Z okazi inauguracji działalności, 2 lipca Fundacja CODE:ME, która powołała trójmiejski Hacker:space do życia, przygotowała dwudniowe darmowe warsztaty dla początkujących programistów. W sumie odbyło się już 12 całodziennych spotkań wprowadzających w świat kodowania i budowania prototypów innowacyjnych urządzeń. W planach są też kolejne darmowe warsztaty.
- Będą adresowane do wszystkich entuzjastów nowych technologii – zapowiada Magdalena Bielska, wiceprezes fundacji CODE:ME. - Ofertę kierujemy z jednej strony do tych osób, które będą chcieły nauczyć się czegoś nowego, na przykład przejść z programowania software'u do budowania inteligentnych rozwiązań przy użyciu mikrokomputerów, ale do tej pory nie mieli styczności z elektroniką. Z drugiej strony, do tych, którzy będą chcieli dalej rozwijać swoje umiejętności. Na przykład, nauczyć się wykorzystania konkretnych modułów czy rozwiązań w technologii, której podstawy są już znane – tłumaczy.
Dla każdej z grup organizatorzy zamierzają też otwierać hackerspace poza zajęciami. Udostępnione zostaną im także przestrzeń i sprzęt, by mogli pracować nad własnymi projektami.
- W czasie, gdy nie będą to zorganizowane zajęcia, tylko "otwarte drzwi", na miejscu będzie obecny ekspert, który w razie potrzeby wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem.
Chcemy również skupiać wokół hackerspace specjalistów z różnych dziedzin i tematów, czy to software, hardware, czy połączenie jednego i drugiego – mówi Magdalena Bielska.
Hackerspace wspomagane będzie przez uznane marki, takich jak IBM, Microsoft, Amazon czy Intel. Zaangażują się także instytucje otoczenia biznesu, w tym Inkubator Starter i uczelnie wyższe: Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański.
Hacker:space Trójmiasto mieści się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter, przy ul. Lęborskiej 3B.
Aktualności można śledzić na codeme.pl/hackerspace