Abonament za media w 2024 roku: Co z użytkownikami radia w aucie? Poznaj wysokość opłat!

redpp
Wideo
od 16 lat
Radio w samochodzie posiada większość osób z pojazdami. Również dla większości kierowców zaskakujące się wydaje to, że abonament za radio w samochodzie również trzeba opłacać. Jednak nie powinniśmy się wymigiwać od tego obowiązku, bo brak opłaty za abonament radiowy może skutkować naliczeniem kary. Ile zapłacimy za abonament radiowy w samochodzie w przyszłym roku?

Spis treści

Abonament nie tylko za sprzęt w domu

Wydawać się może, że regularne opłacanie abonamentu RTV za sprzęt w domu jest wystarczające. Tu jednak powinniśmy pamiętać o tym, że liczy się także radio, które posiadamy w samochodzie. Za nie bowiem powinniśmy uiścić stosowne opłaty. Ustawodawca nakłada na nas taki obowiązek - jeśli zaś go zignorujemy, zapłacimy dotkliwe kary.

Abonament za media w 2024 roku: Co z użytkownikami radia w aucie? Poznaj wysokość opłat!
Pixabay

Kto musi płacić abonament RTV?

Do płacenia abonamentu są zobowiązani wszyscy posiadacze telewizora lub radia. Choć jest to oczywiste, nie każdy pamięta o tym, aby płacić za radio posiadane również w samochodzie. W takim przypadku obowiązuje roczna stawka, która również uwzględnia wysokość kary nakładanej na osoby, które spróbują wymigać się od tego obowiązku.

Abonament za radio w aucie - tyle zapłacisz w 2024 roku

Abonament RTV dotyczy każdego posiadacza zarówno telewizora, jak i radioodbiornika. Obowiązek ten dotyczy z osobno posiadaczy wyłącznie radioodbiornika (niższa stawka), jak i osób posiadających telewizor lub też radio i telewizor (w obu przypadkach obowiązuje ta sama wyższa stawka). Opłaty trzeba uiszczać do 25 dnia każdego miesiąca lub też zbiorczo za cały rok.

Abonament za media w 2024 roku: Co z użytkownikami radia w aucie? Poznaj wysokość opłat!
Pixabay

Za co płacimy?

Opłatę z zasady uiszczamy za rodzaj posiadanych odbiorników, nie za ich ilość. Jeśli mamy kilka urządzeń TV oraz kilka radioodbiorników, obowiązuje nas taka sama stawka, jakbyśmy mieli tylko jeden telewizor. Jeśli mamy kilka radioodbiorników, ale nie mamy żadnego telewizora, płacimy jak za jedno radio. Jeśli nie mamy radia w domu, musimy opłacić to, które mamy w samochodzie. Jeśli jednak płacimy za radio w ramach opłaty za abonament domowy, już nie musimy nic dopłacać za radioodbiornik w aucie.

Co z samochodami flotowymi?

Wyjątkiem od konieczności opłaty abonamentowej za radio w aucie są samochody flotowe należące do przedsiębiorców. Tu jednak wyjątek jest na niekorzyść przedsiębiorcy. Bowiem każdy pojazd ma naliczaną opłatę za abonament z osobna. Podobnie dotyczy to telewizorów firmowych - każdy jest opłacany z osobna.

Abonament za media w 2024 roku: Co z użytkownikami radia w aucie? Poznaj wysokość opłat!
Pixabay

Abonament radiowy 2024

Abonament radiowy wynosi miesięcznie 8,70 zł - przy opłaceniu z góry za cały rok mamy dodatkowe 10% zniżki i wtedy wynosi to 7,83 zł za miesiąc. Ostatecznie wynosi to 94,40 zł, a przy opłacie abonamentu za cały rok po 25 stycznia zapłacimy 104,40 zł. Opłata za radio i telewizor miesięcznie wynosi 27,30 zł.

Kara za niezapłacenie abonamentu

Ile zapłacisz kary, jeśli będziesz unikać opłaty abonamentowej? Wyjaśniamy to w galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Abonament za media w 2024 roku: Co z użytkownikami radia w aucie? Poznaj wysokość opłat! - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu