Spis treści
Nowa aplikacja mobilna PKP
PKP Intercity do niedawna posiadało w swoim portfolio dwie aplikacje mobilne:
- IC Mobile Navigator – służy głównie jako wyszukiwarka połączeń, jednak pozwala także na zakup biletów poprzez zewnętrznych partnerów handlowych;
- mWars – aplikacja, dzięki której możesz złożyć zamówienie w pociągu z dostarczeniem potrawy do swojego miejsca siedzącego.
Nowa aplikacja PKP Intercity połączyła te dwie usługi, jednocześnie dostarczając użytkownikom prostsze rozwiązania w zakresie zakupu biletów.
Jednak PKP Intercity, a nie „Pekapka”
– Nasza strategia zakłada ulepszanie doświadczeń pasażerów na każdym etapie podróży, a jednym z nich jest właśnie zakup biletu, który systematycznie staje się coraz prostszy. Dlatego już projekt aplikacji zakładał wygodę użytkowania i możliwość elastycznego rozszerzania o dodatkowe usługi. Dotychczasowa aplikacja IC Mobile Navigator musiała się udać na zasłużoną emeryturę. Jej następczyni, aplikacja PKP Intercity, pozwala na szybsze zaplanowanie podróży i zakup biletu. Zachęcamy do korzystania z nowych aplikacji, bo z nimi podróże pociągiem stają się jeszcze łatwiejsze – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity, cytowany w komunikacie prasowym.
Nowa aplikacja mobilna PKP Intercity, która zastąpiła IC Mobile Navigator, oferuje wiele rozwiązań zwiększających komfort użytkowania i oszczędzających czas podróżnych. Do nich należy funkcja zakupu biletów „Tam i Powrót” w ramach jednej transakcji, a same połączenia szybko i łatwo znaleźć można dzięki szerokiemu wyborowi filtrów w wyszukiwarce.
W ramach jednej transakcji podróżni zakupią również bilety na przejazd z przesiadką oraz bilety na przewóz roweru, dodatkowego bagażu czy czworonogiego towarzysza podróży. W łatwy sposób można sprawdzić najtańsze i najszybsze połączenie w wybranej relacji.
Dla tych, którzy podróżują często, przydatna będzie funkcja „Profili zakupowych”, dzięki której można zdefiniować część stałych parametrów podróży.
W aktualizacji z 3 marca pasażerowie zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w wybranych składach wagonowych Express InterCity. Funkcjonalność została niedawno wprowadzona w systemie internetowej sprzedaży, a teraz mogą z niej skorzystać posiadacze urządzeń przenośnych. Dodatkowo do aplikacji wprowadzono graficzną prezentację frekwencji. Jak poinformowano, w udostępnionej dwa miesiące temu aplikacji podróżni zakupili już 120 tysięcy biletów.
Za bilety podróżni mogą zapłacić nowoczesnymi metodami płatności, takimi jak:
- Google Pay,
- Apple Pay,
- czy BLIK.
Aplikacja PKP Intercity połączona jest z kontem użytkownika w systemie e-IC, co oferuje wygodę użytkowania na różnych urządzeniach i bilety offline, a zalogować się będzie można do niej także wykorzystując odcisk palca lub skan twarzy (FaceID).
Zakup biletu zakończony będzie monitem o powodzeniu transakcji, na którym podróżni znajdą też informacje o prognozie pogody w dniu podróży. W aplikacji znajduje się również funkcja zmiany imienia i nazwiska, dzięki czemu w wypadku literówki w danych będzie można dokonać szybkiej korekty bez konieczności zwracania biletu.
Dzięki modułowi mWars, w pociągach z wagonem restauracyjnym, podróżni będą mogli zamówić posiłek, nie wstając z fotela. Wybraną potrawę lub napój obsługa dostarczy do miejsca pasażera. Dodatkowo w aplikacji każdy podróżny znajdzie informację o śladzie węglowym, jaki wygeneruje podróż w porównaniu do innych środków transportu.
Ciekawą funkcjonalnością jest też zakładka „Łowcy Promo”, dla osób polujących na bilety w wyjątkowo korzystnych cenach.
Co nowego w aplikacji PKP Intercity? Najważniejsze funkcje:
- Zamawianiu posiłku z Warsu do swojego miejsca w pociągu.
- Możliwość rezerwacji miejsca na podstawie schematu graficznego.
- Dodatkowe funkcje związane z obsługą użytkowników niepełnosprawnych.
- Nowe kanały płatności (karty płatnicze, BLIK).
- Łatwa wymiana i anulacja biletów.
- Zakładka „Łowcy Promo” dla poszukujących okazji biletowych.
- „Profile zakupowe” dla osób często korzystających z wybranych połączeń.
- Możliwość zamówienia faktury VAT za zakup biletu.
- Bardziej intuicyjny i nowoczesny interfejs.
Bilety międzynarodowe w apce PKP Intercity
PKP Intercity rozszerzyło również swoją ofertę wyjazdów poza Polskę. Bilety na podróże do wielu europejskich miast są już dostępne w aplikacji mobilnej. Do tej pory, przejazd międzynarodowy można było opłacić wyłącznie w kasach biletowych lub zdalnie w ramach oferty SuperPromo International.
W apce udostępniono możliwość zakupu następujących produktów:
- Bilety SuperPromo International dostępne na kierunkach oferowanych przez przewoźnika tj. Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy;
- Bilety IRT dla dorosłych i dzieci do Niemiec i na Litwę oraz na pociągi nocne do Austrii na miejsca do siedzenia;
- Bilety eNRT (bilet w komunikacji międzynarodowej według taryfy NRT połączony z rezerwacją miejsca) do lub z Austrii, Czech i Słowacji, w tym bilety dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci.
- Bilety na przejazdy międzynarodowe dostępne w aplikacji mobilnej to odpowiedź na potrzeby naszych podróżnych. Rozumiemy, jak istotną rolę w sprzedaży pełnią kanały zdalne, dlatego nieustannie będziemy je rozwijać. Wprowadzenie międzynarodowych biletów do aplikacji było dla nas niemałym wyzwaniem logistycznym, ze względu na umowy z zagranicznymi przewoźnikami. Mimo to z sukcesem udało nam się rozszerzyć ofertę, co bardzo mnie cieszy – mówi Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.
Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, w najnowszej aktualizacji aplikacji na ten moment nie będzie dostępna opcja zakupu biletu eNRT na przejazdy do Węgier. Wynika to z dotychczasowego niezintegrowania węgierskiego przewoźnika do ogólnoeuropejskich systemowych rozwiązań dotyczących dokonywania kontroli biletów.
Apka PKP Intercity do pobrania za darmo
Nowa aplikacja mobilna PKP Intercity dostępna jest do pobrania za darmo dla posiadaczy telefonów z systemem Android i iOS. Ściągnąć należy ją z oficjalnych sklepów z aplikacjami z poniższych linków:
Według najnowszych danych, przez pierwsze trzy miesiące jej funkcjonowania nowej aplikacji PKP Intercity pasażerowie kupili w niej już 300 tysięcy biletów.
Zobacz również:
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?