Fabryka Wody w Szczecinie ze świetnymi wiadomościami. Wiemy, kiedy koniec budowy. Aquapark nie wystraszył się nawet pandemii!

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Fabryka Wody z lotu ptaka
Fabryka Wody z lotu ptaka Andrzej Szkocki
Udostępnij:
Optymistyczne informacje płyną z placu budowy szczecińskiego aquaparku. Mimo trudnej sytuacji na rynku inwestycji, Fabryka Wody powinna powstać o czasie, czyli już jesienią. Wtedy też poznamy ostateczny cennik biletów i karnetów wstępu.

Jeśli nie zajdzie nic nieoczekiwanego to park wody przy ulicy Szczanieckiej będzie jedną z niewielu w Szczecinie (a nawet w Polsce) inwestycji, która powstanie o czasie.

- Zakończenia robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku. To czy będzie to początek czy koniec kwartału, zależy od końcowego podliczenia przerw w realizacji spowodowanych pandemią koronawirusa i jej wpływem na możliwość faktycznego wykonywania prac budowlanych w poszczególnych okresach budowy - wyjaśnia Piotr Zieliński z Fabryki Wody.

Na razie nie da się ustalić konkretniejszej daty otwarcia aquaparku dla gości.

- Dokładny termin otwarcia obiektu na dzień dzisiejszy nie został wyznaczony. Po zakończeniu prac budowlanych, należy jeszcze przeprowadzić odbiory całego obiektu oraz rozruchy wszystkich instalacji. Z uwagi na to, że w obiekcie zainstalowanych będzie dużo nowoczesnych oraz skomplikowanych systemów, cały proces związany z rozruchem będzie przeprowadzony skrupulatnie. Przykładać do tego będziemy szczególną uwagę - dodaje Zieliński.

Trwają prace nad cennikiem biletów i karnetów. Ostatnie podwyżki cen prądu i gazu mogą mieć na nie wpływ, ale nie aż tak wielki.

- Prace w zakresie cennika są w toku. Szczegóły będą znane bliżej terminu otwarcia obiektu. Biorąc pod uwagę, że pierwsze założenia dotyczące cennika obiektu były analizowane kilka lat temu, to na dzień dzisiejszy niewątpliwie dynamika wzrostu w zakresie cen produktów i usług wpłynie na konieczność weryfikacji pierwotnie przyjmowanych założeń. Cennik musi uwzględniać koszty funkcjonowania naszego obiektu. Jednocześnie nie może w sposób znaczący odbiegać od cenników, innych tego typu obiektów w Polsce. Z uwagi na to, że analizy w tym zakresie są w dalszym ciągu prowadzone, a koszty mediów mogą jeszcze ulec zmianom, to dokładne wyliczenia będą znane bliżej momentu otwarcia obiektu - dodaje Zieliński.

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie wynajęciem powierzchni aquaparku na prowadzenie strefy gastronomicznej, fitness i kręgielni. Do "wzięcia" jest 2,5 metrów kwadratowych powierzchni. Każdy chętny przedsiębiorca może się zgłosić na negocjacje i przedstawić swoją ofertę.

- Z uwagi na przyrost zainteresowania udziałem w negocjacjach w ostatnim tygodniu, termin na zgłoszenie się do udziału w negocjacjach wydłużyliśmy do dnia 28 stycznia br., aby wszyscy chętni zdążyli się zgłosić - mówi Piotr Zieliński.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w negocjacjach należy składać w formie pisemnej w siedzibie spółki Fabryka Wody. sp. z o.o. przy ul. Czesława 9, 71-504 w pokoju nr 9 bądź na adres e-mail: sekretariat@fabrykawody.eu.

Co znajdzie się w szczecińskim aquaparku?
Fabryka Wody przy ulicy Sczanieckiej ma być nowoczesnym i wielofunkcyjnym parkiem wodnym z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Składać się będzie z:

 • hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami;
 • strefy basenu sportowego;
 • strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów.
 • W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża.

Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa

 • z kręgielnią,
 • stołami do bilarda,
 • ścianką wspinaczkową,
 • siłownią
 • czy kortami do squasha.

Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemiennie ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Częścią składową Fabryki Wody będzie edukatoroium podzielone będzie na 6 poziomów, z których każdy poświęcony będzie innej

 • tematyce:
 • kosmos,
 • klimat,
 • ocean,
 • człowiek,
 • cywilizacja wody,
 • hydroinżynieria.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: ALSTAL Grupa Budowlana i ALSTAL Real Estate. Koszt prac to ponad 349,7 mln.

ZOBACZ TEŻ:

Wizualizacje szczecińskiego aquaparku

Aquapark w Szczecinie szuka chętnych do prowadzenia atrakcji...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Fabryka Wody w Szczecinie ze świetnymi wiadomościami. Wiemy, kiedy koniec budowy. Aquapark nie wystraszył się nawet pandemii! - Głos Szczeciński

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc
2,5 m2 to WC mam większe
Dodaj ogłoszenie