- Software- uważam, że to jest oczywiście kierunek w którym cały czas jest bardzo wiele do zrobienia. Ma wielkie zalety, ponieważ nie wymaga wielkich inwestycji, nie trzeba budować wielkiej fabryki- po czym osiągnąć sukces. Najlepszym przykładem tego są amerykańskie firmy, więc sądzę, że to ta przestrzeń plus biotechnologia. Jednak biotechnologia ma jedną wadę- wszędzie są to potężne firmy- tłumaczy w rozmowie z AIP dr Rafał Bugyi, Trumpf Huettinger.
- Boję się, że stawiając na wiele dziedzin, dotyczy to również elektroniki i software, stawiając na wiele innowacyjnych pomysłów, na wiele fajnych startupów, ryzykujemy, że jak już dojdą do pewnego poziomu, zostaną natychmiast wykupione i de facto będą wzbogacały gospodarkę innego kraju.To jest jedno z większych wyzwań, jak z tego modelu startupowego doprowadzić do powstania rzeczywistych firm. Tesla jest dzisiaj silna nie tylko dlatego, że była ciekawym pomysłem, tylko ze względu na wielkość. Gdyby Teslę wtedy wykupił Volkswagen, Toyota czy Kia, to by dzisiaj była firmą koreańską, japońską czy niemiecką, a pozostała w Stanach. Dlatego to jest duże wyzwanie, żeby z jego poziomu, dojść do poziomu dużego przedsiębiorstwa w danym kraju- dodaje.
Software jest bytem wirtualnym, nie możemy tego dotknąć czy zobaczyć fizycznie gołym okiem.
Samo Software tłumacząc na język polski znaczy oprogramowanie, czyli całość informacji w postaci instrukcji, ma na celu przetwarzanie określonych zadań.