Lotnictwo jest twoją pasją? Niepowtarzalna szansa na niezwykłą pracę

Zbigniew Biskupski AIP
mat. prasowe
Najbardziej spektakularna inwestycja zagraniczna w Polsce - centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku pilnie poszukuje pracowników. To szansa dla inżynierów i techników z całej Polski ponieważ firma poza wszystkim zapewnia tzw. pakiet relokacyjny.

XEOS, spółka joint venture zawiązana przez Lufthansa Technik i GE Aviation, utworzy w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku najnowocześniejsze na świecie centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych. Inwestycja jest warta 1 mld PLN.

W nowo powstającym Centrum zatrudnienie znajdzie 600 doświadczonych pracowników i wysokiej klasy specjalistów z branży lotniczej – głównie inżynierów oraz mechaników silników samolotowych. XEOS poszukuje pracowników z całej Polski.

Poza konkurencyjnym wynagrodzeniem, pracą z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz szansą na uczestniczenie w tworzeniu i rozwoju jednego z najważniejszych i największych projektów w historii lotnictwa, XEOS oferuje również atrakcyjny pakiet relokacyjny.

- Otwierając zakład XEOS, chcemy stworzyć światowej klasy centrum innowacji i nowoczesnych technologii branży lotniczej. Stworzymy nie tylko zakład serwisowania i naprawy silników samolotowych najnowszych generacji, ale i specjalistyczne centrum szkoleniowe. W kształcenie wysoko wykwalifikowanej kadry zainwestujemy 60 mln PLN. XEOS to jeden z najważniejszych i największych projektów w historii przemysłu lotniczego. Zależy nam na tym, aby wyznaczyć nowe standardy i zbudować pozycję lidera w zakresie know-how, innowacji, jakości i bezpieczeństwa, korzystając oczywiście z wiedzy i doświadczeń dwóch globalnych marek – Lufthansa Technik i GE Aviation. Mamy nadzieję, że nasze działania pozwolą stworzyć miejsce atrakcyjne nie tylko dla naszych klientów, innych inwestorów, ale i specjalistów z branży oraz studentów kierunków technicznych z całej Polski - powiedział Thomas Böttger, Dyrektor Zarządzający XEOS.

Są pieniądze na szkolenie

Spółka zainwestuje w szkolenie kadry 60 mln PLN. Część z tych środków zostanie przeznaczona na otwarcie we Wrocławiu najnowocześniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej Specjalistycznego Centrum Szkoleniowego. Pierwsze lekcje i warsztaty w centrum szkoleniowym zaplanowano na czerwiec 2017 r.
Rekrutacja trwa. Spółka zatrudniła już około 70 inżynierów, mechaników oraz asystentów mechaników samolotowych. Swoje aplikacje do pracy w XEOS składać mogą zarówno doświadczeni pracownicy, jak i absolwenci kierunków technicznych uczelni wyższych z całej Polski.

Środa w Rzeszowie

W środę 18 maja firma zorganizuje na Politechnice Rzeszowskiej XEOS Day, otwarte spotkanie rekrutacyjne wraz z warsztatami z zakresu specjalistycznej wiedzy na temat naprawy silników samolotowych oraz zarządzania projektami.10 maja, podobne szkolenie zostało przeprowadzone podczas IV Akademickich Targów Pracy organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i Uniwersytet Rzeszowski. Podczas targów można było również odwiedzić stoisko firmy.

- Do pracy w naszym centrum szukamy kandydatów z całej Polski. Stawiamy na wysoko wykfalifikowany zespół, który razem z nami będzie uczestniczył w tworzeniu i rozwijaniu firmy o globalnym zasięgu. Chcemy przyciągać najlepszych kandydatów, którzy zwiążą z nami swoją karierę zawodową na dłużej. Oferujemy specjalistyczne szkolenie, pracę w środowisku innowacji i nowoczesnych technologii z silnikami najnowszych generacji, atrakcyjne warunki zatrudnienia, a także pakiety relokacyjne. Dajemy szansę na zdobycie unikalnych kompetencji w niezwykle innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się sektorze gospodarki. Praca w XEOS to codzienne wyzwania, inaczej niż powtarzajace się czynności w produkcji. To ogromna zaleta, która przyciąga do nas kandydatów z całego kraju. Niemal 50 osób zatrudnionych na stanowiskach technicznych - ze Środy, z Wrocławia, ale także z centralnej czy południowo wschodniej Polski, już rozpoczęło swoje szkolenie: przechodzą intensywny wielomiesięczny kurs, podczas którego otrzymują pełnowymiarowe wynagrodzenie - podkreślił Stefan Schmuck, Dyrektor Operacyjny XEOS.

Specjaliści na skalę światową

To właśnie zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów – inżynierów, mechaników i asystentów mechaników silników samolotowych pozwoli na stworzenie w Środzie Śląskiej centrum innowacji i nowoczesnych technologii przemysłu lotniczego. Spółka poszukuje kandydatów do pracy z całej Polski, oferując im m.in. konkurencyjne warunki zatrudnienia, pakiety relokacyjne, pracę z silnikami najnowszej generacji, a także szkolenie w specjalnie utworzonym do tego celu Centrum Szkoleniowym.

Centrum Szkoleniowe powstanie w odpowiednio przystosowanym do tego celu budynku na terenie Prologis Park we Wrocławiu. Prace adaptacyjne rozpoczęły się w pierwszych dniach kwietnia, natomiast pierwsze szkolenia teoretyczne w nowym centrum zaplanowano na czerwiec 2017 r. Od lipca mechanicy i asystenci mechaników przejdą do drugiego etapu – szkolenia praktycznego, weryfikując swoją wiedzę i umiejętności na prawdziwych silnikach lotniczych.

Czytaj też:
Komornicy będą jeszcze mniej skuteczni, a kancelarii ubędzie?

Centrum Szkoleniowe XEOS to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej. Będzie służyć pracownikom Spółki XEOS, pozwalając im zdobyć unikatowe kompetencje do pracy w sektorze lotniczym. Centrum to także pierwszy krok w celu stworzenia w przyszłości doliny lotniczej na terenie Dolnego Śląska.

Zakład XEOS w Środzie Śląskiej powstanie w dwóch etapach. Budowa kompleksu w Środzie Śląskiej będzie odbywała się dwuetapowo. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu i rozpoczęcia pracy centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych XEOS w Środzie Śląskiej to druga połowa 2018 roku. Do tego czasu powstaną główne budynki biurowe oraz techniczno-operacyjne.

Do 2020 roku powstanie nowoczesna, wyposażona w najnowsze technologie, specjalistyczna komora do testowanie silników samolotowych. Jej konstrukcja i przygotowanie do pełnej operacyjności zajmie ok. 2 lat.

Obejrzyj wideo:

Firmy rodzinne wciąż mają dużą przyszłość w Polsce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu