Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej. Projekt ma już wszystkie niezbędne pozwolenia

OPRAC.: DA
Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej. Projekt ma już wszystkie niezbędne pozwolenia
Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej. Projekt ma już wszystkie niezbędne pozwolenia PGE
Wojewoda pomorski wydał pozwolenia na budowę projektu farmy wiatrowej Baltica 2 części morskiej. Projekt realizowany jest wspólnie przez PGE i Ørsted. Dotyczy on budowy turbin wiatrowych i morskich stacji transformatorowych. Spółki uzyskały już wszystkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy.

Jest zgoda wojewody pomorskiego na budowę Baltica 2

Oba pozwolenia na budowę wydane przez wojewodę pomorskiego dotyczą przedsięwzięcia pn. „Zespół morskich farm wiatrowych o maksymalnej łącznej mocy 1500 MW wraz z infrastrukturą techniczną związaną z etapem przygotowawczym, realizacyjnym i eksploatacyjnym (Morska Farma Wiatrowa Baltica 2)”. Drugie pozwolenie dotyczy budowy 107 morskich turbin wiatrowych wraz z siecią elektroenergetyczną i telekomunikacyjną.

Projekt budowlany wraz z wnioskiem o pozwolenia został opracowany przez konsorcjum tworzone przez Ramboll oraz gdańskie biuro projektowe Projmors, te firmy zajmują się przygotowanie projektu technicznego.

- Ponadto PGE i Ørsted mają zakontraktowane już wszystkie niezbędne komponenty dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, a także podpisane umowy na instalację fundamentów, turbin i kabli. Partnerzy wybrali też generalnego wykonawcę lądowej infrastruktury przyłączeniowej. Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem budowy będzie podjęcie przez inwestorów ostatecznej decyzji inwestycyjnej (FID) - informuje PGE.

Baltica 2 jest jednym z dwóch – obok Baltica 3 - etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Ørsted i PGE planują zakończenie budowy etapu Baltica 2 o mocy ok. 1,5 GW do końca 2027 roku, natomiast etapu Baltica 3 o mocy ok. 1 GW do 2030 roku.

Baltica 2 i Baltica 3 utworzą Morską Farmę Wiatrową Baltica o łącznej mocy 2,5 GW, która znacząco przyczyni się do transformacji polskiej energetyki, dostarczając zieloną energię dla prawie 4 milionów gospodarstw domowych w Polsce.

Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej. Projekt ma już wszystkie niezbędne pozwolenia
PGE

CZYTAJ TAKŻE: Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z GE Vernova. Zbudują lądową infrastrukturę niezbędną do wyprowadzenia mocy z projektu Baltica 2

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej. Projekt ma już wszystkie niezbędne pozwolenia - Dziennik Bałtycki

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu