Mieszkanie pod choinkę? Czy deweloperzy mają w swoich ofertach promocje świąteczne przy kupnie nowego mieszkania?

Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Deweloperzy są w zdecydowanie lepszej sytuacji niż podczas kryzysu na tym rynku z końca pierwszej dekady tego wieku. Głównie za sprawą nabywców mieszkań pod najem.
Deweloperzy są w zdecydowanie lepszej sytuacji niż podczas kryzysu na tym rynku z końca pierwszej dekady tego wieku. Głównie za sprawą nabywców mieszkań pod najem. Karolina Misztal / Polska Press
Całe wyposażenie kuchni w AGD, honorarium architekta za aranżację mieszkania, rabat w cenie wysokości 24-miesięcznego czynszu najmu – to tylko kilka z ciekawszych propozycji deweloperów dla klientów, którzy w okresie przedświątecznym zdecydują się na kupno nowego mieszkania. Czy jednak wszyscy kupujący mogą liczyć z ich strony na prezent pod choinkę? Jakie jeszcze inne formy promocji są w tej chwili trendy na mieszkaniowym rynku pierwotnym? Sprawdź!

Spis treści

Na prawdziwą promocję polegającą na solidnej obniżce ceny mieszkania, mimo kryzysu i spadku dostępności kredytów hipotecznych do niespotykanych dotąd poziomów nie ma jednak co liczyć. Promocje świąteczne można bardziej traktować w kategoriach okazji czy ciekawostki niż ogólnego na rynku trendu. Dlaczego?

Inwestorzy kupujący za gotówkę – to oni hamują spadek cen nowych mieszkań na rynku

Deweloperzy są z zdecydowanie lepszej sytuacji niż podczas kryzysu na tym rynku z końca pierwszej dekady tego wieku. Głównie za sprawą nabywców mieszkań pod najem. Poza coraz większą grupą inwestorów specjalizujących się w tzw. najmie instytucjonalnym coraz więcej wśród klientów osób, które kupują mieszkania by chronić większą gotówkę z oszczędności przed spadkiem wartości - taka inwestycja jest mniej ryzykowna niż akcje czy choćby złoto.

Oczywiście pod warunkiem, że ma się do dyspozycji kwoty rzędu 300 tysięcy złotych lub więcej. Jak się okazuje, w czasie, który upłynął od wspomnianego kryzysu Polacy wzbogacili się na tyle, że takie oszczędności nie należą już do wyjątku a dysponuje nimi całkiem pokaźne grono rodaków.

Są też deweloperzy, którzy przygotowują się na wariant uczynienia z najmu instytucjonalnego dodatkowego źródła dochodów czyli operowania w nim we własnym zakresie, na bazie wybudowanych przez siebie mieszkań. Jeśli więc spadnie na nie popyt ze strony podmiotów zewnętrznych, nie dopuszczą w ten sposób do spadku cen transakcyjnych.

Mieszkania z promocją od deweloperów: promocje już były

Okres przedświąteczny jest tym, w którym szukamy promocji raczej na rzeczy mniej wartościowe niż mieszkanie czy samochód (oczywiście poza nielicznymi wyjątkami osób, które na to stać i mają taki gest). Od lat najlepiej mieszkania sprzedają się zaraz po wakacjach - i na ten okres skierowana jest konkurencja promocyjna między deweloperami.

Z sondy jaką na tę okoliczność portal RynekPierwotny.pl przeprowadził właśnie wśród deweloperów najbardziej typowa dla rynku jest strategia spółki ATAL, budującej nowe mieszkania w siedmiu największych polskich miastach.

