- To najbardziej zaawansowane technologicznie igrzyska w historii - mówili cztery lata temu eksperci o IO w Londynie, gdy cyfrowy przekaz zmagań sportowców docierał do komentatorów i widzów z opóźnieniem zaledwie 0,3-sekundowym! Z Rio de Janeiro trafi jeszcze szybciej.
Największy polski oddział Atosa jest w Bydgoszczy
Choć większość widzów może w ogóle nie zwrócić uwagi na systemy informatyczne, to właśnie na Kujawach i Pomorzu pracują nad cyfrową obsługą sierpniowej imprezy w Brazylii. Zajmuje się tym Atos, międzynarodowa firma z branży IT, i m.in. jej największy polski oddział w Bydgoszczy, w którym zatrudnia ponad 3 tysiące osób.
Atos otworzył strefę relaksu dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
- Zarządzamy najistotniejszymi systemami wspierającymi planowanie i działanie kluczowych systemów podczas igrzysk w Rio, sprawując pieczę m.in. nad wolontariuszami, pracownikami, akredytacjami i uczestnikami - wymienia Matthieu Fersing, główny menedżer Atos Polska.
Firma Atos to partner technologiczny sierpniowych igrzysk olimpijskich. Kontrakt firmy z MKOl jest największą informatyczną umową sportową.
Atos dostarcza m.in. usługi zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami, projektami, a także serwisy w chmurze (cloud). Dla laików: to najnowocześniejszy sposób przechowywania danych w internecie, do których jest dostęp z każdego miejsca na świecie. Właśnie w Brazylii pierwszy raz w historii letnich IO rozwiązania w technologii cloud zostaną wykorzystane w kluczowych aplikacjach.
- Ogrom pracy związany z zaprojektowaniem i zbudowaniem „technologicznego kręgosłupa” oraz stworzeniem infrastruktury igrzysk to zadanie, któremu udało się nam sprostać także podczas wcześniejszych imprez - mówi Aleksandra Zielonka-Wiśniewska, kierownik zespołu ds. kadr w bydgoskim Atosie.
Firma była zaangażowana we wszystkie igrzyska, począwszy od 1992 roku.
Firma Atos z prestiżowym tytułem IT Services Firm of The Year
Klucz to technologia
Mamy powody do dumy. O tym, że region ma powody do dumy, mówią liczby. Pod względem informatycznym igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Rio de Janerio (od 5 sierpnia) to: prawie 5 mld odbiorców na świecie, 30 tys. zespołów redakcyjnych, 37 obiektów sportowych z rozbudowaną technologicznie infrastrukturą, prawie 15 tys. sportowców, 400 tys. akredytacji, 70 tys. wolontariuszy, 200 tys. godzin testowania systemów IT i 250 serwerów.
