Szpital Krystyna już został w części zmodernizowany. Wyremontowano i wyposażono punkt żywienia oraz wybudowano pięciokondygnacyjny pawilon C1, w którym na dwóch najniższych poziomach wykonana została baza zabiegowa, a na trzech pozostałych przestrzeń hotelowa dla przebywających na kuracji gości.
W 2014 roku przebudowano i nadbudowano pawilon C. Dzięki tym inwestycjom na kuracji w „Krystynie” może przebywać jednocześnie aż 450 osób korzystających z nowoczesnej bazy zabiegowej i hotelowej oraz smacznej, zdrowej kuchni.
Kolejny projekt zrealizowany przy współfinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego to termomodernizacja 12 obiektów należących do Uzdrowiska. Wśród nich znalazły się między innymi Sanatorium Marconi, w którym zrealizowano prace docieplenia ścian i stropu , wymiany stolarki okiennej i modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. Marconi połączono łącznikiem z zakładem przyrodo-leczniczym dzięki czemu w przyszłości uda się uzyskać więcej miejsc noclegowych w sanatorium poprzez przeniesienie z obiektu bazy zabiegowej właśnie do tego zakładu. W Szpitalach Górka i Krystyna zamontowano między innymi instalacje solarne. W obiektach zastosowano także wiele rozwiązań ekologicznych - przyjaznych środowisku, efektywnych energe-tycznie i pozwalających tym samym na większe oszczędności. Zyskała także estetyka obiektów.
Wojciech Legawiec, prezes zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój Spółka Akcyjna, zapewnia że opisane elementy to tylko część dużo bardziej rozległych założeń inwestycyjnych na lata 2015-2022. Do ciekawszych zamierzeń należy rewitalizacja uzdrowiskowej wieży ciśnień, gdzie zaplanowano taras widokowy dla gości oraz przestrzeń gastronomiczną a ponadto przeniesienie zakładu produkcji wody mineralnej „Buskowianka-Zdrój” z uzdrowiskowej strefy A do pobliskiego Wełcza. Uzyskana w wyniku przeniesienia przestrzeń zostanie zabudowana kompleksem basenowym. Przewidziane są też znaczne inwestycje w zakresie modernizacji i rozbudowy Sanatoriów Mikołaj i,Willa Zielona,Szpitala Krystyna a także Specjalistycznego Szpitala Ortope-dyczno-Rehabilitacyjnego Górka.
W Szpitalu Górka duży nacisk położony jest także na rozwój oddziałów dziecięcych. Wynika to z idei funkcjonowania szpitala, a także jego wieloletnich doświadczeń i tradycji.Przygotowana jest już koncepcja programowo-przestrzenna rozbudowy szpitala, która obejmuje dobudowę nowego budynku szpitalnego, zawierającego Oddziały Ortopedii Dorosłych i Ortopedii Dziecięcej, Zakład Rehabilitacji Leczniczej z zespołem basenów rehabilitacyjnych, centralną sterylizatornię, stację mycia i dezynfekcji łóżek i wózków, szpitalny zespół żywienia, oraz poradnię specjalistyczną. Projektowany budynek będzie połączony z istniejącym przeszklonym łącznikiem. Realizacja tej koncepcji umożliwi zwiększenie liczby łóżek na potrzeby rehabilitacji w budynku już istniejącym, a tym samym skrócenia czasu oczekiwania na to świadczenie, zwiększenie możliwości bazy zabiegowej na oddziale przyrodoleczniczym oraz poprawę jakości świadczonych usług.
To tylko niektóre z planowanych inwestycji. Na realizacji przyjętych projektów bez wątpienia zyska Spółka wizualnie ale przede wszystkim zyskają pacjenci dla których zwiększona będzie dostępność świadczeń medycznych oraz wzbogacona oferta spędzania czasu wolnego.
