Złota Pętelka to zaszczytne wyróżnienie ustanowione jako swoiste podkreślenie osiągnięć i pozycji na rynku mody. Od 2013 roku wyróżnienie to przyznawane jest za dany rok ale biorąc pod uwagę pozycję i osiągnięcia również w przeszłości. Dotychczas nagrodę otrzymali między innymi Ewa Minge, Teresa Rosati, Maciej Zień, Dorota Goldpoint czy Ilona Kanclerz.
Podczas Gali Polskiej Mody w Poznaniu kielczanin był rozchwytywany, nazywano go następcą Jerzego Antkowiaka, czyli najbardziej znanego projektanta Mody Polskiej. - To był mega wzruszający dzień. Przyznam szczerze, że dawno nie czułem takiej tremy wchodząc na scenę, a wzruszenie odbierało mi głos - mówił Paweł Węgrzyn w rozmowie z "Echem Dnia".
Warto dodać, że nasz projektant zdobył nie złotą ale Super Złotą Pętelkę 2021, kapituła nagrodziła go za całokształt pracy, a ikona polskiej mody, Jerzy Antkowiak stwierdził, że w modzie kielczanina czuć ducha Polskiej Mody. - Czyż można jeszcze usłyszeć coś bardziej wspaniałego? - pytał wzruszony projektant i dodał, że jego kolekcja zaprezentowana podczas Gali Polskiej Mody "Diamonds of the street" stanowi przeciwwagę dla pandemicznego, dresowego, homeoffice-owego stylu.
Doktor Paweł Węgrzyn to rodowity kielczanin. Farmakolog kliniczny i projektant mody, juror konkursu Off Fashion 2020, przewodniczący Kapituły Jurorskiej Konkursu Art Fashion Designer Award, finalista Konkursu na najlepszego projektanta mody 2019 Fashion Anatomy 2019 (dziesiątka wybrana ze 156 projektantów zgłoszonych do konkursu), juror Międzynarodowego Konkursu Mister Supranational 2019, juror Międzynarodowego Konkursu Fresh Face World 2020, laureat Konkursu Polish Top Brand 2020 w kategorii moda, współautor książki "Optymalizacja farmakoterapii". Znalazł się w książce "Zwykli niezwykli" wśród szczególnego grona osób obok Ireny Eris, profesor Danuty Hubner, czy Marka Dietla.
Paweł Węgrzyn projektuje od dawna, i jak sam mówi, ma to także w genach. Jego pradziadkowie, Dobrowolscy, przez wiele lat będąc pedagogami prowadzili własną dużą i certyfikowaną pracownię krawiecką połączoną ze Szkołą Czeladniczą specjalizującą się w krawiectwie męskim. Babcia, Józefa Dobrowolska (Strójwąs), uzyskując w 1938 roku dyplom projektowania, kroju i szycia sygnowany przez Paryską Akademię Mody założyła własną Prywatną Szkołę Projektowania, Kroju i Szycia. Prowadziła ją później razem z mężem Stanisławem, z zawodu artystą muzykiem i dyrygentem, aż do czasu nastania komunizmu (z przerwą w okresie wojennym).
