Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte w niedzielę 19 sierpnia [kalendarz, lista]

Zbigniew Biskupski AIP
Zakupy w niedzielę 19 sierpnia? Zapomnij o dużych zakupach tego dnia - zakaz handlu pod groźbą kary, kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. W dni z zakazem handlu nikt nie będzie ryzykował. Pozostają więc małe sklepiki prowadzone przez właścicieli, na stacjach benzynowych - i inne. Nim po kolejnych "zakazanych" niedzielach poznasz ich topografię w miejscy zamieszkania, najpierw sprawdź, gdzie szukać otwartych sklepów w niedzielę 19 sierpnia, bo ustawa pozwala tam na handel także w "zakazane" niedziele.

Niedziele handlowe 2018. Dwie kolejne niedziele sierpnia: 12 i 19 VIII są objęte całkowitym zakazem handlu.
Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.
Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.

Niedziele handlowe 2018. Zakupy w niedzielę 19 sierpnia

Żabka i FreshMarket - jak otwarte 19 sierpnia 2018
Decyzja zależy od ajentów sklepów.

Lidl jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Lidl będzie zamknięty.

Tesco jak otwarte 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Tesco będzie zamknięte.

Auchan jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Auchan będzie zamknięty.

Carrefour jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Carrefour będzie zamknięty.

Netto jak otwarty19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu NETTO będzie zamknięte.

Piotr i Paweł jak otwarty 19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu PIOTR I PAWEŁ będzie zamknięty.

Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21.

SKLEP LEWIATAN O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEPY OSIEDLOWE. W dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS. O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 18 sierpnia będą normalnie pracować.

SKLEPY GLOBI.O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. 18 sierpnia będą normalnie pracować KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO. W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. będą czynne. W sobotę 18 sierpnia sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE. Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Niedziele handlowe 2018. Uwaga, w niedzielę, 19.08.2018 obowiązuje zakaz handlu. Duże sklepy i galerie będą zamknięte.
W niedzielę, 19 sierpnia zamknięte będą duże sklepy - w ten dzień obowiązuje bowiem zakaz handlu. W artykule znajdziecie godziny otwarcia sklepów w sobotę. Piszemy również o tym, gdzie będzie można zrobić zakupy w niedzielę (lista sklepów, których nie obwiązuje zakaz handlu w niedzielę)

Ta zmiana rozkładu jazdy PKP po wakacjach najbardziej zaboli dojeżdżających na codzień do pracy lub szkoły. Po prostu kliknij, a poznasz zmiany w rozkładzie PKP.

Niedziele handlowe 2018. Tak wypadają niedziele handlowe w sierpniu 2018
5 sierpnia - niedziela handlowa
12 sierpnia - zakaz handlu
19 sierpnia - zakaz handlu
26 sierpnia - niedziela handlowa
Ponadto zakaza handlu obowiązuje w środę 15 sierpnia – ze względu na święto

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

W myśl ustawy, powierzanie wykonywania pracy w handlu lub wykonywania czynności związanych z handlem nieodpłatnie w placówkach handlowych w niedziele bez handlu i święta jest zakazane. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca. Dotyczy również prowadzenia handlu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Kto złamie zakaz podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

Do której godziny były otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w soboty: Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Żabka.

Do której godziny będą otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018

Lidl, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Lidl w soboty pracują od godziny 7.00 do godziny 22.00.
Biedronka, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Biedronka w niedzielę, 19 sierpnia będą zamknięte. Sklepy Biedronka w soboty są otwarte od godziny 07.00 do 22.00. Godziny otwarcia sklepów mają charakter orientacyjny. Informacja o bieżących godzinach otwarcia znajduje się w poszczególnych sklepach. W przypadku sklepów czynnych całą dobę, mogą wystąpić przerwy techniczne w godzinach nocnych lub porannych trwające około 30 minut.
Żabka, godziny otwarcia
Sklepy Żabka są otwarte od godziny 6.00 do godziny 23.00. Żabki działają na zasadzie franczyzy. Decyzję o otwarciu w niedzielę podejmuje właściciel.
Auchan, godziny otwarcia - sobota
Auchan czynny jest w godzinach 7:00-22:00.

