Podczas Dni Rekrutacji i Doradztwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie studenci mogli poznać przyszłych pracodawców. Nie zabrakło warsztatów, spotkań z ekspertami oraz przedstawicielami różnych firm.

Trwające 17 i 18 kwietnia targi pracy były poświęcone karierze zawodowej studentów i absolwentów krakowskiej uczelni. Młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy rozmawiali z pracodawcami na temat ofert pracy, poznawali propozycje, a w specjalnie przygotowanym dla nich punkcie konsultowali dokumenty aplikacyjne.
- „4 SFERY KARIERY” to wydarzenie cykliczne, które pomaga w przygotowaniu się do rekrutacji, w poszukiwaniu pracy, daje szansę zdobycia wiedzy bezpośrednio od pracodawców i pozwala się zainspirować – mówi Maja Timler-Świech, Kierownik Akademickiego Centrum Kariery UEK-u.

Eksperci podpowiadali, jak efektywnie zarządzać i współpracować w grupie. Doradzali również co zrobić, by po studiach zbudować swoją silną pozycję na rynku i zdobyć pracę, o jakiej się marzy.
– Targi pracy są świetną okazją na spotkanie obu stron: nas, pracodawców, oraz potencjalnych pracowników – twierdzi Agnieszka Ślusarczyk, która na targach reprezentowała PKO Bank Polski. Dodaje, że jej firma, która jest jednym z największych pracodawców branży finansowej, ma do zaoferowania wiele ciekawych ofert. – Proponujemy zarówno staże studenckie, jak i możliwość uczestniczenia w rekrutacji na stanowiska pracy w konkretnych oddziałach Banku. Czekamy na osoby, które szukają możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego, chcą się uczyć, ponieważ wchodzą na rynek – dodaje.
– Najbardziej cieszą nas chwile, kiedy firmy zapraszają studentów do dalszych etapów rekrutacji, a studencidostają propozycję pracy – podkreśla Maja Timler-Świech.
Targi Pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym organizowane są od 14 lat. Kolejna edycja już w październiku.