Bierzesz kredyt gotówkowy? Jak sprawdzić, gdzie możesz dostać najkorzystniejszą ofertę

Materiał partnera zewnętrznego Lendo
Udostępnij:
Przywiązaliśmy się do tego, że jeżeli potrzebujemy kredytu gotówkowego, to udajemy się do swojego banku, bo mamy nadzieję, że nikt inny o nas lepiej nie zadba. Zawsze byliśmy tam dobrze obsłużeni, no i nie bez powodu wybraliśmy właśnie tę instytucję, żeby dbała o nasze pieniądze. Czy jednak rata kredytu, którą proponuje nam nasz bank, jest najlepsza? Warto to przynajmniej sprawdzić.

Oferty banków i instytucji pożyczkowych są bardzo dynamiczne, dlatego zawsze warto porównać te, aktualnie dostępne na rynku. Dzięki temu kredyt gotówkowy będzie nas kosztował mniej, a raty będą wygodniejsze do comiesięcznego spłacania.

Od czego zacząć szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego?

Wielu konsultantów z pierwszej placówki, do której się wybierzemy, może nas poinformować, że każde kolejne zapytanie o kredyt gotówkowy zmniejsza nasze szanse na otrzymanie pożyczki. To jedna z technik mająca na celu zatrzymanie nas w placówce i powstrzymanie od porównywania innych ofert kredytów gotówkowych.

Pytać jednak warto, bo skłania to przedstawicieli do przedstawienia nam tego, co mają w swojej ofercie najkorzystniejszego, a nam daje możliwość negocjacji na podstawie pozostałych ofert. Takie szukanie jest jednak uciążliwe.

Długie podróże po placówkach mogą być zwyczajnie nierealne dla przeciętnej pracującej osoby. To właśnie brak czasu jest winien wielu nieprzemyślanym decyzjom i podpisywaniu niekorzystnych umów kredytu gotówkowego.

Jak zacząć poszukiwanie odpowiedniego kredytu gotówkowego

Wszyscy wiemy, że zapytania w banku czy w instytucjach finansowych wiążą się ze sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej. Zanim jednak złożymy wniosek, sami zastanówmy się, jakiej dokładnie kwoty potrzebujemy i jaką ratę chcielibyśmy płacić. Nic lepiej nie dopasuje wybieranej oferty do naszych potrzeb niż zdrowy rozsądek.

Możemy dopasować okres kredytowania i kwotę. To będzie jedna z ważniejszych informacji dla pożyczkodawców. Na bazie informacji we wniosku kredytowym przygotują oferty.

Aby nie tracić czasu, możemy na tym etapie skorzystać z kalkulatora kredytowego, a nawet internetowego wniosku, który wypełnimy z domu. Taką usługę oferuje na swojej stronie firma Lendo – lendopolska.pl. Co więcej, zapytanie kierowane jest do wielu instytucji, a my dostajemy powiadomienie, kiedy oferty będą dla nas przygotowane.

Co nam to daje? Możliwość spokojnego przeanalizowania warunków bez presji pośrednika lub konsultanta w placówce. Szybko dowiemy się, czy dana rata jest możliwa przy kwocie kredytu gotówkowego, której potrzebujemy i jaki mamy wybór.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Oprocentowanie kredytów gotówkowych to tylko jedna z wielu opłat, które przyjdzie zapłacić klientowi instytucji finansowej. Do tego dochodzi np.: prowizja, opłata za wcześniejszą spłatę, ubezpieczenie, etc.

Mając przed sobą oferty kilku instytucji finansowych w jednym systemie, możemy w łatwy sposób porównać te wszystkie parametry. Nie ma jednak prostszego sposobu jak prosta matematyka. Pomnożenie ilości rat przez długość okresu kredytowania daje nam konkretną kwotę, którą będziemy musieli oddać do banku bez względu na to, z czego dane koszty się składają.

Co jest potrzebne, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Każdy bank czy firma pożyczkowa ma odrobinę inne zasady. W większości przypadków, aby otrzymać pożyczkę lub kredyt gotówkowy, należy spełnić jedynie kilka podstawowych wymagań:

  • mieć ukończone co najmniej 18 lat;
  • posługiwać się polskim obywatelstwem;
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych;
  • posiadać stały dochód na terenie Polski (również emerytura)
  • nie figurować jako dłużnik w bazie BIG, ERIF, KRD oraz innych bazach.

Jak działa bezpośrednik kredytowy Lendo?

Po wypełnieniu wniosku kredytowego na stronie lendopolska.pl trafia on do analizy do współpracujących banków i instytucji pożyczkowych. Złożenie wniosku zajmuje tylko kilka minut. Po złożeniu wniosku otrzymasz oferty pożyczek dopasowane do Twojej sytuacji finansowej. Najważniejsze jest to, że wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku i otrzymywaniem oferty możemy zrobić w wolnej chwili w domu czy w dowolnym miejscu.

Wideo

Materiał oryginalny: Bierzesz kredyt gotówkowy? Jak sprawdzić, gdzie możesz dostać najkorzystniejszą ofertę - Polska Times

Dodaj ogłoszenie