Nowe uprawnienia Karty Dużej Rodziny: 2108.2019 r. Przed nowym rokiem szkolnym: tańsze zakupy, promocje, specjalne oferty

AIPZaktualizowano 
Niezależnie od wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku, w całej Polsce czekają partnerzy Karty Dużej Rodziny oferujący szereg zniżek dla jej posiadaczy. Piotr Krzyżanowski/Polska Press
Koniec wakacji coraz bliżej, rok szkolny za pasem, przybywa więc ofert dla rodziców kompletujących wyprawki szkolne. W dobrej sytuacji są posiadacze Karty Dużej Rodziny - a warto pamiętać, że mogą ją otrzymać nie tylko obecni rodzice trójki lub więcej dzieci, jak i osoby, które kiedykolwiek w przeszłości wychowywały troje lub więcej dzieci, aktualni więc np. dziadkowie. jeśli mają KDR albo teraz ją wyrobią, mogą wspomóc wyprawić wnuczki i wnuków do szkoły nawet nie wydając na to złotówki!

Posiadacze i fani Karty Dużej Rodziny w 2018 roku wręcz zasypywani byli dobrymi wiadomościami. A jak będzie w 2019 roku? Zaczęło się ciekawie. Na początek od nowego roku przywileje KRD zaczęły przysługiwać rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli trójkę dzieci - nawet jeśli dzieci mają dzieci, a oni sami zostali dziadkami. Duża część zniżek i innych przywilejów dotyczy wypoczynku w czasie ferii zimowych. Ale choć ferie zimowe 2019 to już przeszłość, zniżki i przywileje wciąż są dostępne. Nowa fala na pewno da o sobie znać w wakacje, a do tych już też zostało niewiele czasu.

Przed 1 września warto sprawdzić zniżki przydatne podczas robienia zakupów do szkoły. Zwłaszcza, że wśród partnerów programu KDR jest mnóstwo firm i instytucji, związanych z nauką szkolną: edukacja – 2 159 partnerów, żywność – 2 143, sport, rekreacja i turystyka ­– 2 076, odzież i obuwie – 1 392, kultura ­– 599.

Dzięki KDR, zaoszczędzimy na wydatkach na wyprawkę. Wiele sklepów oferuje zniżki na szkolne artykuły lub cały asortyment dla dzieci. Tak jest i w przypadku sklepu Latawiec. Sklep oferuje 10  proc. zniżki dla posiadaczy KDR na cały asortyment w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych w Warszawie.
Wyprawkę szkolną oferują nie tylko sklepy w stolicy. Zakupy zrobimy też w księgarni Horyzont w Bydgoszczy, w której to użytkownicy KDR mają 15 proc. zniżki w zakupie artykułów szkolnych oraz 10 proc. zniżki w zakupie lektur i pomocy szkolnych. Księgarnia Świat Książki w Gdańsku oferuje 20 proc. rabatu na artykuły szkolne i papiernicze; natomiast sklep Biuroexpres w Krakowie oferuje aż 30 proc. zniżki od cen katalogowych na cały asortyment papierniczy sklepu.

Dużym powodzeniem wśród osób używających Kartę Dużej Rodziny, cieszy się Lidl. Z wykorzystaniem KDR tygodniowo ok. 80 tys. – 90 tys. osób dokonuje zakupów w sieci. – Z myślą o rodzinach wielodzietnych regularnie wprowadzamy promocje na szereg podstawowych produktów, jak i szeroki wybór artykułów szkolnych dostępnych w najbliższych tygodniach w sklepach naszej sieci – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewcz.

Wśród innych sieci, które honorują kartę, jest Carrefour. Zniżka przyznawana jest w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł, po uwzględnieniu innych rabatów oraz okazaniu w kasie aktywnej Karty Dużej Rodziny. Wartość otrzymanego e-kuponu KDR uzależniona jest od ostatecznej kwoty figurującej na paragonie fiskalnym potwierdzającym dokonanie przez uczestnika zakupu produktów w sklepie.

Liczba partnerów Kart Dużej Rodziny wzrosła z 1,2 tys. w 2015 r. do 5,5 tys. obecnie. Oferują oni zniżki w ok. 23 tys. lokalizacji. Od 2018 r. KDR jest dostępna również w formie aplikacji mobilnej. Dzisiaj korzysta z niej prawie pół miliona osób.

Karta Dużej Rodziny ma też większe zastosowanie w praktyce ponieważ dzięki programowi 500+ rodziny mogą pozwolić sobie na większe inwestycje w rozwój swoich dzieci – poprzez wyjazdy wakacyjne czy w dodatkowe zajęcia edukacyjne. W przypadku zajęć organizowanych w placówkach wychowania pozaszkolnego był to skok o 10 proc. w latach 2015-2018. Możliwość uczestnictwa dzieci w takich formach aktywności sprzyja ich rozwojowi i budowie tzw. kapitału społecznego, który w przyszłości zaowocuje w postaci pracowników o szerokich kompetencjach, w tym kompetencjach społecznych.

Wakacje 2019 czy Karta Dużej Rodziny Pokazuje swoją moc

Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny honoruje 5,5 tys. partnerów, a ze zniżek można skorzystać w ok. 23 tys. lokalizacji w całej Polsce, zarówno w dużych ogólnopolskich sieciach, jak i u małych, lokalnych przedsiębiorców. To zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

To jednak nie wszystko. Zniżki oferują także ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe, kina, muzea, pływalnie czy… papugarnie. I wiele, wiele innych. Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście – setki punktów w całej Polsce czekają na urlopowiczów z dziećmi.

Od 1 sierpnia młodzi do ukończenia 26. roku życia nie płacą PIT. By jednak nie płacić już zaliczek do końca roku i nie czekać na zwrot podatku trzeba jak najszybciej złożyć oświadczenie płatnikowi. Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz wszystkie szczegóły.

WF - zakupy ze zniżką

Rozpoczęcie roku wiąże się także z zakupem nowego obuwia na WF. Ogólnopolska sieć obuwnicza Deichmann oferuje 10 proc. na nieprzecenione obuwie i plecaki dziecięce, a sieć odzieżowa Coccodrillo – 10  proc. rabatu na wszystkie produkty w regularnych cenach. – Karta Dużej Rodziny została wprowadzona do sieci naszych salonów w kwietniu tego roku. Od  tego momentu nasi klienci zrealizowali blisko 5 tysięcy zakupów ze zniżką. Przed zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego jest zauważalny wzrost użycia kart – mówi Monika Urbaniak zastępca kierownika działu analiz z Coccodrillo.
Nie tylko sieci ogólnopolskie mają zniżki, ale też mniejsze sklepy. Buty sportowe, jak i te na co dzień, zakupimy także w Junior Obuwie Dziecięce Roma Bartkiewicz w Radzyminie. Tutaj obuwie dla dzieci kupimy z rabatem 5 proc. na obuwie sezonowe i okolicznościowe oraz rabatem 7 proc. na obuwie korekcyjne i ortopedyczne.

Prymus i nie tylko: bonusy na opłacenie zajęć dodatkowych

Jednym z najpopularniejszych i często wybieranych sportowych zajęć dodatkowych, jest pływanie (wg badań CBOS z 2018 pływanie jest drugim najczęściej wybieranym sportem przez Polaków). – Posiadacze Kart Dużej Rodziny posiadają zniżki na basen, atrakcje wodne takie, jak: jacuzzi, solarium czy na saunę –  tłumaczy Małgorzata Żebrowska z Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Ceny biletów ze zniżką wynoszą 7 zł za bilet ulgowy, 11 zł za bilet normalny, natomiast centy bez zniżki KDR to odpowiednio: 11 i 16,50 zł.
W roku szkolnym, po zajęciach obowiązkowych, można rozwijać swoje pasje. – Posiadacze KDR mają 5 proc. zniżki na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe. Od nowego roku szkolnego będzie ona również obowiązywać na zajęcia muzyczne – mówi Agata Nowakowska z  Dom Kultury "Świt" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
Ulgi na zajęcia oferuje Ośrodek Szkoleń Neptun Star Stadnina Koni w Gdańsku: 10 proc. rabatu na pierwsze dziecko; 20 proc. – rabatu na drugie i następne dzieci, a także 10 proc. – rabatu na karnety miesięczne i roczne.

Rok 2019: nowi beneficjenci

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny jest przyznawana również rodzicom, którzy posiadali kiedykolwiek troje dzieci.
W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskali wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
Do końca 2018 roku, Karta Dużej Rodziny przyznawana była dzieciom do ukończenia 18. roku życia. Karta wydawana była i jest także dzieciom w wieku do ukończenia 25. roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w:
szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
szkole wyższej – do końca roku akademickiego,
w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce.
Rok akademicki, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2014 r. w sprawie warunków, jakim muszą odpowiadać postanowienia regulaminu studiów w uczelniach, jest określony w regulaminie studiów.

Zniżkowe bilety do teatrów i kin, darmowe wejścia do parków narodowych, tańsze kuracje w ośrodkach zdrowia – to wszystko oferują organizatorzy, którzy przystąpili do Karty Dużej Rodziny. Przypomnijmy, że od początku roku ze zniżek mogą korzystać seniorzy, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci.

Dzięki Karcie Dużej Rodziny seniorzy mogą zagospodarować wolny czas. Z badania „Jakość życia seniorów w Polsce” GUS wynika, że 85 proc. seniorów jest zadowolona z ilości wolnego czasu, który mogą zagospodarować, a 73 proc. jest zadowolona z życia.

Od 1 stycznia 2019 r. prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

A może polubisz nas na Facebooku? Po co? Dostaniesz zawsze na swoją oś czasu zwiastun każdego naszego ciekawego materiału. Kliknij, przejdź na nasz fanpage i tam kliknij "polub". DZIĘKUJEMY!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T18:31:32 02:00, Gość:

Największą żenada są zniżki w Lidlu. Na chleb i marchewkę. Przy dużym paragonie na kilkadziesiąt złotych czasem ta zniżka to aż 60 groszy. I zawsze wylegitymuja. Wstyd że lidl się tym chwali.

Dokładnie. Niedawno kupowałam czereśnie - okazalo się, że to nie jest "zwykły owoc" i zniżki nie ma... qrde przecież czereśnie są z Polski..

Z
Zuza

W sklepie deichmann na drzwiach naklejka KDR A przy kasie się okazuje że tylko na oryginalne buty.

G
Gość
2019-07-09T18:54:18 02:00, Gość:

gdzie są leki, aptekach brakuje leków do których fundósz dopłacał by ratować życie nawet 100 zł, teaz chcą wybić niepełnosprawnych przez niedostępność tych leków, NICZE wam gratuluje z za grobu

"wybić niepełnosprawnych" ? W jaki sposób? Dużo takich osób uważa ,że padaczka nie jest wcale chorobą i nawet jeśli masz kilka napadów w ciągu dnia to i tak nic w porównaiu z tym,że osoby na wózkach są najchętniej zatrudnianą grupą w śród osób niepełnosprawnych.A o osobach niewodomych nikt nic nie mówi,te osoby nie będą miały nigdy zatrudnienia bo nie widzą tym się trzeba przejmować.Pff co tam leki :D

C
Celina Ramone

Pure CBD Isolate Powder, Website: https://www.cbdisolatepowdercrystal.com

#1 Wholesale

C
Celina Ramone

Pure CBD Isolate Powder,

#1 Wholesale

s
stevemendez84@gmail.com

Cow/ Ox Gallstones available

Specifications

Cow /Ox Gallstones for sale for (wholestone / brokenstone ratio is 80% / 20% )

We are full time exporter of high quality natural ox gallstone.

Our product obtained from disease free cattle.

Functions: To clear heat and release toxins.

To eliminate endogenous wind and stop convulsions. to resolve phlegm and promote resuscitation.If you wish to try out what we have,then we will be so much pleased to get your inquiry.

Contact us on our direct email: (stevemendez84@gmail.com)

G
Gość

Największą żenada są zniżki w Lidlu. Na chleb i marchewkę. Przy dużym paragonie na kilkadziesiąt złotych czasem ta zniżka to aż 60 groszy. I zawsze wylegitymuja. Wstyd że lidl się tym chwali.

G
Gość

Średnio z tymi przywilejami nawet nasze Warszawskie Zoo nie honoruje

G
Gość
2019-03-29T16:46:33 01:00, Ziutek:

Mam kartę dużej rodziny wydaną przez Gminę Niemce. W Lublinie Mosir jej nie honoruje. Jeżeli nie jest lubelska to się nie liczy. Głupota bo powinna byc wszędzie honorowana. Tak nie jest, niestety.

Lubelski Mosir rządzi się swoimi prawami.

Ziutek jest też ogólnopolska KDR i ja wszędzie honorują.. W każdej miejscowości..

G
Gość

gdzie są leki, aptekach brakuje leków do których fundósz dopłacał by ratować życie nawet 100 zł, teaz chcą wybić niepełnosprawnych przez niedostępność tych leków, NICZE wam gratuluje z za grobu

B
Buy Adderall Online

Contact us Securely : keystonemeds {AT} protonmail(.)com |

Wickr: keys2pharm *

WHERE TO BUY PAINKILLERS AND ANTI-ANXIETY PILLS WITHOUT PRESCRIPTION ONLINE SECURELY - OXYCODONE FOR SALE | VYVANSE FOR SALE - ADDERALL FOR SALE - XANAX FOR SALE

G
Gość
2019-03-29T07:59:20 01:00, Pat:

Mam karte duzej rodziny i te niby znizki sa zenujace. Zebysmy wiedzieli o czym mowimy. Tankuje miesiecznie okolo 150 litrow paliwa, 150 x 8 groszy, daje astronomiczne 12 zl oszczednosci . Dziekuje, postoje. Nie warto nawet tej karty wyciagac dla paru groszy. Rozumiem 30-50 groszy znizki, ale 8 ? :D

Zgadzam się. Te zniżki to żenada. Mam od 5 lat i może zyskalam 50 zl przez ten czas. A najlepsze są banki. Santander ... pracownicy sami nie wiedzą po co im naklejka KDR przy wejściu.

G
Gość

KRD to Krajowy Rejestr Długów, tam można sprawdzić czy się długów nie ma. Karta Dużej Rodziny to KDR o ile sie nie mylę...

G
Gość

Korzystamy z tego, że mamy zniżkę na paliwo i jak mamy wolny weekend to całą naszą 6 wybieramy się do różnych miejsc. W poprzedni weekend byliśmy w Lesznie. Najstarszy syn bardzo chciał polatać w miejscowym tunelu aerodynamicznym, więc pojechaliśmy. Tylko ja nie latałam i najmłodsza córka, ona ma dopiero 1,5 roczku. Z miejsca tam gdzie były stolik obserwowałyśmy jak reszta lata. Nagrywałam im kilka filmików na pamiętkę.

K
Kris
2019-07-05T21:18:48 02:00, Gość:

Ta karta jest porażką...kolejny rok wyjeżdżamy z rodziną odpoczywać po Polsce i nie ma tak jak piszecie że wszędzie niemalże są zniżki czy za darmo....to wszystko kłamstwo...z dziesięciu zamków , które odwiedziliśmy tylko we dwóch dostaliśmy zniżkę.... jakąś tam....w muzeach i różnych innych miejscach rozrywki które są w Polsce można na palcach policzyć gdzie jest karta uznawana .... zniżki śmieszne ...albo uznają kartę z danego miasta czyli ta karta nie jest do końca ogólnopolską...nią słuchajcie tych co się wypowiadają w telewizji na jej temat....oni kłamią

2019-07-05T22:21:49 02:00, Gość:

Zgadzam się . Mieszkam w małym miasteczku i tylko na stacji Orlen korzystam ( 0,40 zł przy wydanych 100zl) w dużych miastach mają swoje karty i tylko je uznają. Wybieramy się na wakacje do Ustki ciekawe ile razy skorzystam z kart.

Obstawiam że paliwo i może jeszcze w 4 miejscach, może zaoszczędzicie 20-30zl ;( na obiad będzie w barze mlecznym, ot taka pomoc ,

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3