
Opieka zdrowotna
19% pracowników z tej branży codziennie odczuwa stres w pracy
Osoby o wyższych dochodach (powyżej 4000 zł w 2016 r.) są bardziej podatne na stres (dotyczy to zwłaszcza mężczyzn), ale co czwarta osoba o niskich i średnich dochodach (do 2200 zł w 2016 r.) stresuje się codziennie – wskazuje GfK.

Handel
20% pracowników z tej branży codziennie odczuwa stres w pracy
Co najbardziej stresuje pracowników? Praca pod presją czasu (53%), nadmiar obowiązków (50%), zła organizacja pracy (40%), kłopoty z realizacją wyznaczonych celów (37%) oraz nadmiar biurokracji (34%).

Catering i wypoczynek
20% pracowników z tej branży codziennie odczuwa stres w pracy
W życiu prywatnym główne stresory, czyli źródła stresu, to: problemy finansowe (64%), choroba członka rodziny (59%), choroba dziecka (34%), zarządzanie domowym budżetem (33%) oraz remont lub nadmiar prac domowych (31%). Jak widać, również w sferze osobistej kłopoty związane z życiem zawodowym znalazły się na pierwszym miejscu.

Usługi finansowe
20% pracowników z tej branży codziennie odczuwa stres w pracy
Jakie są główne źródła stresu? Przede wszystkim brak wystarczających środków na życie. Ten problem stawia na pierwszym miejscu niemal jedna trzecia badanych GfK (29%). Kolejne czynniki stresogenne to: wewnętrzna presja (27%), niewystarczająca ilość snu (23%), brak czasu na rzeczy, którymi chcielibyśmy się zająć (22%) oraz zbyt duża ilość pracy do wykonania w ciągu dnia (19%). Innymi słowy, co piąta osoba jest przepracowana.