
Zasiłek mieszkaniowy w Niemczech. Kilkaset euro dostępne od ręki!
W biurze ds. dodatków mieszkaniowych w gminach i powiatach można złożyć wniosek o tzw. Wohngeld. To dodatek w formie zasiłku mieszkaniowego w Niemczech, uzależniony od wysokości dochodów. Dzięki temu co miesiąc możemy otrzymać od 180 do nawet i 370 euro miesięcznie.
Aby skorzystać z tego dodatku, nie można korzystać z innych świadczeń socjalnych, jak również należy przedstawić swoją sytuację finansową. Federalne Ministerstwo Budownictwa uznało, że wszystkie osoby legalnie przebywające na terenie Niemiec mają prawo do takiego dodatku, który w trudnym czasie pomoże pokryć koszty mieszkaniowe.
Czy należy ci się taki dodatek? Można to sprawdzić między innymi na stronie ministerstwa.

Zmiana progów podatkowych. Znaczące zmiany w Niemczech. Zmiany dotkną również Polaków!
W 2023 roku kwota wolna od podatku w Niemczech wynosi aż 10 908 euro. W związku z inflacją, stawki podatku dochodowego zostały przesunięte o wskaźnik inflacji. Dzięki temu najwyższa stawka podatkowa w wysokości 42 procent obowiązywać będzie dopiero od kwoty 62 810 euro, jeszcze rok temu było to o ponad 2000 euro mniej.
Jak informuje rząd federalny maksymalna korzyść wynikająca z obniżenia taryfy, wynosi 637 euro na osobę.

Dochód obywatelski. Czym jest i ile można zyskać?
Bürgergeld, to kolejne świadczenie wprowadzone przez rząd federalny i nazwane jednym z największych, jakie przez ostatnie dekady Niemcy wprowadziły dla swoich obywateli.
Stawka takiego dodatku wynosi od 449 euro do 502 euro miesięcznie. Dodatek ten można jednak łatwo stracić, a to za sprawą sytuacji, w której będąc osobą bezrobotną, nie zgłosimy się do urzędu pracy.
Ile wynosi ten dodatek? 502 euro otrzyma singiel, 451 euro to stawka, jaką otrzymają pary, dzieci do 17 roku życia mogą liczyć na 420 euro, do 13 roku życia na 348 euro, zaś do 5 roku życia 318 euro.
Bürgergeld to nic innego jak nowa forma zasiłku dla bezrobotnych, którego wysokość uzależniona jest od tego, w iluosobowym gospodarstwie domowym żyjemy. Ma on zapewnić obywatelom oraz rezydentom dochód podstawowy, a więc zapewnienie podstawowego zabezpieczenia dla osób zdolnych do zatrudnienia, ale niepracujących oraz dla potrzebujących.

Premia inflacyjna. Nawet 3000 euro dla pracowników w związku z inflacją!
Maksymalna stawka premii inflacyjnej wynosi 3000 euro. Pracodawca ma prawo wypłacić ją w całości jednorazowo lub w ratach. [b[Co ważne![/b] Musi te środki wypłacić do 31 grudnia 2024 roku.
Pamiętaj, że premia inflacyjna nie jest obowiązkowa. To pracodawca decyduje o tym, czy ją wypłaca, czy nie. Co w sytuacji, gdy twój pracodawca nie zdecyduje się na to?
600 euro świadczenia rzeczowego. To nieopodatkowany dodatek, który otrzyma już każda osoba pracująca w Niemczech. Nie musi to być jednak zawsze gotówka. Może to być również bon, voucher do wykorzystania na zakup określonych towarów czy usług.
600 euro to kwota roczna. Podobne świadczenia wypłacają polskie firmy, które co miesiąc na specjalne konto pracownika odkładają średnio 50-100 złotych dodatku niepieniężnego.
Jaki jest z tego plus dla pracodawcy? Brak konieczności zapłaty podatków, ani składek za ten dodatek.