
Sposób na wypranie pieluch wielorazowych
Pieluchy wielorazowe, poza standardowym praniem powinno się co jakiś czas oczyszczać z zanieczyszczeń, które pozostają na włóknach. Można to zrobić domowy sposobem, mieszając wodę z kwaskiem cytrynowym. Wkładamy pieluchy do miski, zalewamy gorącą wodą, dodajemy kilka łyżek kwasku, mieszamy i zostawiamy na kilka godzin. Następnie dokładnie płuczemy (może być pralka, w której ustawimy jedynie płukanie i wirowanie – pamiętajmy jednak aby nie włączać niepełnej pralki, bo jest to nie ekologiczne i nie ekonomiczne).

Prysznic zamiast wanny
Warto ograniczyć kąpiele w wannie do minimum, podstawowym powodem jest to, że pod prysznicem zużywamy mniej wody. Prysznice mogą być równie relaksujące, co wieczór spędzony w ciepłej, pachnącej wodzie. Czasami wystarczy, że dobierzemy idealną dla siebie baterię prysznicową. Może okazać się, że np. deszczownica relaksuje nas dużo bardziej niż wanna.

Ekologiczne zmywanie
Wybrać zmywarkę, czy zmywać ręcznie? Wszystko zależy od tego jak dużo naczyń brudzimy w ciągu dnia i jak często włączamy zmywarkę. To wygoda i oszczędność pieniędzy, oczywiście jeśli ze zmywarki korzystamy z głową. Podstawą jest to, aby włączać tylko zapełnioną zmywarkę, a jeśli zmywamy ręcznie, należy pamiętać, że woda nie musi przez cały czas lecieć z kranu i się marnować.
Patentem na ekologiczne zmywanie jest woda po gotowaniu ryżu czy makaronu. Nie dość, że używamy tej samej wody po raz drugi to jeszcze pomoże ona z wieloma zabrudzeniami na naczyniach.

Sprzątaj ekologicznie
Zamiast kupować chemiczne produkty postaw na to, co już masz w domu. Jednym z takich produktów jest ocet, który usunie tłuszcz, kamień czy nieprzyjemne zapachy. Cytryna i kwasek cytrynowy natomiast działają jak odświeżacz i nabłyszczacz. Do sprzątania przyda się też zwykła sól, którą wykorzystamy nie tylko do czyszczenia srebra ale np. usuwania zabrudzeń w piekarniku – to tego trzeba przygotować pastę z 1/4 szklanki sody oczyszczonej, 2 łyżeczek soli i gorącej wody.