Niedziele handlowe 2018. Zakaz handlu na targowiskach i bazarach

Czy targowiska, bazary i różne giełdy staroci będą mogły działać w niedziele i święta, kiedy będzie funkcjonował zakaz handlu?
Zgodnie z przepisem art. 6 ust. 1 pkt 27 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, zakaz handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, a także zakaz powierzania pracownikom w takie dni wykonywania pracy oraz wykonywania czynności związanych z handlem w takich placówkach – nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Zatem powyższe wyłączenie obejmuje także przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną prowadzącą handel wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek na bazarze czy targowisku.

Już wiadomo o ile wzrośnie płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy, bo zarabiasz więcej? Mylisz się, bo wysokość płacy minimalnej wpływa na to ile dostaniesz za... Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej!

Niedziele handlowe 2018. Jakie czynności należy traktować jako bezpośrednio związane z handlem (art. 3 pkt 3 ustawy)?

Za czynności bezpośrednio związane z handlem można by uznać czynności wykonywane w placówce handlowej, niezbędne do zawarcia transakcji sprzedaży (w szczególności przyjmowanie i realizacja zamówień, ekspozycja towaru, brakowanie, usuwanie produktów wadliwych lub przeterminowanych, pakowanie)oraz jej realizacji (np. gdy faktyczne wydanie towaru następuje w terminie późniejszym niż transakcja), a także wszelkie czynności związane z przygotowaniem placówki handlowej do handlu (np. przygotowanie kas, rozdział gotówki, odprawy pracowników), jak również czynności związane z zakończeniem handlu w danym dniu i zamknięciem placówki (np. przeliczenie i rozliczenie utargu, sprawdzenie zabezpieczeń, włączenie alarmu).

Do czynności bezpośrednio związanych z handlem, nie można zaliczyć np:
- ochrony obiektu,
- sprzątania obiektu przez ekipę sprzątającą,
- prac konserwatorskich i serwisowych związanych z obsługą sprzętu,
Za obejście ustawy należałoby uznać powierzanie powyższych czynności w ramach dodatkowych obowiązków pracownikom lub zatrudnionym wykonującym w placówce handlowej od poniedziałku do soboty handel lub inne czynności związane z handlem.

Zapowiedź szokująco wysokich podwyżek cen gazu to tylko początek. Po wakacjach czekają nas podwyżki energii elektrycznej, dalszy wzrost cen paliw, ale przede wszystkim drożyzna cen żywności - od chleba po mięso. Ile, dlaczego, co jeszcze? Odpowiedź na te pytania poznasz, klikając po prostu w ten tekst!

USTAWA z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

Ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele i święta
Art. 5. W niedziele i święta w placówkach handlowych:
1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem,
2) powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem
– są zakazane.

Niedziele handlowe 2018. Zakupy każdą niedzielę

Art. 6. 1. Zakaz, o którym mowa w art. 5, nie obowiązuje:
1) na stacjach paliw płynnych;
2) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu kwiatami;
3) w aptekach i punktach aptecznych;
4) w zakładach leczniczych dla zwierząt;
5) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu pamiątkami lub dewocjonaliami;
6) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych;
7) w placówkach pocztowych w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 1481);
8) w placówkach handlowych w obiektach infrastruktury krytycznej, o której mowa w ustawie z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 209 i 1566);
9) w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich;
10) w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku;
11) w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych, także gdy są one zlokalizowane w halach targowych;
12) w placówkach handlowych w zakładach leczniczych podmiotów leczniczych i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych;
13) w placówkach handlowych na dworcach w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2136 i 2371), w portach i przystaniach morskich w rozumieniu ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich (Dz. U. z 2017 r. poz. 1933) oraz w portach i przystaniach w rozumieniu ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2128) – w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych;
14) w centrach pierwszej sprzedaży ryb, w przypadku sprzedaży ryb z burty, w gospodarstwach rybackich, placówkach handlowych zajmujących się odbiorem produktów rybołówstwa i akwakultury oraz handlem takimi produktami;
15) w placówkach handlowych w portach lotniczych w rozumieniu ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2017 r. poz. 959 i 1089);
16) w strefach wolnocłowych;
17) w środkach transportu, na statkach, a także na morskich statkach handlowych, statkach powietrznych, platformach wiertniczych i innych morskich budowlach hydrotechnicznych;
18) na terenie jednostek penitencjarnych;
19) w placówkach handlowych na terenie jednostek wojskowych;
20) w sklepach internetowych i na platformach internetowych;
21) w przypadku handlu towarami z automatów;
22) w przypadku rolniczego handlu detalicznego w rozumieniu ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2017 r. poz. 149 i 60);
23) w hurtowniach farmaceutycznych;
24) w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 września każdego roku kalendarzowego – w placówkach handlowych prowadzących handel wyłącznie maszynami rolniczymi i częściami zamiennymi do tych maszyn;
25) w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach;
26) w zakładach pogrzebowych;
27) w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek;
28) w piekarniach, cukierniach i lodziarniach, w których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi;
29) w placówkach handlowych, w których przeważającą działalnością jest działalność gastronomiczna;
30) na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych prowadzonych przez spółki prawa handlowego, których przeważająca działalność polega na wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami na użytek handlu hurtowego artykułami rolno-spożywczymi;
31) w placówkach handlowych prowadzonych przez podmioty nabywające towary na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych, o których mowa w pkt 30, w zakresie czynności związanych z handlem oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania tych czynności;
32) w placówkach handlowych, w których jest prowadzony wyłącznie skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego.
2. Przeważająca działalność, o której mowa w ust. 1 pkt 2, 5, 6, 28, 29 i 30, oznacza rodzaj przeważającej działalności wskazany we wniosku o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, o którym mowa w ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1068 oraz z 2017 r. poz. 60).

Przepisy karne

Art. 10. 1. Kto, wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele lub święta, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.
2. Tej samej karze podlega, kto wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem po godzinie 14.00 w dniu 24 grudnia lub w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu.
Art. 11. Orzekanie w sprawach o czyny, o których mowa w art. 10, następuje w trybie przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1713, z późn. zm.).

Niedziele handlowe 2018. Dwie kolejne niedziele sierpnia: 12 i 19 VIII są objęte całkowitym zakazem handlu.
Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.
Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.
Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa,

Niedziele handlowe w sierpniu 2018. Jak będą czynne sklepy w sierpniu? Kiedy dokładnie przypadają niedziele handlowe. W które niedziele będzie można zrobić zakupy, a kiedy trzeba będzie zrobić zakupy wcześniej?

SIERPIEŃ 2018

5 sierpnia - niedziela handlowa
12 sierpnia - zakaz handlu
19 sierpnia - zakaz handlu
26 sierpnia - niedziela handlowa

Niedziele handlowe 2018. Niedziele z zakazem handlu wrzesień - grudzień 2018

WRZESIEŃ
9 września
16 września
23 września

PAŹDZIERNIK
14 października
21 października

LISTOPAD
11 listopada (Święto Niepodległości)
18 listopada

GRUDZIEŃ
9 grudnia

Niedziele handlowe 2018. W które niedziele w 2018 r. i w kolejnych latach nie będzie obowiązywać zakaz handlu?

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305) przewiduje stopniowe ograniczanie liczby niedziel, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone.
1) do końca 2018 r. zakaz nie będzie obowiązywać w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
2) w 2019 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
3) od 2020 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
Ustawa przewiduje także przypadki, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone w każdą niedzielę, poczynając od marca 2018 r. Jeżeli zatem placówka handlowa znajdzie się w wykazie zamieszczonym w art. 6 ust. 1 ustawy – to oznacza to, że od dnia 1 marca 2018 r. może być otwarta we wszystkie niedziele i święta.

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

bo u nich niedziele są wolne. A więc co tydzień ten sam artykuł no a teraz to nawet dwa.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 16:24, Gość napisał:

Może i bez sensu ale w cywilizowanych państwach oczywiste.

 

A wiesz ze w 10panstwach UE jest jakis zakaz?:)

 

Ah ta niecywilizowana dzicz Portugalska i Czeska :)

 

A wiesz ze te kraje co jakis czas ktorys kraj odchodzi od zakazu? Np. Holandia rezygnuje. Wegry zrezygnowaly ale co tam...

 

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:57, Gość napisał:

   Czyli jedyna grupa ktora ma odgorny zakaz pracy sa handlowcy :) Prawda ze bezsensu? ;) 

 

Może i bez sensu ale w cywilizowanych państwach oczywiste.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:51, Gość napisał:

A handel to nie praca ? To handlowcy używają zwrotu "handel w niedzielę" że to nie praca tylko rodzaj służby lub jakiejś czynności zbliżonej do pracy. Szkoda tylko że kierownictwo dużych marketów w niedziele ma wolne no bo w niedzielę oni nie pracują. ;)

 

Czyli jedyna grupa ktora ma odgorny zakaz pracy sa handlowcy :) Prawda ze bezsensu? ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:16, Gość napisał:

   Pierwsze slysze o zakazie pracy. Jest tylko zakaz handlu w niedziele:) Kasjerki "uprzywilejowana" grupa... 

 

A handel to nie praca ?

 

To handlowcy używają zwrotu "handel w niedzielę" że to nie praca tylko rodzaj służby lub jakiejś czynności zbliżonej do pracy.

 

Szkoda tylko że kierownictwo dużych marketów w niedziele ma wolne no bo w niedzielę oni nie pracują. ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 12:44, Gość napisał:

Jest zakaz pracy w niedzielę niektórym podmiotom i to wystarczy.

 

Pierwsze slysze o zakazie pracy. Jest tylko zakaz handlu w niedziele:) Kasjerki "uprzywilejowana" grupa...

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 12:28, Gość napisał:

   A tam zapis "przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności)" Sklepy jak najbardziej pod to podpadaja. Jak sam dobrze dojrzales, moze a nie musi :) Nie chcesz w niedziele w handlu pracowac? Nie pracuj i innym nie zakazuj. Nie ma nakazu pracy ;) 

 

Jest zakaz pracy w niedzielę niektórym podmiotom i to wystarczy.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:32, Gość napisał:

Pleciesz trzy po trzy Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

 

A tam zapis

 

"przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności)"
 

Sklepy jak najbardziej pod to podpadaja. Jak sam dobrze dojrzales, moze a nie musi :) Nie chcesz w niedziele w handlu pracowac? Nie pracuj i innym nie zakazuj. Nie ma nakazu pracy ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:10, Gość napisał:

   Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza. Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego. 

 

Pleciesz trzy po trzy

 

Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:10, Gość napisał:

   Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza. Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego. 

 

Pleciesz trzy po trzy

 

Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 10:36, Gość napisał:

Restauracja jest formą rozrywki a tej w wolny dzień od pracy nie powinno zabraknąć.Podobnie hotele, baseny, kręgielnie itp.

 

Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?

Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza.

 

Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 10:28, Gość napisał:

   Restauracja to nie sluzba a w niedziele pracuje. Hipokryci 

 

Restauracja jest formą rozrywki a tej w wolny dzień od pracy nie powinno zabraknąć.

Podobnie hotele, baseny, kręgielnie itp.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 07:11, Gość napisał:

Handel to nie służba w niedzielę nie pracujemy.

 

Restauracja to nie sluzba a w niedziele pracuje.

 

Hipokryci

G
Gość
W dniu 14.08.2018 o 23:54, ja napisał:

Zabawne - jak ktos idzie do pracy, to chyba wie z czym to się liczy. Pracujesz w niedziele masz wolny inny dzień. Czasem bardziej potrzebny, bo załatwisz sprawy urzędowe. Wciskanie czegoś na siłę. Władza pytała tych co pracują? Bo ci co służa - np  strażacy i policjanci tez w niedziele opuszczają swoje domy. Kler tez służy a nie pracuje... ale tu chyba ich głos był ważny

 

Handel to nie służba w niedzielę nie pracujemy.

j
ja

Zabawne - jak ktos idzie do pracy, to chyba wie z czym to się liczy. Pracujesz w niedziele masz wolny inny dzień. Czasem bardziej potrzebny, bo załatwisz sprawy urzędowe. Wciskanie czegoś na siłę. Władza pytała tych co pracują? Bo ci co służa - np  strażacy i policjanci tez w niedziele opuszczają swoje domy. Kler tez służy a nie pracuje... ale tu chyba ich głos był ważny

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3