60 sekund biznesu: Hołowczyc: Musimy nauczyć się sprzedawać nasze skucesy

Maciej Badowski AIP
Tegoroczny cykl FIA ERC składał się z ośmiu rund rozegranych w okresie 8 miesięcy.
Tegoroczny cykl FIA ERC składał się z ośmiu rund rozegranych w okresie 8 miesięcy. Bartosz Frydrych
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po raz trzeci zostali rajdowymi Mistrzami Europy. Jednak zdaniem innego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca za mało o tym mówimy. - Tutaj trzeba popracować mocniej, żeby te 3. mistrzostwo Europy, które nastąpi u Kajtka, było sprzedane, żeby ludzie się o tym dowiedzieli- mówi.

Po raz pierwszy w 64-letniej historii Rajdowych Mistrzostw Europy to dwaj Polacy, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, po raz trzeci zdobyli tytuł Mistrzów Europy. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran to niepokonany od trzech sezonów duet rajdowy w Europie. Od wielu lat osiągają wybitne wyniki. To już trzykrotni Rajdowi Mistrzowie Europy (2015, 2016, 2017), ale także czterokrotni z rzędu Mistrzowie Polski (2010, 2011, 2012, 2013).

To jest taki moment, w którym nagle mam świadomość ile musimy znowu zrobić dla rajdów, żeby wróciły na swoje miejsce. Ja pamiętam te notowania, ponieważ nie będę ukrywał- cały czas obserwuję od strony marketingowej przedsięwzięcie jakim są rajdy samochodowe, kiedy zdobyliśmy z Maćkiem Wisławskim Mistrzostwo Europy rajdy były na 5- 6 miejscu jako dyscyplina. Obecnie znajdują się poza pierwszą 20. To jest naprawdę smutne i to mnie gdzieś osobiście boli. Bo to jest moja ukochana dyscyplina, dyscyplina, którą żyję. Po ty jak Nivette zdobył Mistrzostwo Polski, zacząłem pytać ludzi i tych przypadkowych, ale i tych, którzy się interesują motosportem- nie wszyscy o tym wiedzą. To mnie boli, bo to jest bardzo widowiskowa dyscyplina. Ludzie, którzy są blisko rajdu, czy oglądają go, mówią, że to niesamowite, jak ci chłopcy jadą, to jest wspaniałe. A nie możemy tego sprzedać, to mnie martwi i myślę, że tutaj trzeba popracować mocniej, żeby te 3. mistrzostwo Europy, które nastąpi u Kajtka, było sprzedane, żeby ludzie się o tym dowiedzieli. Kiedy zdobyliśmy z Maćkiem Mistrzostwo Europy, w Telewizji Polskiej zostałem sportowcem roku- tłumaczy w rozmowie z AIP Krzysztof Hołowczyc, były Mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych.

Mistrzowie tak podsumowują tegoroczne zmagania FIA ERC: Gdy siedemnaście lat temu rozpoczynałem starty w rajdach, nie spodziewałem się, jak wiele można osiągnąć w tym sporcie. To wielka radość i satysfakcja zdobywać najważniejsze tytuły rajdowe w biało-czerwonych barwach. Razem z naszymi partnerami: Grupą LOTOS, Delphi, Driving Experience oraz CUBE.ITG jesteśmy po raz trzeci Mistrzami Europy. Trudno krótko podsumować ten sezon. Był z pewnością pełen emocji, trudnych decyzji, dynamiczny, ciekawy, ale także nie zabrakło w nim wielu niespodziewanych momentów. Teraz wiem, że przyjęta na początku strategia, której celem było całościowe zwycięstwo Mistrzostw okazała się najlepszą decyzją tego sezonu! I mamy to, na co czekali nasi kibice! Ten wynik to rezultat pracy wyjątkowej ekipy LOTOS Rally Team razem z M-Sport jesteście najlepsi w Europie! To dla mnie wzruszający moment, w którym myślę o mojej rodzinie, bliskich, przyjaciołach, kibicach, partnerach. Osobiście czy myślami wiem, że ze mną jesteście, i za to Wam dziękuję - mówił Kajetan Kajetanowicz.

Tegoroczny cykl FIA ERC składał się z ośmiu rund rozegranych w okresie 8 miesięcy. Każda odbywała się w innym europejskim państwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu