Chcą wybudować halę produkcyjną za murem aresztu w Kielcach

Agata Kowalczyk
Areszt Śledczy w Kielcach.
Areszt Śledczy w Kielcach. www.sw.gov.pl/
Za więziennym murem przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach powstanie hala, w której zatrudnieni będą więźniowie. Inwestycję sfinansuje rząd, ale zakład prowadził będzie prywatny przedsiębiorca.

ZOBACZ TAKŻE:
Bunt w największym więzieniu w Stanach Zjednoczonych. Osadzeni wzięli zakładnika

(Dostawca:
x-news)

- Mamy pieniądze i dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy hali, w której może pracować do 80 osób. Jesteśmy na etapie poszukiwania kontrahenta. Prowadzimy rozmowy z trzema przedsiębiorcami, między innymi z branży przetwórczej i drukarskiej – informuje Michał Głowacki, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Kielcach. – Negocjacje nie są zakończone, więc zapraszamy do nas, jeśli ktoś jest zainteresowany zatrudnieniem osadzonych na terenie aresztu.

Dodaje, że oferta jest bardzo ciekawa i korzystna dla pracodawców. – Przedsiębiorca nie musi ponosić żadnych kosztów inwestycji. My wybudujemy halę z rządowych pieniędzy, a on będzie płacić tylko czynsz, który zostanie wynegocjowany. Jego wysokość będzie zależeć między innymi od liczby zatrudnionych więźniów. W zakładzie, który wybudujemy, może pracować do 80 osób. Pracodawca poniesie koszty tylko rzeczywistej pracy. Jest też możliwość ubiegania się o ich częściowy zwrot, 20 procent z Programu Aktywizacji Zawodowej Więźniów, a od 1 stycznia prawdopodobnie będzie to 40 procent.

Zabudowa, która powstanie za więziennym murem, zależy od rodzaju działalności zaproponowanej przez pracodawcę. – Inwestycja rozpocznie się po wyborze przedsiębiorcy, ponieważ musimy znać jego potrzeby, czy ma to być magazyn, czy zwykła hala produkcyjna, czy z wykorzystaniem ciężkich maszyn. Pieniądze musimy wydać do 2020 roku. Jeśli jednak znajdziemy odpowiedniego przedsiębiorcę, to hala może powstać już w przyszłym roku - tłumaczy.

Hala ma mieć do 1560 metrów kwadratowych na działalność, plus 150 merów zaplecza socjalne.

W Areszcie Śledczym w Kielcach są 1082 miejsca. Obecnie przebywa w nim około tysiąc osób. Do pracy może przystąpić około 400-500 osadzonych, a zatrudnionych jest tylko 200, z tego 80 pracuje poza murem. Budowa hali ma poprawić te wskaźniki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Margaretka
W każdym areszcie powinien znajdować się zakład pracy, bo utrzymanie miesięczne więźnia kosztuje więcej niż utrzymanie niejednej rodziny w Polsce. Skazani powinni pracować na swoje potrzeby, w dodatku gdyby mieli jakieś odłożone pieniądze na start nie myśleliby zaraz po wyjściu o złodziejce, kombinacjach a w rezultacie na koniec o przezimowaniu. Powinni produkować cokolwiek, niechby to była forma pomocy najbiedniejszym i tu zaczęłaby się dopiero jakakolwiek resocjalizacja...tylko pierwsza podstawowa sprawa- to powinien zrobić rząd.
o
ozga
Z drugiej strony, jak kończyłem dobrą szkołę i nie mogę znaleźć pracy. Może powinienem iść do więzienia, żeby zarabiać pieniądze.
 
M
M Paździoch

Zakłady Karne powinny same zarabiać na własne utrzymanie, a nie być finansowane z piblicznych pieniędzy. Skazany powinien pracować i jeszcze raz pracować na własne utrzymanie, opieke medyczną, ewentualne ubezpieczenie i odszkodowanie pokrzywdzonym jeśli tacy istnieją.

Z
Zbigniew
W dniu 10.10.2016 o 14:09, olka napisał:

.....jeszcze się okaże ,ze zarobią tyle co funkcjonariusze a dodatkowo wrócą z pracy i bedą mieć cieplutko w celi ,wikt i opierunek ....paranoja za karę powinni pracować w czynie społecznym ....

To nie dokońca taki zły pomysł .Pytanie co dalej bo jeśli zatrudnią alimenciarzy to będzie z kogo zciągnąć alimenty zresztą z innych dłużników też .Byleby się nie okazało że nie wolno im odebrać tych pieniędzy 

z
zorro
W dniu 10.10.2016 o 14:08, Nie wierzę napisał:

Ta prace dla więźniów . A ja po co kończyłem dobre technikum , i dobre studia skoro nie mogę znaleźć pracy . Szkoda czasu

bo nad nimi czuwa rzecznik praw człowieka i muszą być dobrze traktowani -było by nieludzkie nie dać im pracy oni muszą mieć odpowiednie warunki ,ciepła zupkę ,tlen w celi ,itp ty nie musisz.....(niestety to chore)

b
beznicka

Niech zgadnę -

TWOREK

o
olka

.....jeszcze się okaże ,ze zarobią tyle co funkcjonariusze a dodatkowo wrócą z pracy i bedą mieć cieplutko w celi ,wikt i opierunek ....paranoja za karę powinni pracować w czynie społecznym ....

N
Nie wierzę
Ta prace dla więźniów . A ja po co kończyłem dobre technikum , i dobre studia skoro nie mogę znaleźć pracy . Szkoda czasu
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu