Atak na TVP podczas meczu Polska - Holandia. Problemy ze streamem w internecie

Jakub Jabłoński
Atak na TVP podczas meczu Polska - Holandia. Kibice zdenerwowani
Atak na TVP podczas meczu Polska - Holandia. Kibice zdenerwowani Andrzej Banaś
Wielkie problemy ze streamem meczu Polska - Holandia na stronie TVP Sport i w aplikacji mobilnej. Jak się okazuje na początku transmisji doszło do ataku hakerskiego. Kibice nie mogli obejrzeć początku zmagań reprezentacji Polski z Holandią i masowo zgłaszali problemy techniczne. Głos w sprawie zabrał dyrektor stacji, Jakub Kwiatkowski.

Problemy ze streamem meczu Polska - Holandia na stronie i aplikacji TVP Sport

- Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowala atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywrócily usługi - napisał dyrektor stacji oraz były rzecznik prasowy reprezentacji Polski i team manager Jakub Kwiatkowski.

Wcześniej fani bezproblemowo mogli śledzić przedmeczowe studio od 12:00, choć już dało się wyczuć drobne problemy z obrazem i jakością transmisji. Od 15:00, czyli godziny pierwszego gwizdka meczu Polska - Holandia kibice masowo zaczęli skarżyć się na problemy z transmisją. W ich wyniku, pojawił się czarny ekran i kółko ładowania obrazu zamiast meczu. A po chwili nie dało się nawet wejść ani na stronę, ani w aplikację. Głos zabrał również poprzednik Kwiatkowskiego, Marek Szkolnikowski.

- W tej chwili w ogóle nie da się wejść do aplikacji, nie mówiąc już o samej transmisji - zwrócił uwagę około 30 minuty pierwszej połowy rywalizacji, były dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Obecnie strona internetowa TVP Sport wraz z aplikacją działa poprawnie i kibice mogą śledzić zmagania Biało-Czerwonych w pierwszym meczu na Euro 2024. Do przerwy Polska remisuje z Holandią 1:1.