1 z 5
Przewijaj galerię w dół

fot. Free-Photos/ Pixabay.com
Rekruterzy często nie oddzwaniają do kandydatów.
2 z 5

fot. TeroVesalainen /Pixabay.com
Upewnij się, kiedy rekruter zadzwoni
- Aby uniknąć sytuacji, w której rekruter milczy, warto zrobić pierwszy krok już podczas spotkania rekrutacyjnego. Dobrze jest zapytać o dokładny termin i formę przekazania informacji zwrotnej. Szanse kandydata wzrosną, jeśli tuż po rozmowie kwalifikacyjnej wyśle krótkiego maila z podziękowaniem za spotkanie. Nie zajmie mu to wiele czasu, a na pewno zostanie dobrze odebrane i zapamiętane – radzi Krzysztof Borkowski, konsultant w firmie rekrutacyjnej Antal.
Porównaj najlepsze oferty pracy
3 z 5

fot. Free-Photos/ Pixabay.com
Wyjdź z własną inicjatywą
– Jeżeli jednak ustalony podczas spotkania termin mija, warto wyjść z inicjatywą i mailowo lub telefonicznie skontaktować się bezpośrednio z osobą prowadzącą projekt. Wówczas kandydat ma okazję, żeby zapytać o informację na temat statusu swojej kandydatury, a jeśli projekt nie został jeszcze zakończony – może dowiedzieć się o planowanym, dalszym przebiegu rekrutacji – podkreśla Krzysztof Borkowski, konsultant w firmie rekrutacyjnej Antal.
Porównaj najlepsze oferty pracy
4 z 5

fot. StartupStockPhotos/ Pixabay.com
Trzymaj rękę na pulsie
- Wprawdzie rekruterzy starają się być w stałym kontakcie z potencjalnym pracownikiem i regularnie informować o statusie projektu, ale warto pamiętać, że również w interesie kandydata jest trzymanie ręki na pulsie. Przede wszystkim dlatego, że nawet, jeżeli ostatecznie nie otrzyma on propozycji pracy na interesującym go stanowisku, to informacja zwrotna na temat powodów odrzucenia będzie dla niego bezcennym źródłem wskazówek w kontekście przyszłych projektów – uważa Krzysztof Borkowski, konsultant w firmie rekrutacyjnej Antal.
Porównaj najlepsze oferty pracy