- Co do zasady nie stosujemy rabatów cenowych, poza nielicznymi wyjątkami w wybranych inwestycjach. Przy aktualnym poziomie kosztów budowy nie widzimy bowiem do tego przestrzeni. Warto nadmienić, że w warunkach inflacji, klienci kupujący mieszkania we wczesnej fazie budowy zyskują dzięki gwarancji ceny, niezmiennej do końca obowiązywania umowy z deweloperem - mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

- Aby sprostać oczekiwaniom rynkowym i sezonowemu zapotrzebowaniu na promocje, którym sprzyja koniec roku i okres świąteczny, także w inny sposób premiujemy klientów. Są to na przykład: niestandardowy harmonogram płatności, sfinansowanie kosztów notarialnych umowy, preferencyjna cena miejsca parkingowego, czy też atrakcyjny rabat na wykończenie mieszkania dla klientów, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty ATAL Design. Wszystko zależy od konkretnego mieszkania, inwestycji i miasta, a najlepsze rozpoznanie potrzeb mają w tym zakresie nasze regionalne biura sprzedaży - dodaje Angelika Kliś.

Trwa głosowanie...

Którą z tradycji uważasz za najważniejszą podczas świąt Bożego Narodzenia?

Choć trzeba przyznać, że inny deweloper budujący w największych miastach - Bouygues Immobilier Polska ma odmienną strategię.

- Do końca roku klienci zainteresowani wszystkimi inwestycjami Bouygues Immobilier Polska w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Trójmieście mogą liczyć na specjalnie podwojone nagrody w naszych programach lojalnościowych Stały Klient i Ambasador. Oznacza to, że przez cały grudzień osoby, które polecają nasze mieszkania oraz te, które je kupują z polecenia, mają szansę otrzymać kartę podarunkową w wysokości 14 tys. złotych. To samo dotyczy osób, które już zdecydowały się na nasze mieszkania i planują zakup kolejnych, również na naszych osiedlach - wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Co umożliwia taka promocja? Jak wyjaśnia deweloper. przede wszystkim wykorzystanie środków na zakup wymarzonego wyposażenia, np. nowej kanapy, mebli do kuchni czy szafy do sypialni. Tu warto skorzystać z tej możliwości i połączyć ją z rabatami, które pod koniec roku oferuje wiele sklepów ze sprzętem RTV i AGD czy salonów meblarskich.
- To jednak nie wszystko – do końca grudnia w konkretnych inwestycjach mamy okresowe promocje, których szczegóły są dostępne w naszych biurach sprzedaży we wszystkich miastach, w których działamy. Obecnie nasi klienci mogą wybierać spośród siedmiu inwestycji, w tym apartamentach premium na Starych Bielanach w Warszawie, komfortowym osiedlu Lune de Malta w sąsiedztwie poznańskiej Malty, klimatycznych mieszkaniach usytuowanych naprzeciw Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu czy eleganckiej inwestycji Żeromskiego 7 oddalonej zaledwie 800 m od Skweru Kościuszki w Gdyni - dodaje Cezary Grabowski.

Nowe mieszkanie z bonusem: na co może liczyć przy okazji nabywca

To, że nie ma promocji na szeroką skalę, nie znaczy, że nie można przy okazji zakupu nowego mieszkania w grudniu skorzystać z ciekawych profitów.

Warszawa, Wrocław, Kraków - Dom Development S.A.
Z myślą o świątecznych zakupach przygotowaliśmy dla kupujących specjalne bony upominkowe o wartości 2 tys. zł do wykorzystania w sklepach oferujących wyposażenie wnętrz oraz sprzęt RTV i AGD. Karty te są dostępne przy nabyciu mieszkania na naszych inwestycjach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie - informuje Grzegorz Smoliński, Dyrektor Działu Sprzedaży w Dom Development S.A.

