To mają być największe i najbardziej reprezentacyjne biurowce w mieście i będzie to jedna z najkosztowniejszych tego typu budowli w Radomiu. Wartość inwestycji opiewa na gigantyczną kwotę - około 400 milionów złotych. To druga co do wielkości inwestycja ostatnich lat w Radomiu, po budowie lotniska.
O wygraniu przetargu poinformował Budimex: "Oferta Budimeksu, warta 389,43 milionów złotych netto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Polskich Sieci Elektroenergetycznych na budowę nowej siedziby w Radomiu. Termin rozpoczęcia robót: od dnia zawarcia umowy. Termin zakończenia robót: 24 miesiące od dnia zawarcia umowy” – napisano w komunikacie.
Budowa powinna ruszyć jak najszybciej, Budimex ma 24 miesiące na wykonania zadania.
Kompleks biurowców zostanie zbudowany na Potkanowie w sąsiedztwie firmy International Tobacco Machinery.
Zobacz galerię zdjęć prezentujących wizualizacje nowych biurowców
Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 roku. Jest kontrolowany przez hiszpańską firmę Ferrovial. W 2021 roku Budimex miał 7,91 miliardów złotych skonsolidowanych przychodów.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne to operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Są właścicielem ponad 15 000 kilometrów linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.
Spółka już dawno uzyskała pozwolenie na budowę, teraz w przetargu wyłoniono generalnego wykonawcę.
Jak informuje Maciej Wapiński z Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Projekt budynku wykonany został w BIM (Building Information Modelling) - nowoczesnej technologii cyfrowego modelowania i opisu elementów budynku. Pozwala ona zarówno na precyzyjne projektowanie, jak i na bardziej efektywne zarządzanie obiektem po jego oddaniu do eksploatacji.
Nowy biurowce w Radomiu będą wyjątkowe – ze względu na jego przeznaczenie i znaczenie dla zapewnienia stabilności systemu elektroenergetycznego kraju przed wykonawcami stawiane są szczególne wymagania.
- Realizacja projektu przypadła na trudny czas pandemii, jednak ze względu na znaczenie tej inwestycji zdecydowano, że prace nie będą przekładane na inny okres, co robi obecnie wielu inwestorów – mówi Maciej Wapiński.
Nowa siedziba spółki Polskie Sieci Energetyczne w Radomiu będzie energooszczędna, zastosowane zostaną także technologie umożliwiające wykorzystanie wody deszczowej, a na dachu zamontowane będą panele fotowoltaiczne.
Zobacz galerię zdjęć prezentujących wizualizacje nowych biurowców
O planach budowy wielkiego kompleksu biurowego informowaliśmy na bieżąco
Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu już z pozwoleniem na budowę. Powstanie nowoczesny biurowiec
