Ferie 2024. Pociąg za złotówkę. Koleje Śląskie wprowadzają promocję na bilety dla dzieci i młodzieży

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu, wystarczy zakupić bilet w cenie złotówki, co można zrobić zarówno w kasie, jak i u drużyny konduktorskiej w trakcie przejazdu pociągiem.
Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu, wystarczy zakupić bilet w cenie złotówki, co można zrobić zarówno w kasie, jak i u drużyny konduktorskiej w trakcie przejazdu pociągiem. Lucyna Nenow / Polska Press/ Magdalena Grabowska/Arkadiusz Gola
W czasie ferii zimowych, obejmujących okres od 27 stycznia do 11 lutego w województwie śląskim, Koleje Śląskie zapewnią dzieciom i młodzieży do 18. roku życia specjalne zniżki na przejazdy. Bilety będą kosztować zaledwie złotówkę.

Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu, wystarczy zakupić bilet w cenie złotówki, co można zrobić zarówno w kasie, jak i u drużyny konduktorskiej w trakcie przejazdu pociągiem. Podczas podróży ważne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wiek. Promocja jest dostępna bez ograniczeń (wyjątkiem jest odcinek Chałupki - Bohumin). Istnieje możliwość zakupu nieograniczonej liczby biletów promocyjnych.

Bilety wydane w ramach akcji będą ważne na trasach Katowice - Kraków Główny oraz Katowice - Zakopane (obejmujących również obszar obsługiwany przez Koleje Śląskie) także w pociągach Kolei Małopolskich i Polregio.

– Specjalna ulga dla najmłodszych to nie wszystko, bo w Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta “Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, podkreślając, że promocja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, ponieważ młodsze korzystają z ustawowej ulgi w wysokości 100 proc., co oznacza, że ich podróże Kolejami Śląskimi są bezpłatne.

W ciągu całego roku, podróżujący z dziećmi poniżej 16. roku życia mogą korzystać z uprzywilejowanej oferty w Kolejach Śląskich. Program "Rodzina" umożliwia nabywanie biletów z 30-procentową zniżką dla osób podróżujących z dziećmi.

- Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 r. uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji, jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych - mówi marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Biuro Zarządzania Bezpieczeństwem Koleje Śląskie przygotowały również specjalne książeczki dla dzieci o nazwie "Kolej na przygodę", dostosowane do dwóch grup wiekowych: od 4 do 7 lat oraz od 7 do 10 lat.

Koleje Śląskie ogłosiły również udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, oferując na aukcji WOŚP wycieczkę po swojej siedzibie w Katowicach oraz przejazd symulatorem pociągu. W niedzielę, 28 stycznia, wolontariusze WOŚP będą mieli możliwość skorzystania z usług przewoźnika bezpłatnie.

Koleje Śląskie podsumowały zeszły rok, który zaskoczył rekordowym wynikiem.

- Podsumowaliśmy grudniowe statystyki połączenia na linii S9 od 10 grudnia do 31 grudnia na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry. Z naszych usług skorzystało blisko 25000 pasażerów. Przypominam tylko, że jedną ze stacji jest Pyrzowice-Lotnisko, to nowa stacja, którą uruchomiliśmy 10 grudnia. Będziemy oczywiście dalej monitorować te statystyki. Ale wynik 25000 jest jak najbardziej zadowalający - stwierdził Maciej Pestek z biura prasowego Kolei Śląskich.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ferie 2024. Pociąg za złotówkę. Koleje Śląskie wprowadzają promocję na bilety dla dzieci i młodzieży - Dziennik Zachodni

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu