Startuje kolejna edycja „Pociągu Marzeń”. Dołóż wagonik do lokomotywy i stań się częścią ogólnopolskiej akcji, która daje radość dzieciom!

Anna Wańczko
Anna Wańczko
Na stacji „Dziecięce Wakacje Marzeń” czeka już lokomotywa z pierwszymi zajętymi wagonikami. Do akcji dołączyli mecenasi ogólnopolscy: SKARBIEC oraz BEATA DRZAZGA FUNDATION, a także pierwsi partnerzy regionalni. Jesteśmy przekonani, że z dnia na dzień będą przyłączać się do niej kolejne wagoniki z nazwami firm, które je ufundowały. Im więcej ich będzie, tym więcej potrzebujących dzieci spędzi w tym roku wyjątkowe chwile w przepięknych miejscach w Polsce, a może i na świecie? To jak, ruszamy razem?

Rozkład jazdy, czyli jak to wszystko działa

„Pociąg Marzeń” to ogólnopolska akcja organizowana przez Polska Press Grupę. Jej celem jest ufundowanie letnich wyjazdów dla dzieci. Ale dzieci szczególnych, które z wielu względów nie mogą sobie pozwolić na wakacyjny wypoczynek. Są to najczęściej podopieczni domów dziecka, stowarzyszeń, fundacji, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Dla nich taki wyjazd to nie tylko frajda i przygoda, ale często możliwość oderwania się od codziennego stresu i smutku. Na wycieczkach mają okazję zawiązać nowe przyjaźnie, zwiedzić ciekawe miejsca, a także czegoś się nauczyć.

Oczywiście sama lokomotywa nikogo na wakacje nie zabierze. Potrzebne są jeszcze wagony, do których wsiądą mali pasażerowie. I tu kluczową rolę pełnią partnerzy biznesowi oraz firmy, które poprzez dostarczenie swojej finansowej cegiełki, przyłączają kolejne wagoniki do pociągu. Połowa kwoty przeznaczonej na naszą akcję pomaga sfinansować wyjazd dzieci.

W ramach wdzięczności za wsparcie, oferujemy naszym partnerom akcję promocyjną na łamach naszych dzienników oraz w naszych serwisach internetowych. Wagoniki są bowiem oznaczane logiem każdego fundatora.

Jednak jesteśmy przekonani, że największym podziękowaniem za wsparcie „Pociągu Marzeń” z pewnością jest uśmiech zadowolonych dzieci, które dzięki akcji przeżyją wspaniałą wakacyjną przygodę.

Akcja o zasięgu ogólnopolskim

Pociąg Marzeń symbolicznie przejeżdża przez różne regiony naszego kraju, w których wydawane są dzienniki Polska Press Grupy. Poniżej prezentujemy listę poszczególnych regionów wraz z nazwami gazet i linkami do artykułów opisujących lokalny przebieg akcji:

3, 2, 1… ruszyło odliczanie do tegorocznego startu „Pociągu Marzeń”!

Jak wiele dzieci uda się wysłać na wakacje w tym roku? I dokąd będą miały szansę pojechać? O tym na pewno będzie można przeczytać w powakacyjnych relacjach na łamach naszych gazet. Jednak zanim to nastąpi, musimy wspólnie rozbudować nasz pociąg i przyłączyć do niego jak najwięcej wagoników. Dlatego, nie czekajcie i dołączajcie do nas! Pamiętajcie, im więcej wagoników, tym więcej spełnionych dziecięcych marzeń. Razem czyńmy dobro!

Czy to działa? Tak! Zobaczcie, jakie rezultaty akcja przyniosła rok temu

W 2023 roku "Pociąg Marzeń" zebrał 780 tysięcy złotych i kolejny raz pozwolił dzieciom na chwile wakacyjnego relaksu i zapomnienia. Dla przykładu, w regionie łódzkim udało się zebrać 29 788 złotych, dzięki którym podopieczni Fundacji Happy Kids spędzili cudowne wakacyjne chwile w Barkowicach Mokrych. Zobaczcie, jak ciekawie spędzały czas:

Zeszłoroczne wakacje zapisały się również w pamięci dzieci i młodzieży z Domu Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny, które spędziły nad polskim morzem. Dzięki zebranym ponad 60 tysiącom złotych, podopieczni wzięli udział w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Rewalu, przy okazji korzystając też z atrakcji jakie oferuje polskie wybrzeże. - Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, wszystkim firmom, sponsorom, którzy wsparli tą akcję, bo dzięki temu żyć nam się chce. Jesteśmy tak bardzo wdzięczni - mówiła Krystyna Fuławka, przewodnicząca zarządu koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Pszczynie.

Na Mazowszu, za zebrane 20 443 zł udało się zorganizować obóz terapeutyczno-sportowy nad jeziorem Wigry dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom z Wyszkowa. Wzięło w nim udział 90 dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy. Dowodem niezapomnianych wrażeń i zadzierzgniętych przyjaźni, a także wielkich emocji były morza łez wylane przy pożegnaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu