
Magazynier
Zawód deficytowy w większości województw
Kolejnym trudnym do obsadzenia stanowiskiem jest magazynier. Chętnych do pracy brakuje w wielu regionach, ale w najbardziej opłakanej sytuacji są pracodawcy w powiatów: polickiego, gryfińskiego, Poznania i poznańskiego, mławskiego, płońskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, piaseczyńskiego, Łodzi i zgierskiego, bolesławskiego, średzkiego, Wrocławia, wrocławskiego, oławskiego, dzierżoniowskiego, Wałbrzycha, wałbrzyskiego i kłodzkiego.

Monter instalacji budowlanych
Zawód deficytowy w większości województw
W wielu regionach będzie brakować monterów instalacji budowlanych. Ich nadwyżki można się spodziewać tylko w trzech powiatach: łukowskim, jasielskim i leskim. Najtrudniej będzie znaleźć pracowników z tej profesji we Wrocławiu i powiecie wrocławskim oraz w powiatach: górowskim, gostyńskim, myśliborskim, polickim, koszalińskim, jak i w samym Koszalinie.

Pracownik ds. rachunkowości i księgowości
Zawód deficytowy w większości województw
W wielu powiatach brakuje księgowych i pracowników ds. rachunkowości, ale w wielu regionach ma miejsce równowaga popytu i podaży, a nawet nadwyżka pracowników. Najtrudniej będzie znaleźć przedstawicieli zawodu w Łodzi oraz w dwóch powiatach na północy województwach śląskiego.

Gdzie brakuje największej liczby pracowników?
Najmniejsze problemy z rekrutacją mają pracodawcy z woj. łódzkiego (10 stanowisk, na które brakuje pracowników) i mazowieckiego (17 zawodów deficytowych). W każdym innym województwie lista stanowisk deficytowych obejmuje ponad 20 profesji, z czego rekordzistami są woj. dolnośląskie (49 problematycznych wakatów) oraz woj. lubuskie, pomorskie i wielkopolskie (po 46 zawodów deficytowych).