Boeing rozszerza swoją działalność w Polsce. Firma tworzy setki nowych miejsc pracy

OPRAC.:
Justyna Madan
Justyna Madan
Boeing zatrudnia. Planuje kilkaset nowych miejsc pracy
Boeing zatrudnia. Planuje kilkaset nowych miejsc pracy 123rf.com
Boeing, wiodący producent samolotów i technologii obronnych, zapowiedział znaczące rozszerzenie swojej obecności w Polsce poprzez utworzenie nowych miejsc pracy dla specjalistów. Nowe pozycje zostaną otwarte w oddziałach firmy w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie, co stanowi ważny krok w rozwoju sektora lotniczego i obronnego w kraju. Firma, obecna w Polsce od 35 lat, kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój lokalnego przemysłu oraz współpracę z polskimi inżynierami i naukowcami.

Spis treści

Boeing chce zatrudnić więcej pracowników

Firma Boeing, która obecnie zatrudnia w Polsce ponad 1100 osób, planuje znacznie zwiększyć liczbę swoich pracowników. Nowe miejsca pracy mają powstać w strategicznych lokalizacjach w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie, co świadczy o rosnącym znaczeniu Polski w globalnych projektach cywilnych i obronnych Boeinga.

Działania nowego kompleksu będą skoncentrowane na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, inżynierii oprogramowania oraz systemów, które znajdą zastosowanie w szerokim spektrum programów komercyjnych, obronnych i usługowych.

Dyrektorka Boeinga na Polskę i Ukrainę, Honorata Hencel, przypomniała o długiej historii obecności firmy w Polsce, która rozpoczęła się od podpisania umowy na samoloty Boeing 767 dla PLL LOT.

- Obecnie mapy nawigacyjne tworzone w Gdańsku są używane przez blisko połowę użytkowników wyrobów Boeinga, polscy inżynierowie uczestniczą w produkcji elementów awioniki i łączności, a także tworzeniu oprogramowania pomagającego prawidłowo rozłożyć ładunek w samolocie - podkreśliła Hencel.

Ponadto, działające w Rzeszowie centrum dystrybucji Boeinga jest drugim pod względem wielkości w Europie, co świadczy o znaczeniu Polski dla globalnych operacji firmy.

Inwestycje w Polską inżynierię i technologię

Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine, wyraziła swoje zadowolenie z otwarcia nowego centrum inżynieryjnego w Polsce.

- Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa - powiedziała Hapgood. - Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim - dodała, podkreślając wysoki poziom polskiej inżynierii i nauki.

David L. Calhoun, prezes i dyrektor generalny Boeinga, zwrócił uwagę na „solidną kadrę” polskich inżynierów oraz na konieczność opracowywania nowych produktów, które będą służyć obronie wolnego świata. Polska, dzięki swoim kompetencjom inżynierskim i potencjałowi badawczemu, staje się kluczowym partnerem dla globalnych projektów Boeinga.

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju

Minister nauki Dariusz Wieczorek oraz wiceminister obrony Paweł Bejda wyrazili swoje poparcie dla inicjatyw Boeinga w Polsce. - Mamy w Polsce potencjał badawczy, który może służyć lotnictwu na całym świecie - powiedział Wieczorek, zapewniając o wsparciu rządu dla badań i rozwoju.

Bejda podkreślił rolę Boeinga w wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski i Europy, zwłaszcza w kontekście rosyjskiej napaści na Ukrainę. - Rzeczpospolita jako państwo przyfrontowe docenia rolę firmy Boeing i tego, że centrum inżynierskie zostaje otwarte w Warszawie - oświadczył Bejda.

- Rozmawiamy również o platformie F-15, o Chinookach jako śmigłowcach transportowych, które też są potrzebne polskiej armii - powiedział Bejda, zapowiadając dalsze zwiększanie wydatków obronnych i współpracę z Boeingiem w zakresie modernizacji polskiej armii.

Boeing, poprzez swoje inwestycje w Polsce, nie tylko tworzy nowe miejsca pracy, ale także przyczynia się do rozwoju polskiej nauki, technologii oraz bezpieczeństwa narodowego. Współpraca z lokalnymi dostawcami, uniwersytetami i ośrodkami badawczymi otwiera nowe możliwości dla polskiej gospodarki i stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju sektora lotniczego i obronnego w Polsce.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu