Sześć startupów w finale Chivas The Venture!

Zbigniew Biskupski AIP
Szymon Starnawski
Spośród niemal 100 zgłoszeń, jury Chivas The Venture wybrało sześć startupów zaangażowanych społecznie, które staną przed szansą reprezentowania Polski podczas globalnego finału projektu.

Finaliści Chivas The Venture w Polsce 2017

BIN-E – to startup, który opracował prototyp pierwszego na świecie inteligentnego kosza na śmieci, zajmującego się automatycznym rozpoznawaniem i sortowaniem odpadów komunalnych.

BLUMIL – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją innowacyjnych wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym, utrzymujących równowagę na dwóch kołach i umożliwiających poruszanie się nawet w trudnym terenie.

DEEP DOC – to projekt mający na celu wczesne wykrywanie zaburzeń nastroju w tym depresji i oferowanie profesjonalnej pomocy w postaci spersonalizowanych interwencji online realizowanych przez chatbota oraz w razie konieczności pracę z psychoterapeutą.

EXOLIMBS – kompletne rozwiązanie, które znacząco usprawnia proces rehabilitacji stawów kończyn dolnych. To jednocześnie urządzenie stabilizujące, diagnostyczne oraz mobilny robot rehabilitacyjny, umożliwiający każdemu dostęp do nowoczesnej rehabilitacji.

NEXBIO – startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium za pomocą rozwiązań biotechnologicznych.

SEEDiA – przedsiębiorstwo tworzące innowacyjne „ławki solarne” oraz "stacje ładowania", które magazynują energię elektryczną z OZE (odnawialnych źródeł energii), umożliwiając konsumentom m.in. ładowanie urządzeń mobilnych. Dzięki temu przyczyniają się do spadku zapotrzebowania na energię elektryczną i tym samym emisji CO2.

Zwycięski startup zostanie automatycznie zakwalifikowany do globalnego finału, do którego w tym roku przystąpiło ponad 30 państw. Każdy z finalistów, który zakwalifikował się do finału polskiej edycji, otrzyma specjalny pakiet szkoleń mentorskich. Zwycięzca polskiej edycji będzie rywalizować z uczestnikami z całego świata wiosną 2017 roku o pulę nagród, wynoszącą aż 1 mln dolarów.

Gala finałowa

Gala finałowa polskiej edycji Chivas The Venture odbędzie się 26 stycznia br. w Pin-Up Studio w Warszawie W trakcie wydarzenia każdy z finalistów zaprezentuje przed jury swój pomysł na biznes, który może zmienić świat na lepsze. Zwycięzca polskiego finału zostanie zakwalifikowany do globalnej edycji programu Chivas The Venture i stanie przed szansą zdobycia dofinansowania wynoszącego aż 1 milion dolarów!

Jury

Jury polskiej edycji Chivas The Venture, w którego składzie znaleźli się: dwukrotny medalista olimpijski i biznesmen Mateusz Kusznierewicz, jedna z najbardziej znanych ekspertek w dziedzinie startupów Agnieszka Oleszczuk-Widawska, Marian Owerko – współzałożyciel spółki Bakalland SA oraz Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz Phillip Ainsworth – Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Wyborowa Pernod Ricard, wybrali sześć startupów, prezentujących różnorodne pomysły na biznes zaangażowany społecznie, od innowacyjnych rozwiązań mających na celu wczesne wykrywanie zagrożenia depresją po nowatorskie metody wspomagające wydajność plonów zbóż.
- Każdy z członków jury Chivas The Venture ma odmienne doświadczenie biznesowe i inne spojrzenie na rynek startupów w Polsce i na świecie. Dlatego też ocenialiśmy zgłoszenia z innej perspektywy, skupiając się na ich różnych cechach, m.in. wpływie na społeczeństwo, modelu biznesowym czy po prostu – oryginalności. Wybrani przez nas finaliści tegorocznej edycji Chivas The Venture prezentują doskonałe pomysły i wiem, że będziemy mieli nie lada dylemat przy wyborze zwycięzcy. Jestem przekonany, że każdy z nich ma spore szanse na powtórzenie sukcesu MIGAM z ubiegłego roku, a kto wie, może i na zakwalifikowanie się do finałowej piątki w globalnym finale Chivas The Venture – powiedział Mateusz Kusznierewicz, ambasador tegorocznej edycji Chivas The Venture.

Partnerami konkursu są: Strefa Biznesu oraz Polska Press Grupa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu