Brak wyjątku dla dużych sklepów meblowych oznacza, że muszą pozostać zamknięte te znajdujące się w galeriach i parkach handlowych czy same mające powierzchnię ponad 2 tysiące metrów kwadratowych (taki wyjątek znajdował się w projekcie rozporządzenia). Tym samym zamknięta pozostanie polska sieć Agata Meble, która ma duży sklep w Kielcach.
- Nasze salony pozostają zamknięte ale nadal wygodnie, szybko i co najważniejsze, bez wychodzenia z domu, możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz z pomocą naszych doradców. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię asortyment i połączysz się w formie wideo lub przez telefon z naszymi doradcami, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces zakupu - informuje na stronie internetowej Agata Meble.
Zakupy zdalne możliwe są od poniedziałku do soboty w godzinach 10-20. Agata Meble szykowała się już na okres świąteczny. Na początku listopada w sklepach już pojawiły się choinki, a na zewnątrz rozbłysnęły kolorowe lampki, które miały kusić klientów do butiku z licznymi dekoracjami świątecznymi. W piątek w kieleckim sklepie Agata były tłumy.
Ogromne centrum handlowe DEK Meble w Kielcach działa tylko częściowo. Zamknięta jest największa hala DEK mająca ponad 2 tysiące metrów powierzchni. Czynne są mniejsze salony zlokalizowane wokół niej.
