
2. Ubezpieczenie OC nie obejmuje ryzyka szkód wyrządzonych przez nasze dzieci
Potocznie nazywane OC jest ubezpieczeniem Odpowiedzialności Cywilnej, które daje realną ochronę w momencie, gdy ubezpieczony zobowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej innej osobie, np. w przypadku nieumyślnego rozbicia szyby w muzeum czy uszkodzenia aparatu fotograficznego innego turysty.
Jeszcze przed zakupem ubezpieczenia OC, zwróćmy uwagę czy obejmuje ono całą naszą rodzinę. Jest to szczególnie istotne w momencie wyrządzenia szkody np. przez małoletnie dzieci. Na szczęście coraz więcej towarzystw oferuje polisy, które ubezpieczają nawet do 20 osób. Warto skorzystać z tej opcji, nawet jeśli na wakacje wyjeżdżamy tylko ze znajomymi – ubezpieczyć możemy także osoby z nami niespokrewnione – podpowiada Martyna Kucicka – Witek, ekspertka Nationale-Nederlanden

1. Z wykupionej wycieczki nie mogę zrezygnować bez ponoszenia kosztów
Popularnym mitem jest przeświadczenie, że rezygnacja z wyjazdu wiąże się z utratą pieniędzy, które już wydaliśmy w związku z planowanymi wakacjami. Warto wiedzieć, że w ramach zakupu ubezpieczenia turystycznego możemy wykupić także specjalny pakiet od rezygnacji z wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży. Niewielki dodatkowy koszt daje nam bezpieczeństwo i spokój ducha, że w momencie nieprzewidzianej sytuacji życiowej pieniądze za opłacony urlop do nas wrócą. Takim zdarzeniem może być złamanie nogi, grypa żołądkowa czy choroba dziecka.
Dzięki polisie w przypadku nieskorzystania z wyjazdu lub jego skrócenia możemy domagać się zwrotu kosztów. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju ubezpieczenie nie chroni nas w przypadku bankructwa lub odwołania wycieczki przez biuro podróży.
Będzie nowy program - tysiąc złotych na dziecko czy nie? Kliknij w ten tekst a dowiesz się!