Wrocław - Lokum Deweloper S.A.
- Osoby zainteresowane Lokum Verde mogą skorzystać z dogodnego harmonogramu płatności 10/90 nabywając lokum z ostatniego etapu osiedla. Inwestorom stawiającym na nieruchomości w centrum miasta proponujemy prestiżowe osiedle Lokum Vena, gdzie dostępne są lokale z możliwością podziału na 2 gotowe apartamenty za 350 tys. zł każdy. W podwrocławskiej Sobótce, powstała inwestycja Lokum Monte. Oferujemy tam szeroki wybór gotowych mieszkań, teraz z miejscem postojowym oraz komórką lokatorską w cenie - informuje Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Wrocław - RONSON Development
- We Wrocławiu, w projekcie Viva Jagodno dostępne są 4-pokojowe, dwupoziomowe mieszkania z ogrodem, w cenie już od 7 250 zł za m2. Ponadto, gwarantujemy tam system płatności 20/80, co w przypadku tego projektu oznacza płatność 20% kwoty przy podpisaniu umowy i możliwość uregulowania 80% sumy dopiero w czerwcu. Taki system płatności nadal obowiązuje też w szczecińskim projekcie Nowe Warzymice. W tej inwestycji mieszkanie 2-pokojowe o metrażu 39 m2 można kupić już od 8 800 zł za m2, a mieszkania w 2 i 3 etapie są gotowe i można je obejrzeć - informuje Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development

Wrocław - Eiffage Immobilier Polska
Okres świąteczny to czas atrakcyjnych ofert na rynku nieruchomości, które pozwolą zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Eiffage Immobilier Polska przygotowaliśmy wyjątkową ofertę w HB1820 we Wrocławiu. Do końca grudnia można wybrać jeden z czterech benefitów takich jak kuchnia z AGD, specjalna oferta cenowa, projekt aranżacji apartamentu lub miejsce garażowe i zaoszczędzić blisko 50 tys. zł. HB1820 to ulokowany niedaleko wrocławskiego Rynku stylowy budynek, w którego wnętrzach można podziwiać lustra lokalnego artysty Oskara Zięty. Atrybutami tej inwestycji są unikatowe na skalę centrum miasta tarasowe ogródki i duże metraże mieszkań, powyżej 80 mkw. W grudniu klienci mogą również skorzystać z oferty last minute na kilkanaście mieszkań w inwestycji Atmo na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Tu oferujemy ceny za 1 mkw. już od 11 200 zł. Atrakcyjne zniżki nawet do 100 tys. zł obowiązują szczególnie na mieszkania 3- i 5-pokojowe. Mieszkania w Atmo to wybór najlepszej lokalizacji w okolicach Rynku - informuje Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska,

Kraków - Lokum Deweloper S.A.
- W Krakowie w ofercie osiedla Lokum Siesta dostępne są gotowe lokale z rabatem 40 tys. zł. Klientów zainteresowanych inwestycją Lokum Vista z pewnością zainteresuje możliwość zakupu rodzinnego mieszkania z miejscem postojowym w cenie. Na terenie osiedla Lokum Salsa proponujemy zupełnie wyjątkową opcję - nasz program „Nowy patent na mieszkanie w 3 krokach”, ułatwiający zakup lokalu przez opcję najmu. Po podpisaniu umowy przedwstępnej i wpłaceniu 10% ceny nieruchomości klient wprowadza się do gotowego lokum i przez 24 miesiące opłaca czynsz najmu oraz koszty eksploatacyjne. Po upływie dwóch lat finalizacja zakupu mieszkania jest zdecydowanie łatwiejsza, gdyż cena mieszkania pomniejszona jest o rabat w wysokości sumy czynszów najmu - informuje Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Kraków- Echo Investment S.A.
- Motywem przewodnim świątecznych promocji w Echo Investment są atrakcyjne upominki, które klienci mogą wybrać przy zakupie mieszkania. W Krakowie są to bony na wycieczki z biurem podróży Rainbow Tours lub na zakupy w sieci RTV Euro AGD. Ich wartość waha się od 5 tys. do 12,5 tys. zł, w zależności od wielkości zakupionego lokalu - informuje Weronika Ukleja-Sałak z Echo Investment S.A.

