Orlen wyprodukuje więcej płynu do dezynfekcji oraz obniży ceny paliw. „To nie tylko biznes, to jest odpowiedzialność”

Maciej Badowski
Maciej Badowski
- Jeżeli mówimy o benzynie, to te ceny zmalały o 50 gr, a w przypadku oleju napędowego jest to 60 gr na litrze. Te ceny nadal będą spadały- zapowiedział prezes Obajtek.
- Jeżeli mówimy o benzynie, to te ceny zmalały o 50 gr, a w przypadku oleju napędowego jest to 60 gr na litrze. Te ceny nadal będą spadały- zapowiedział prezes Obajtek. fot. Anna Kaczmarz/ Polska Press
- Jesteśmy firmą która nie tylko robi biznes ale firmą która działa społecznie, firmą która ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko paliwowe kraju ale także firmą która poczuwa się do odpowiedzialności- mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen podczas konferencji prasowej. Zgodnie z zapowiedzią Orlen wyprodukuje w marcu wyprodukuje 2,5 mln litrów a w kwietniu 4,5 mln litrów płynu do dezynfekcji. Ponadto prezes Obajtek zapowiedział dalszą obniżkę cen paliw.

Jak wyliczał Obajtek, w ciągu paru dni przemodelowano i przeprojektowano linie produkcyjne fabryki Jedlicze, które na co dzień wytwarzały płyny do spryskiwaczy. - W ciągu dziesięciu dni udało nam się to zrobić. Dzisiaj te linie produkują około 750 tysięcy litrów płynów wirusobójczych tygodniowo. Nadal modernizujemy te linie, przygotowujemy kolejne zbiorniki by jeszcze zwiększyć wydajność produkcyjną- mówił.

W ciągu tygodnia ma ona zostać zwiększona do ponad 1,2 mln litrów. W samym miesiącu marcu wyprodukowanych zostanie ponad 2,5 mln litrów płynu. Natomiast w kwietniu firma chce wyprodukować 4,5 mln litrów, jednocześnie pracując nad tym aby tę wydajność jeszcze zwiększyć.

- Teraz są to opakowania 5 litrowe ale już od jutra zaczynamy produkować opakowania litrowe, a być może od następnego tygodnia opakowania 0,5 litra. Cały czas jesteśmy zaangażowani w ten proces- mówił Obajtek.

Obajtek odniósł się także do cen paliw na stacjach benzynowych. - Ta cena paliw z dania na dzień jest obniżana. Chcemy w ten sposób pomóc Polakom, pomóc społeczeństwu żeby nie poruszali się komunikacją zbiorową, ale jeżeli muszą, chcemy żeby poruszali się własnymi samochodami- powiedział.

- Jeżeli mówimy o benzynie, to te ceny zmalały o 50 gr, a w przypadku oleju napędowego jest to 60 gr na litrze. Te ceny nadal będą spadały, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni tylko za biznes ale jesteśmy również odpowiedzialni za nasze społeczeństwo- wyliczał.

- Orlen jest trwale związany z polską gospodarką. Nie ma Orlenu bez polskiej gospodarki, ani nie ma polskiej gospodarki bez Orlenu. Poczuwamy się do obowiązku by w tym ciężkim czasie był polski rynek zaopatrzony w paliwa, żeby w tym czasie wszystkie nasze stacje były otwarte, żebyśmy zadbali o bezpieczeństwo paliwowe kraju- powiedział. - To nie tylko biznes ale to jest odpowiedzialność. Musimy zapewnić bezpieczeństwo paliwowe kraju. Musimy mieć paliwa które są w stanie zapewnić to bezpieczeństwo. Te paliwa muszą być tańsze, żebyśmy w ten sposób mogli pomóc gospodarce- dodał Obajtek.

Obejrzyj wideo:

60 Sekund Biznesu: Akcje spółek giełdowych tanie jak nigdy. Czy to dobry czas by z myślą o zyskach już teraz zainwestować w nie

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu