
Stresuje nas nawet urlop
Na liście widnieją również takie stresory, jak: zmiana stopnia odpowiedzialności w życiu zawodowym, wzmożenie wysiłku potrzebnego do wykonania zadania, rozpoczęcie bądź zakończenie pracy przez współmałżonka, konflikty z szefem, zmiany warunków pracy lub najbliższego otoczenia, a także – urlop.

W wielu branżach co piąty pracownik codziennie się stresuje
Najbardziej stresującymi branżami są: sprzedaż, media i marketing (stres na poziomie 21%), a zaraz po nich: handel, finanse oraz usługi związane z gastronomią i spędzaniem czasu wolnego (stres na poziomie 20%).
W tych sektorach co piąty pracownik stresuje się w pracy każdego dnia, przy czym jego poziom stresu znajduje się powyżej średniej.

Stres to niepewne jutro
18% Polaków spośród wszystkich pracowników przebadanych przez ADP ma obawy związane z Brexitem. (W analizie uwzględniono osoby zatrudnione we Francji, we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.) Jednocześnie nasi rodacy optymistycznie podchodzą do zatrudnienia w przyszłości.
Czterech na pięciu pracowników z Polski (80%) pozytywnie ocenia swój poziom optymizmu związany z miejscem pracy w ciągu najbliższych 5 lat.