Nowe uprawnienia Karty Dużej Rodziny w wakacje 2019: tańsze paliwo, bilety kolejowe, wstęp na basen czy do parku, tańsze zakupy [4.08.2019]

AIPZaktualizowano 
Niezależnie od wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku, w całej Polsce czekają partnerzy Karty Dużej Rodziny oferujący szereg zniżek dla jej posiadaczy. Piotr Krzyżanowski/Polska Press
Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście? Niezależnie od wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku, w całej Polsce czekają partnerzy Karty Dużej Rodziny oferujący szereg zniżek dla jej posiadaczy. To m.in. ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe, kina, muzea, pływalnie, a także… papugarnie! I wiele, wiele innych. To dobra zabawa i spora oszczędność.Dzisiaj ponad 780 tys. rodzin posiada Kartę, o którą wystąpić mogą teraz wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali co najmniej troje dzieci, a więc także osoby starsze.

Posiadacze i fani Karty Dużej Rodziny w 2018 roku wręcz zasypywani byli dobrymi wiadomościami. A jak będzie w 2019 roku? Zaczęło się ciekawie. Na początek od nowego roku przywileje KRD zaczęły przysługiwać rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli trójkę dzieci - nawet jeśli dzieci mają dzieci, a oni sami zostali dziadkami. Duża część zniżek i innych przywilejów dotyczy wypoczynku w czasie ferii zimowych. Ale choć ferie zimowe 2019 to już przeszłość, zniżki i przywileje wciąż są dostępne. Nowa fala na pewno da o sobie znać w wakacje, a do tych już też zostało niewiele czasu.

Liczba partnerów Kart Dużej Rodziny wzrosła z 1,2 tys. w 2015 r. do 5,5 tys. obecnie. Oferują oni zniżki w ok. 23 tys. lokalizacji. Od 2018 r. KDR jest dostępna również w formie aplikacji mobilnej. Dzisiaj korzysta z niej prawie pół miliona osób.

Ponad 60 proc. Polaków skorzysta w pełni na niższym PIT. Zgodnie z zapowiedziami zmiany mają obowiązywać już od 1 października 2019 r. Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz szczegóły

Karta Dużej Rodziny ma też większe zastosowanie w praktyce ponieważ dzięki programowi 500+ rodziny mogą pozwolić sobie na większe inwestycje w rozwój swoich dzieci – poprzez wyjazdy wakacyjne czy w dodatkowe zajęcia edukacyjne. W przypadku zajęć organizowanych w placówkach wychowania pozaszkolnego był to skok o 10 proc. w latach 2015-2018. Możliwość uczestnictwa dzieci w takich formach aktywności sprzyja ich rozwojowi i budowie tzw. kapitału społecznego, który w przyszłości zaowocuje w postaci pracowników o szerokich kompetencjach, w tym kompetencjach społecznych.

Wakacje 2019 czy Karta Dużej Rodziny Pokazuje swoją moc

Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny honoruje 5,5 tys. partnerów, a ze zniżek można skorzystać w ok. 23 tys. lokalizacji w całej Polsce, zarówno w dużych ogólnopolskich sieciach, jak i u małych, lokalnych przedsiębiorców. To zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

To jednak nie wszystko. Zniżki oferują także ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe, kina, muzea, pływalnie czy… papugarnie. I wiele, wiele innych. Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście – setki punktów w całej Polsce czekają na urlopowiczów z dziećmi.

Złóż papierowy wniosek o 300 zł na ucznia - już od 1 sierpnia. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Kliknij po prostu w ten tekst, dowiesz się wszystkiego.

Spotkanie z naturą

Parki Narodowe zapewniają darmowe wejście dla użytkowników Karty Dużej Rodziny. Wiele z nich oferuje jednak dodatkowe darmowe atrakcje lub zniżki.
– W Parku Narodowym „Ujście Warty” posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą, oprócz bezpłatnego wstępu do parku, bezpłatnie korzystać z biletu wstępu na wieżę widokową w Chyrzynie. Jest to dwudziestometrowa oszklona wieża widokowa, będąca elementem budynku dyrekcji – mówi Dorota Wypychowska z Parku Narodowego „Ujście Warty”. W Ojcowskim Parku Narodowym użytkownikom Karty Dużej Rodziny przysługuje bilet ulgowy do wszystkich obiektów prowadzonych przez OPN – wskazuje zastępca dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego mgr inż. Jakub Baran.

Z kolei w Słowińskim Parku Narodowym posiadacze KDR mają nie tylko darmowe wejście i dostęp do obiektów na jego terenie, ale też ulgi na… połów ryb w wodach Parku.

Lekcja historii

Wiele atrakcyjnych zniżek oferują również różnego typu muzea w całej Polsce. To dobra okazja, by wraz z dziećmi przeżyć lekcję historii z prawdziwego zdarzenia.

– Muzeum Lubelskie w Lublinie oferuje użytkownikom Karty Dużej Rodziny bilety ulgowe na wszystkie ekspozycje oraz obiekty wchodzące w obręb Muzeum. Obecnie, ze względu na remont zwiedzać można wyłącznie Basztę oraz Kaplicę Trójcy Świętej, a cena biletów wynosi odpowiednio 7 zł i 9 zł – informuje Małgorzata Siedlaczek z Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku osobie dorosłej posiadającej Kartę Dużej Rodziny przysługuje ulgowy bilet wstępu na wystawę stałą. – Dzieci i młodzież posiadający Kartę Dużej Rodziny w wieku do lat 18 (włącznie) uprawnione są do otrzymania darmowego biletu – mówi Karolina Imianowska z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Pora na zabawę

Drogie dzieci, nie martwcie się, zniżki nie obejmują tylko miejsc o walorach edukacyjnych. Partnerami Karty Dużej Rodziny są też kina, teatry, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe… i wiele, wiele innych.

– Na fanów nowoczesnych technologii – starszych i młodszych – czeka np. studio wirtualnej rzeczywistości w Gdańsku. – Do programu dołączyliśmy w maju tego roku. Dla posiadaczy KDR mamy dostępne 10 proc. zniżki na całą ofertę – mówi Joanna Stróżyk z Virtual Planet.

W łącznie siedmiu Salach Zabaw Fikołki w Warszawie, Płocku, Pruszkowie i Wrocławiu posiadacze KDR mogą skorzystać z rabatów 10 proc. i 30 proc. na imprezy urodziny, wejścia indywidualne oraz półkolonie. – W wakacje 2018 roku odnotowaliśmy ok. 1500 rachunków z rabatem Karty Dużej Rodziny. Liczymy, że w tym roku będzie to 2000 rachunków, bo klienci często przekazują sobie informacje o rabatach tzw. pocztą pantoflową. Klienci doceniają rabat szczególnie przy okazji droższych produktów, takich jak półkolonie, kiedy to w tym samym czasie wysyłają kilkoro dzieci – tłumaczy Sylwia Kędzierska, dyrektor operacyjna sieci Sal Zabaw Fikołki.

– Park Janosika na Krupówkach to ponad 700m2 atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych jest to miejsce beztroskiej, radosnej zabawy, rodzice zaś mają do swojej dyspozycji kawiarnię, gdzie przy pysznej kawie i książce mogą się zrelaksować. Mamy bardzo wielu Klientów z Kartą Dużej Rodziny, którym udostępniamy 30 proc. rabatu. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy – informuje Halina Olesia z Parku Janosika w Zakopanem.

W Łodzi, Ksawerowie, Kaliszu, Opolu, Wałbrzychu i Głogowie na posiadaczy KDR czekają z kolei parki trampolin. – Park trampolin Jump Planet to połączenie niczym nieskrępowanej dobrej zabawy z porządną dawką aktywności fizycznej. Jesteśmy miejscem stworzonym z myślą o wspólnym spędzaniu czasu rodzin i przyjaciół. Każdy nasz obiekt ma dostarczyć energii małym i dużym. Spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa! Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny ważna wiadomość – w naszych parkach macie cały rok 30 proc. zniżki – zachęca Jolanta Śledzińska z Jump Planet.

KDR to dobra zabawa i spora oszczędność

Takich miejsc jest w całej Polsce wiele, a lista partnerów i lokalizacji oferujących zniżki dla posiadaczy KDR jest dostępna na stronie www.empatia.mpips.gov.pl oraz w aplikacji mobilnej Karty Dużej Rodziny.

Wprowadzona w 2018 r. aplikacja KDR to bardziej przyjazna i atrakcyjna odsłona Karty. Jej użytkownicy natychmiast dowiadują się o nowych ofertach, łatwo znajdą najbliższy punk oferujący zniżki. Co ważne, z Karty mobilnej można korzystać już w ciągu doby od złożenia wniosku. Polacy chętnie korzystają z tej opcji – dzisiaj Kartę elektroniczną posiada już blisko pół miliona osób.
Z początkiem 2019 r. rozszerzona została również dostępność KDR o wszystkich rodziców, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej troje dzieci, niezależnie w jakim są one dzisiaj wieku. Karta wydawana jest bezterminowo i niezależnie od dochodów. Na zasadach obowiązujących od 1 stycznia br. wydano niemal Karty dla niemal 400 tys. rodziców.

Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta łącznie ponad 731 tys. rodzin. W sumie aktywnych Kart jest blisko 2,7 mln – 2,62 mln tradycyjnych i przeszło 493 tys. mobilnych.

Nie złożyliście jeszcze wniosków o nowe 500 plus na każde dziecko bez kryterium dochodowego przez internet? Od 1 sierpnia można złożyć wniosek w wersji papierowej. Jak to zrobić i gdzie? Po prostu kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

Przywileje znane od dawna

Dotychczasową ofertę dla rodzin wielodzietnych uatrakcyjniła sieć stacji paliw LOTOS. Dzięki temu rodziny 3+ będą mogły skorzystać ze sporych rabatów na paliwo (8 gr przy zakupie każdego litra paliwa LOTOS ON, LOTOS LPG lub benzyny LOTOS 95 oraz 10 gr przy zakupie każdego litra paliwa premium LOTOS Dynamic 98 lub LOTOS Dynamic Diesel). Sieć paliw marki LOTOS zapewnia ponadto dużym rodzinom 20 proc. rabat na produkty gastronomiczne oferty Cafe Punkt i usługi myjni samochodowych.

Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe i usługi medyczne [/b]oferowane przez należące do niej spółki. PZU zapewni 10 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom i 10 proc. na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer. PZU Życie gwarantuje natomiast powiększenie świadczeń wypłacanych z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus aż o 30 proc., a PZU Zdrowie 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10 proc. na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie.

W ramach oferty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Bank Pekao S.A. zaoferuje od 1 czerwca br. [/b]kompleksową promocję dot. większości produktów. Rodziny z KDR zyskają między innymi zwrot 5 proc. miesięcznie do 600 zł w 2 lata za rachunki domowe opłacane z kont, w tym Konta Przekorzystnego. Pekao S.A. zaoferuje również tańsze kredyty hipoteczne z obniżoną o 0,2 p.p. marżą i prowizją ograniczoną do 1 proc. oraz Pożyczkę Przekorzystną z niską prowizją 3 proc. i oprocentowaniem7,77 proc.. Ponadto wielodzietne rodziny korzystając z Elastycznej karty kredytowej będą mogły dowolne transakcje dokonane kartą podzielić na 10 rat z oprocentowaniem 0 proc.. Pekao uruchomi również specjalne rabaty do 20 proc. na powrót do szkoły.

Wcześniej duże przywileje dla posiadaczy Kart wprowadził Bank Agricole. Specjalna oferta banku Credit Agricole dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (KDR) zapewnia bezpłatne prowadzenie nowego Konta dla Ciebie, a także wydanie karty wielowalutowej do niego oraz przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą bez żadnych warunków.
Karta Dużej Rodziny pozwala także korzystać z produktów oszczędnościowych i kredytowych banku na szczególnych warunkach. Posiadacze Karty mogą liczyć na wyższe oprocentowanie na Rachunku Oszczędzam - 0,2 punktu procentowego więcej niż w standardowej ofercie, mogą też założyć jedną 180-dniową lokatę do 100 tys. zł z oprocentowaniem wyższym o 1 punkt procentowy niż w standardowej ofercie.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupować bilety LOT-u ze zniżką.[/b] Korzyści są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, pasażerom z rodzin wielodzietnych przysługuje 10-procentowa zniżka od taryfy biletowej. Po drugie, zyskują 50 proc. rabatu od usług dodatkowych, np. opłat: za bagaż (w przypadku taryfy Saver), dodatkowy bagaż, przewóz sprzętu sportowego, wybór miejsca w samolocie itd. Upusty są dostępne dla uczestników programu KDR niezależnie od daty zakupu biletu LOT-u, daty podróży i wybranego kierunku.

Pracownicy o dużym stażu w końcu się doczekali. Projekt ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zakłada rozszerzenie katalogu składników wynagrodzenia, które nie są uwzględniane przy obliczaniu wysokości wynagrodzenia pracownika porównywanego z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę, o dodatek za staż pracy. Kto na tym skorzysta, ile, od kiedy - po prostu kliknij w ten tekst a poznasz szczegóły.

Żeby skorzystać ze zniżek, podczas zakupu na stronie www.lot.compasażer powinien zaznaczyć, że jest posiadaczem KDR, a następnie podać jej numer. Warunek skorzystania z oferty jest taki, że na jednej rezerwacji podróżować powinno minimum dwóch pasażerów (podróż w pojedynkę z upustami w ramach KDR jest niemożliwa). Zniżkę można łączyć z innymi ofertami promocyjnymi LOT-u, np. z Szaloną Środą, ale nie z innymi promocjami kodowymi.
To tylko przykłady, jedne z wielu.

Rok 2019: nowi beneficjenci

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny jest przyznawana również rodzicom, którzy posiadali kiedykolwiek troje dzieci.
W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskali wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
Do końca 2018 roku, Karta Dużej Rodziny przyznawana była dzieciom do ukończenia 18. roku życia. Karta wydawana była i jest także dzieciom w wieku do ukończenia 25. roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w:
szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
szkole wyższej – do końca roku akademickiego,
w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce.
Rok akademicki, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2014 r. w sprawie warunków, jakim muszą odpowiadać postanowienia regulaminu studiów w uczelniach, jest określony w regulaminie studiów.

Zniżkowe bilety do teatrów i kin, darmowe wejścia do parków narodowych, tańsze kuracje w ośrodkach zdrowia – to wszystko oferują organizatorzy, którzy przystąpili do Karty Dużej Rodziny. Przypomnijmy, że od początku roku ze zniżek mogą korzystać seniorzy, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci.

Dzięki Karcie Dużej Rodziny seniorzy mogą zagospodarować wolny czas. Z badania „Jakość życia seniorów w Polsce” GUS wynika, że 85 proc. seniorów jest zadowolona z ilości wolnego czasu, który mogą zagospodarować, a 73 proc. jest zadowolona z życia.

Od 1 stycznia 2019 r. prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

A może polubisz nas na Facebooku? Po co? Dostaniesz zawsze na swoją oś czasu zwiastun każdego naszego ciekawego materiału. Kliknij, przejdź na nasz fanpage i tam kliknij "polub". DZIĘKUJEMY!

polecane: FLESZ: Smartfon zamiast kas fiskalnych.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T18:31:32 02:00, Gość:

Największą żenada są zniżki w Lidlu. Na chleb i marchewkę. Przy dużym paragonie na kilkadziesiąt złotych czasem ta zniżka to aż 60 groszy. I zawsze wylegitymuja. Wstyd że lidl się tym chwali.

Dokładnie. Niedawno kupowałam czereśnie - okazalo się, że to nie jest "zwykły owoc" i zniżki nie ma... qrde przecież czereśnie są z Polski..

Z
Zuza

W sklepie deichmann na drzwiach naklejka KDR A przy kasie się okazuje że tylko na oryginalne buty.

G
Gość
2019-07-09T18:54:18 02:00, Gość:

gdzie są leki, aptekach brakuje leków do których fundósz dopłacał by ratować życie nawet 100 zł, teaz chcą wybić niepełnosprawnych przez niedostępność tych leków, NICZE wam gratuluje z za grobu

"wybić niepełnosprawnych" ? W jaki sposób? Dużo takich osób uważa ,że padaczka nie jest wcale chorobą i nawet jeśli masz kilka napadów w ciągu dnia to i tak nic w porównaiu z tym,że osoby na wózkach są najchętniej zatrudnianą grupą w śród osób niepełnosprawnych.A o osobach niewodomych nikt nic nie mówi,te osoby nie będą miały nigdy zatrudnienia bo nie widzą tym się trzeba przejmować.Pff co tam leki :D

C
Celina Ramone

Pure CBD Isolate Powder, Website: https://www.cbdisolatepowdercrystal.com

#1 Wholesale

C
Celina Ramone

Pure CBD Isolate Powder,

#1 Wholesale

s
stevemendez84@gmail.com

Cow/ Ox Gallstones available

Specifications

Cow /Ox Gallstones for sale for (wholestone / brokenstone ratio is 80% / 20% )

We are full time exporter of high quality natural ox gallstone.

Our product obtained from disease free cattle.

Functions: To clear heat and release toxins.

To eliminate endogenous wind and stop convulsions. to resolve phlegm and promote resuscitation.If you wish to try out what we have,then we will be so much pleased to get your inquiry.

Contact us on our direct email: (stevemendez84@gmail.com)

G
Gość

Największą żenada są zniżki w Lidlu. Na chleb i marchewkę. Przy dużym paragonie na kilkadziesiąt złotych czasem ta zniżka to aż 60 groszy. I zawsze wylegitymuja. Wstyd że lidl się tym chwali.

G
Gość

Średnio z tymi przywilejami nawet nasze Warszawskie Zoo nie honoruje

G
Gość
2019-03-29T16:46:33 01:00, Ziutek:

Mam kartę dużej rodziny wydaną przez Gminę Niemce. W Lublinie Mosir jej nie honoruje. Jeżeli nie jest lubelska to się nie liczy. Głupota bo powinna byc wszędzie honorowana. Tak nie jest, niestety.

Lubelski Mosir rządzi się swoimi prawami.

Ziutek jest też ogólnopolska KDR i ja wszędzie honorują.. W każdej miejscowości..

G
Gość

gdzie są leki, aptekach brakuje leków do których fundósz dopłacał by ratować życie nawet 100 zł, teaz chcą wybić niepełnosprawnych przez niedostępność tych leków, NICZE wam gratuluje z za grobu

B
Buy Adderall Online

Contact us Securely : keystonemeds {AT} protonmail(.)com |

Wickr: keys2pharm *

WHERE TO BUY PAINKILLERS AND ANTI-ANXIETY PILLS WITHOUT PRESCRIPTION ONLINE SECURELY - OXYCODONE FOR SALE | VYVANSE FOR SALE - ADDERALL FOR SALE - XANAX FOR SALE

G
Gość
2019-03-29T07:59:20 01:00, Pat:

Mam karte duzej rodziny i te niby znizki sa zenujace. Zebysmy wiedzieli o czym mowimy. Tankuje miesiecznie okolo 150 litrow paliwa, 150 x 8 groszy, daje astronomiczne 12 zl oszczednosci . Dziekuje, postoje. Nie warto nawet tej karty wyciagac dla paru groszy. Rozumiem 30-50 groszy znizki, ale 8 ? :D

Zgadzam się. Te zniżki to żenada. Mam od 5 lat i może zyskalam 50 zl przez ten czas. A najlepsze są banki. Santander ... pracownicy sami nie wiedzą po co im naklejka KDR przy wejściu.

G
Gość

KRD to Krajowy Rejestr Długów, tam można sprawdzić czy się długów nie ma. Karta Dużej Rodziny to KDR o ile sie nie mylę...

G
Gość

Korzystamy z tego, że mamy zniżkę na paliwo i jak mamy wolny weekend to całą naszą 6 wybieramy się do różnych miejsc. W poprzedni weekend byliśmy w Lesznie. Najstarszy syn bardzo chciał polatać w miejscowym tunelu aerodynamicznym, więc pojechaliśmy. Tylko ja nie latałam i najmłodsza córka, ona ma dopiero 1,5 roczku. Z miejsca tam gdzie były stolik obserwowałyśmy jak reszta lata. Nagrywałam im kilka filmików na pamiętkę.

K
Kris
2019-07-05T21:18:48 02:00, Gość:

Ta karta jest porażką...kolejny rok wyjeżdżamy z rodziną odpoczywać po Polsce i nie ma tak jak piszecie że wszędzie niemalże są zniżki czy za darmo....to wszystko kłamstwo...z dziesięciu zamków , które odwiedziliśmy tylko we dwóch dostaliśmy zniżkę.... jakąś tam....w muzeach i różnych innych miejscach rozrywki które są w Polsce można na palcach policzyć gdzie jest karta uznawana .... zniżki śmieszne ...albo uznają kartę z danego miasta czyli ta karta nie jest do końca ogólnopolską...nią słuchajcie tych co się wypowiadają w telewizji na jej temat....oni kłamią

2019-07-05T22:21:49 02:00, Gość:

Zgadzam się . Mieszkam w małym miasteczku i tylko na stacji Orlen korzystam ( 0,40 zł przy wydanych 100zl) w dużych miastach mają swoje karty i tylko je uznają. Wybieramy się na wakacje do Ustki ciekawe ile razy skorzystam z kart.

Obstawiam że paliwo i może jeszcze w 4 miejscach, może zaoszczędzicie 20-30zl ;( na obiad będzie w barze mlecznym, ot taka pomoc ,

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3