
Izrael
W związku z napiętą sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Jerozolimy i miast na Zachodnim Brzegu Jordanu.
W Jerozolimie (w szczególności na starym mieście i jego okolicach) oraz miastach na Zachodnim Brzegu Jordanu dochodzić może do niepokojów społecznych, w tym demonstracji, zamieszek, starć z siłami porządkowymi i aktów przemocy. Okresowo może być ograniczony dostęp do niektórych obszarów miast i obiektów, a turyści mogą być poddawani dodatkowym i uciążliwym kontrolom bezpieczeństwa. Do podobnych sytuacji może sporadycznie dochodzić w większych miastach Izraela.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina jednocześnie, że w związku z niestabilną sytuacją w Strefie Gazy oraz zamknięciem – do odwołania – przejścia granicznego w Rafah pomiędzy Strefą Gazy a Egiptem oraz w Erez pomiędzy Strefą Gazy i Izraelem, kategorycznie odradza wszelkie podróże na terytorium Strefy Gazy, w tym także członkom rodzin polsko-palestyńskich. Obywatele polscy przebywający w Strefie Gazy muszą liczyć się z brakiem możliwości powrotu do kraju do czasu ponownego otwarcia granic. Przejście graniczne w Erez może być wykorzystywane wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych za zgodą władz izraelskich. W razie wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa na granicy Egiptu i Strefy Gazy należy skontaktować się bezpośrednio z Ambasadą RP w Tel Awiwie albo Ambasadą RP w Kairze.
Z uwagi na napięcia w pobliżu granicy z Libanem i z Syrią, MSZ odradza również podróżowanie na tereny przygraniczne. Na pozostałych obszarach zaleca się zachowanie zwykłej ostrożności.

Liban
Z uwagi na utrzymujące się zagrożenie bezpieczeństwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega obywateli polskich przed podróżą do Libanu.
Osobom, które zdecydowały się na podróż do Libanu, MSZ odradza odwiedzanie:
- pogranicza libańsko-syryjskiego (w szczególności miejscowości okręgu Hermel - Arsal, Ras Baalbak);
- doliny Bekaa (w tym miasta Baalbek);
- wschodnich terenów prowincji Akkar;
południowych przedmieść Bejrutu;
- pogranicza libańsko-izraelskiego na południe od rzeki Litani (wszyscy cudzoziemcy muszą otrzymać zezwolenie na przemieszczanie się w tych rejonach);
- obozów dla uchodźców takich jak: Nahr Al Bared i Beddawi koło Trypolisu i Ain Al - Hilweh i Mieh Mieh w pobliżu miasta Saida (Sydon).
Na pozostałym obszarze Libanu zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie dużych skupisk ludzkich (bazary, centra handlowe, manifestacje) i niekorzystanie z usług (w szczególności transportowych) przypadkowo poznanych osób. Należy stosować się do poleceń służb porządkowych oraz śledzić na bieżąco sytuację w Libanie. MSZ apeluje ponadto o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Portoryko
Ze względu na skutki huraganu Maria, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Portoryko.
W wyniku huraganu doszło do zniszczenia lub uszkodzenia istotnej infrastruktury. Występują przerwy w dostawach prądu. Mimo napływającej pomocy, występują problemy z zaopatrzeniem w artykuły pierwszej potrzeby, paliwo i wodę. Szpitale i lotniska funkcjonują w trybie awaryjnym. Podróże lotnicze są mocno ograniczone, a priorytetem są transporty humanitarne.
W przypadku nadejścia kolejnego huraganu, władze miejscowe mogą nie być w stanie poradzić sobie z sytuacją.
Obywatelom polskim przebywającym na Portoryko lub planującym podróż na tę wyspę, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zaleceń służb porządkowych, śledzenie informacji władz miejscowych oraz zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz.