Praca kontrolera biletów czeka w Krakowie. Znamy możliwe zarobki. I wymagania

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie szuka kontrolerów biletów. "Do naszego zespołu poszukujemy nowych koleżanek i kolegów, którzy chcieliby dołączyć do nas jako Kontrolerzy i Kontrolerki Biletów w Komunikacji Miejskiej w Krakowie" - pisze ZTP. Wiadomo jednak, że nie jest to wdzięczna praca, ostatnio też w Krakowie dochodziło do napaści na kontrolerów. A co w zamian za podjęcie wyzwania? Jakie zarobki?

Co będziesz robić jako kontroler w Krakowie?

Prowadzenie kontroli dokumentów przewozu oraz kontroli stosowania warunków przewozu zwierząt i rzeczy w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących.

Nakładanie i pobieranie opłat dodatkowych (wezwań do zapłaty/potwierdzeń zapłaty) za brak ważnego biletu, dokumentu poświadczającego uprawnienie do ulgowych bądź bezpłatnych przejazdów, niezastosowanie się do warunków przewozu zwierząt i rzeczy w pojazdach KMK oraz za nieuzasadnione zatrzymanie bądź zmianę trasy pojazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wykonywanie dodatkowych czynności związanych z kontrolą biletów, w szczególności podejmowanie działań wobec pasażera, który odmówił okazania dokumentu tożsamości koniecznego do wystawienia wezwania do zapłaty.

Czas pracy:

Praca na liniach dziennych oraz nocnych. Praca przez wszystkie dni tygodnia.
"Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, komunikatywną i potrafisz zachować spokój w trudnych sytuacjach, ta praca jest właśnie dla Ciebie!" - pisze ZTP.

CV wraz z informacją o możliwości przetwarzania danych osobowych w zakresie rekrutacji można składać osobiście bądź pocztą tradycyjną na Dziennik Podawczy - Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, ul. Wielopole 1, 31-072 Kraków lub na adres mailowy [email protected].

"Dołącz do nas i pomóż nam zadbać o płynność i porządek w komunikacji miejskiej!" - kwituje ZTP

A zarobki?

Pierwsza umowa o pracę zostanie zawarta na okres próbny z możliwością zawarcia w przyszłości umowy na czas nieokreślony; płaca zasadnicza z przedziału od 4.500 zł do 5.500 zł brutto + dodatek stażowy za wysługę lat + premia uznaniowa, zgodnie z regulaminem wynagradzania ZTP.

[*]Wymagania:

 • * wykształcenie średnie,
 • * znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu pozwalającym na swobodną wymianę informacji z pasażerem,
 • * znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej podstawowym,
 • * odbycie szkolenia (dotyczy tylko nowych osób wcześniej nie pracujących na stanowisku kontrolera),
 • * pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego w zakresie znajomości przepisów dotyczących kontroli biletów, uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, obowiązującego cennika opłat, znajomości topografii oraz układu komunikacyjnego miasta Krakowa i aglomeracji oraz znajomości układu sieci KMK organizowanego przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.
 • niekaralność potwierdzona formalnym zaświadczeniem z ostatnich 2 miesięcy (dot. osób, którym zostanie przedstawiona propozycja zatrudnienia)

Dodatkowe wymagania:

 • dyspozycyjność,
 • umiejętność radzenia sobie ze stresem,
 • sumienność,
 • samodzielność,
 • odpowiedzialność,
 • komunikatywność

W razie jakichkolwiek pytań kontakt pod numerem telefonu 12 616 86 26.

Czy Unia Europejska stanie się jednolitym państwem?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu