5 z 9
Nie zamawiaj jedzenia, zamów restaurację...
fot. one57.com

Nie zamawiaj jedzenia, zamów restaurację

Najbogatsi organizując uroczystości w swoich apartamentach mogą nie tylko zamówić catering, ale aby zabłysnąć w towarzystwie, mogą zamówić całą restaurację z kucharzami, kelnerami, somelierem i zastawą stołową, aby na oczach zaproszonych gości przygotowany został posiłek. Niemałą atrakcją może być w tym wypadku zaproszenie znanego kucharza, który zajmie się całym procesem.

Park, ale też nowojorskich One 57 i 15 Central Park West, wspomnianym wcześniej 1000 Museum z Miami czy SLS Hotel & Residences Brickell (Miami). Podobne usługi oferuje też nowy wysokościowiec Tour Odeon w Monako, gdzie wg spekulacji znajdować się ma najdroższy apartament na świecie (z ceną ofertową na poziomie około 350 - 400 mln dolarów).

6 z 9
Wózkarnia z obsługą...
fot. www.251first.com

Wózkarnia z obsługą

Pozostając w tematyce związanej z czterema kółkami nie sposób wspomnieć o inwestycji 251 First Street (Brooklyn, Nowy Jork). Parkingowy czekający, aby odprowadzić lub przyprowadzić samochód to znana usługa, ale stosowanie jej w przypadku wózków dziecięcych może zaskakiwać. Jedna osoba z obsługi zatrudnionej w budynku ma za zadanie przejmować od mieszkańców wózki dziecięce i odstawiać na specjalny „parking dla wózków”. Później rodzic planujący wyjście z mieszkania musi tylko poinformować „parkingowego” gdzie ma podstawić przygotowany pojazd dla pociechy. Rozwiązanie może nie jest luksusowe, ale bez wątpienia niecodzienne. W tym wypadku może się ono jednak okazać przydatne - szczególnie, że właśnie sąsiedztwo, w którym powstaje inwestycja upodobały sobie rodziny z dziećmi. Pewnie też dlatego w budynku znaleźć można salę zabaw dla pociech.

Budynek oddano do użytkowania w bieżącym roku (2016). Do sprzedania pozostało niewiele mieszkań. Najtańszy jest 3-pokojowy lokal o powierzchni 100 m kw. za niecałe 1,3 mln dolarów, a najdroższy penthouse z czterema sypialniami, który posiada łącznie ponad 170 m kw. powierzchni i metkę z ceną na poziomie 2,9 mln dolarów.

7 z 9
Po co dzielić się basenem?...
fot. soorihighlineny.com

Po co dzielić się basenem?

Znacznie więcej trzeba wydać, aby zamieszkać bliżej centrum w inwestycji Soori High Line (Manhattan). Oprócz lepszej lokalizacji mieszkańcy mogą też liczyć na inne, ponadprzeciętne udogodnienia. Najgłośniejszym z nich jest prywatny basen w apartamencie. Kilkanaście lokali ma takie cudo. Nie trzeba już więc wychodzić ani z budynku, ani nawet z mieszkania, aby zażyć ożywczej porannej dawki sportu. Takie rozwiązanie spisało się już na Bali w inwestycji Alila Villas Soori, a także Nassim Park Residences w Singapurze.
Do tego w Nowym Jorku deweloper dodał prywatny iMax (kino 3D), concierge’ a, bibliotekę, piwnicę na wina i zaplecze fitness. Cena? Od 3,5 mln dolarów za ponad 120 metrowy apartament po prawie 20 mln dolarów za najbardziej luksusowy penthouse z czterema tarasami i prywatnym basenem na dachu budynku. Oferta nie jest jeszcze nadmiernie przebrana wynika z informacji portalu newyorkyimby.com.

8 z 9
Dom z obsługą jak w najlepszym hotelu...
fot. www.onehydepark.com

Dom z obsługą jak w najlepszym hotelu

W apartamentowcach z najwyższej półki, gdzie mieszkańcami są multimilionerzy, deweloperzy stawiają też czasem na to, aby nie tylko wybrane, ale niemal wszystkie wymagania lokatorów były spełniane przez obsługę na miejscu. I tak na przykład w londyńskiej One Hyde Park obsługą budynku zajmuje się 60 osób – m.in. odźwierni, recepcjoniści, parkingowi, konsjerże, gosposie, opiekunki dla dzieci i zwierząt, światowej kasy kucharze, kelnerzy, a nawet sommelier. Mieszkańcy mają więc nieruchomość na własność, ale obsługa budynku ma o nich dbać jak w najlepszych hotelach. Ceny w tej inwestycji zaczynały się od 3,6 mln funtów do 136 mln funtów. Tym samym to właśnie do One Hyde Park należy póki co miano najdroższego sprzedanego apartamentu na świecie. Podobnie o mieszkańców dbają w nowojorskich budynkach One 57 czy 15 Central Park West.

Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Nowy przemysł, nowe szanse – Śląsk może zaskoczyć Europę

NASZ PATRONAT
Nowy przemysł, nowe szanse – Śląsk może zaskoczyć Europę

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Sukces programu InPost. Polacy nadali już ponad 130 tys. przesyłek tego typu

Sukces programu InPost. Polacy nadali już ponad 130 tys. przesyłek tego typu

Zobacz również

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Polska spółka znalazła niszę. Wcześniej jeszcze nikt tego nie wymyślił

Polska spółka znalazła niszę. Wcześniej jeszcze nikt tego nie wymyślił