Poznań - Echo Investment S.A.
- W przypadku Poznania i projektu Wieża Jeżyce przygotowujemy oferty tygodnia dotyczące dwóch wybranych mieszkań z rabatem jakiego jeszcze nigdy nie było. Ponadto proponujemy alerty cenowe na cztery mieszkania w cenie specjalnej. W stolicy Wielkopolski zorganizujemy także Dzień Otwarty, podczas którego będzie można zakupić mieszkanie w cenie specjalnej, a przy okazji wizyty 10 grudnia na Jeżycach odebrać też drobny upominek - informuje Weronika Ukleja-Sałak z Echo Investment S.A.

Poznań - Eiffage Immobilier Polska
W Marcelińskiej 18 w Poznaniu i Kierbedzia 4 w Warszawie trwa również oferta Early Bird związana z okresem przedsprzedaży oraz określoną pulą cen specjalnych. Osoby zainteresowane lokalami nie tylko otrzymują atrakcyjną ofertę kupna nieruchomości, ale także nabywają mieszkanie, którego standard i lokalizacja powodują, że inwestycja dosłownie zarabia w czasie - informuje Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.

Łódź - Echo Investment S.A.
W Łodzi decydujący się na zakup mieszkania w projektach Fuzja, Boho oraz Zenit mogą liczyć na hulajnogi i rowery, a także vouchery wycieczkowe. Wszystko to o wartości do nawet 10 tys. złotych. Ponadto 10 grudnia na terenie osiedla Boho przy ulicy Wodnej organizujemy Dzień Otwarty połączony z uruchomieniem nowego Biura Sprzedaży, a jednocześnie oferujemy tam tzw. mieszkanie tygodnia w specjalnej cenie z atrakcyjnym rabatem - informuje Weronika Ukleja-Sałak z Echo Investment S.A.

Warszawa - RONSON Development
W Warszawie w nowo realizowanej inwestycji Osiedle Vola na Woli wprowadziliśmy zupełną nowość. Przygotowaliśmy tam system płatności, który gwarantuje zwrot w wysokości odpowiadającej nawet do 7% oprocentowania w skali rocznej, od każdej wcześniej wpłaconej raty. W podwarszawskim projekcie EKO Falenty, gdzie budujemy nowoczesne domy jednorodzinne, oferujemy z kolei możliwość odroczonego o rok kredytowania. W naszych flagowych warszawskich projektach mamy pulę mieszkań przecenioną nawet o 50 tys. zł, a w Ursusie Centralnym rabaty nawet do 68 tys. zł - informuje Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development.

Warszawa - Profbud

- W tym roku stworzyliśmy kalendarz adwentowy dla Osiedla Złota Oksza. Na czym polega? Otóż każdemu dniu, licząc od 1 do 24 grudnia, dedykowana jest inna świąteczna promocja. Co więcej Klienci mają możliwość wyboru okazji – warunkiem skorzystania z oferty jest jedynie odwiedzenie Biura Sprzedaży w wybranym dniu. Promocje są różnorodne i dostosowane do potrzeb oraz preferencji różnych grup odbiorców. Klienci mogą bowiem skorzystać m.in. z umowy deweloperskiej lub umowy przeniesienia własności, którą otrzymają gratis, mają możliwość zakupu garażu za 1 zł, a nawet mogą nabyć mieszkanie z rabatem wynoszącym aż 10 procent. W inwestycji Symbio City na Gocławiu z kolei Klienci również otrzymali gwiazdkowy prezent w postaci możliwość wyboru promocji najlepszej dla siebie. Tutaj jednak do wyboru są dwie opcje – wygodny harmonogram spłaty 30/70 albo lepsza cena wynosząca od 9 912 zł/m2. Oferty są oczywiście ograniczone czasowo i ilościowo, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich do skorzystania ze świątecznych okazji - informuje Anna Wojdyga, Lider Działu Marketingu i PR firmy Profbud.

Wszystkie opinie Deweloperów są fragmentami ich odpowiedzi na sondę portalu RynekPierwotny.pl

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu