Obecnie urządzenie pozwala na skup i sprzedaż czterech walut: euro, dolara, funta i franka oraz dodatkowo sam skup kolejnych czterech walut: koron norweskich, duńskich, szwedzkich i czeskich.
Jak działa kantor automatyczny?
- Bardzo prosto i intuicyjnie – mówi pan Piotr. - W pierwszej kolejności przygotowujemy banknoty, które chcemy wymienić. Następnie na ekranie wybieramy walutę oraz kwotę wymiany. Umieszczamy banknoty w specjalnym podajniku, akceptujemy, a automat dokonuje przewalutowania. Odbieramy walutę docelową, a następnie paragon. Menu jest dostępne w pięciu językach, co jest niewątpliwą zaletą.
Zobacz też: Bitomat w Galerii M. To pierwszy w woj. podlaskim bankomat do kryptowalut
W Polsce takich urządzeń jest kilkadziesiąt. - I ich sieć się rozrasta – dodaje Piotr Hajduczenia.
Przedsiębiorca prowadzi kantor stacjonarny i internetowy, a kantor automatyczny to kolejny krok w rozwoju jego biznesu. Zapewnia, że taki sposób wymiany walut jest sprawny, ekonomiczny i przyszłościowy, a pod względem kursów bardzo konkurencyjny.
- Nasz kantor automatyczny przeliczy pieniądze szybko i bezbłędnie. Generalnie finanse to branża, gdzie maszyny coraz częściej wypierają ludzi i ten trend się dopiero rozpędza - mówi – Jest to obecnie najlepsza droga rozwoju w tym biznesie.
Kursy walut można sprawdzić nie tylko na ekranie automatu, ale też w każdej chwili, na stronie internetowej kantoru. A, jak zapewnia pan Piotr, ceny będą na tyle atrakcyjne, że klient nie będzie żałował, iż nie skorzystał z tradycyjnego kantoru.
Zobacz także: ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE 2018. W które niedziele nie zrobimy zakupów? [daty, KALENDARZ, lista dni]
