Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości

Maciej Badowski
Maciej Badowski
- Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości- mówi ekspert.
- Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości- mówi ekspert. Wojciech Wojtkielewicz/ Polska Press
- Zrównoważona przyszłość polega na innowacjach- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press ekspertka. - Zależy nam, żeby młodzi ludzie interesowali się nauką, żeby interesowali się takimi przedmiotami jak chemia. To jest też sposób na to, żeby mieć dużo ludzi, którzy pomogą nam w tych innowacjach w przyszłości- dodaje.

- Zrównoważona przyszłość polega na innowacjach- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Katarzyna Byczkowska, Dyrektor Zarządzający BASF Polska. - Dla nas istotne są te innowacje chemiczne, dlatego szukamy ludzi, którzy nam w tym pomogą- dodaje.

Ekspertka przyznaje, że firma sama kształci własnych pracowników, naukowców ale również edukacja jest jedną z kluczowych inicjatyw w dziedzinie CSR. - Dlaczego edukacja? Ponieważ zależy nam, żeby młodzi ludzie interesowali się nauką, żeby interesowali się takimi przedmiotami jak chemia. To jest też sposób na to, żeby mieć dużo ludzi, którzy pomogą nam w tych innowacjach w przyszłości- wyjaśnia.

W jaki sposób zainteresować dzieci przedmiotami ścisłymi? Jej zdaniem do wszystkiego można zachęcić, jak się ma odpowiednie podejście. - Co innego jest kazać dzieciom uczyć się z książek, a co innego jak zapraszamy dzieci do wspólnych eksperymentów. Moim zdaniem chemia, fizyka i w ogóle nauki ścisłe mogą być bardzo ekscytujące, jeśli coś się wspólnie tworzy i poznaje różne rzeczy. Jest to coś zupełnie innego niż nauka z książki. Nam zależy na tym sposobie bardziej empirycznym- podsumowuje.

BASF Polska od 10 lat jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik, pod koniec listopada przedłużono umowę na kolejny rok. - Innowacyjne i kreatywne myślenie to kluczowe kompetencje przyszłości. Centrum Nauki Kopernik wspiera ich rozwój, tworząc warunki do samodzielnego eksperymentowania na Wystawach i w laboratoriach- tłumaczył Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik.

Jego zdaniem możliwość osobistego zaangażowania się i odkrywania zjawisk oraz reguł rządzących światem nie tylko rozbudza zainteresowanie nauką, ale także umacnia poczucie odpowiedzialności za przyszłość, którą wszyscy wspólnie kształtujemy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu