
REKLAMÓWKI Z ZAKUPAMI
TAK, zdarza się, że kandydacie przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną z reklamówkami pełnymi zakupów. Traktuj pracodawcę poważnie a jest szansa, że on też poważnie potraktuje Ciebie.
DOBRA PRAKTYKA
Nawet jeśli z różnych powodów długo czekasz na rozmowę kwalifikacyjną, nie wykorzystuj tej przerwy na zakupy.

ZBYT MOCNY MAKIJAŻ
W czasie rozmowy o pracę, w zabieganiu o większą uwagę rekrutera na pewno nie pomoże mocny makijaż. Są takie etaty, w których jest on nawet nie wskazany. Wszelkie stanowiska, na których pracownik będzie wizytówką firmy lub będzie miał bezpośredni kontakt z klientem wymagany jest nienaganny, estetyczny makijaż.
DOBRE PRAKTYKI
Zdecydowanie lepsza będzie naturalna cera z delikatnie zarysowanymymi liniami rzęs i brwi niż pełny makijaż oczu i ust. Przygotowując się na rozmowę kwalifikacyjną podkreśl albo oczy albo usta. Nie korzystaj z mocnych kolorów: czerń, granat na powiekach, bordo, brąz na ustach. Podkreśl naturalne atrybuty swojej urody. Praca to nie tylko wizerunek, ale także wiedza i umiejętności. Zrób dobre pierwsze wrażenie a później przekonaj pracodawcę o tym, że jesteś idealnym kandydatem na wybrane stanowisko.

SPÓDNICA MINI
Z jednej strony głęboki dekolt, z drugiej za krótka spódnica - to niestosowności, które mogą się przytrafić tylko kobietom. Dostosuj długość spódnicy charakteru pracy, jaki masz wykonywać. Na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze będą Twoja wiedza i umiejętności a nie długość czy zgrabność nóg. Krótka spódnica może jedynie wyprowadzić z równowagi osobę przeprowadzającą rozmowę, co na pewno nie zadziała na korzyść.
DOBRE PRAKTYKI
Jeśli Twoim największym atutem są nogi i koniecznie chcesz się nimi pochwalić załóż spódnicę przed kolano. Może być ołówkowa, która dodatkowo podkreśli kobiece kształty lub lekko rozkloszowana, która optycznie zaokrągli uda.