Cztery firmy zainteresowane kupnem Elektrowni Połaniec

Paweł Więcek
archiwum
Cztery podmioty zainteresowane kupnem Elektrowni Połaniec. To polska Enea, czeskie EPH, konsorcjum chińskich firm oraz firma doradcza Sunningwell.

Jak już informowaliśmy, francuski koncern Engie, do którego należy między innymi 100 procent udziałów elektrowni w Połańcu w powiecie staszowskim, wystawił zakład na sprzedaż. Cena wywołacza wynosi 500 milionów euro, czyli ponad dwa miliardy złotych.

Decyzja szefostwa Engie wywołała niepokój wśród samorządowców z powiatu staszowskiego. Władze gmin podejmowały rezolucje dotyczące podjęcia działań mających na celu zakup pakietu akcji przez Skarb Państwa. Za taką opcją opowiedziała się także „Solidarność” regionu świętokrzyskiego. W działania zmierzające do przekonania rządu oraz ministra skarbu o konieczności przejęcia Elektrowni przez państwa włączyli się także parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

O tym, że kupnem zakładu zainteresowane są cztery podmioty, w tym Enea - polski gigant w branży elektroenergetycznej - poinformował ostatnio „Puls Biznesu”. Jak podała gazeta, wszystkie firmy, które wyraziły intencję nabycia Elektrowni Połaniec, przez cały sierpień miały czas na badanie przedsiębiorstwa. Termin składania wiążących ofert upływa na początku września.

Zakład w Połańcu to piąty największy producent energii w Polsce, który zaopatruje w prąd mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. W przedsiębiostwie pracuje około 1000 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pracownik
Oby tylko w małe rączki i przymrużone , rozciągnięte oczka nie wpadła naszą elektrownia !!!!
P
Pracownik
Oby tylko w małe rączki i przymrużone , rozciągnięte oczka nie wpadła naszą elektrownia !!!!
k
kazik

kupili za grosze teraz chca miliardy wykorzystali na maxa i wszystko do remontu a inne wydzialy traktuja jak smieci nawet na dzien Energetyka złotowki nie dali

J
Jean Pierre

Francuzi daja noge, zanim firmy energetyczne w Polsce beda musialy placic superpodatek za korzystanie z wegla..

R
Rafał

Chińczycy nie znają umiaru, pchają się wszędzie gdzie się da. Najpierw twierdzą że nie mają pieniędzy później chcą kupić elektrownię za ponad 2 mld zł. We własnym kraju nie mamy nic do powiedzenia. Z resztą to już nie jest nasz kraj

s
skośne napięcie

Na chińskim prądzie wszystkie żarówki będą świecić na żółto.

j
jerzy

w ramach prywatyzacji sprzedawano zagranicznym koncernom za bezcen wartośćiowe polskie przedsiębiorstwa  a koncerny zachodnie  albo je likwidowały  albo wyciągneły ile się się dało i rzekająć się teraz  dając je z powrotem polsce jako ruina tak wygląda polska prywatyzacja

l
look

Hrabiostwo z elektrowni dostało grubą kasę za sprzedaż firmy, to niech sobie teraz ją odkupią a nie społeczeństwo będzie się składać na wykup przez Skarb Państwa

K
Kamm
Dam sobie rękę uciąć, że nie trafi to w polskie ręce.
Tak już ten kraj wygląda, że sprzedajemy wszystko za granicę. A później dziwimy się, że tysiące osób traci pracę.
Gospodarka nasza już dawno poszła na dno i z czasem schodzimy poniżej dna.
Dlaczego Francuzi nie sprzedadzą tego Polakom??
Nie dadzą im tego, bo każda inna zagraniczna firma zapłaci dużo więcej.
Nasz kraj jest spieniezony, sprzedany!!
Az przykro patrzeć!!!
A
Anna

A może Senegalczycy byli by zainteresowani zakupem elektrowni?

g
gość

i co znowu będą pisać że brakuje mocy ?? że woda za ciepła , i że trzeba ponieść cenę energi

G
Gość

Ty "dorzynku" ??? :)

G
Gość

a co to pani "dziennikarz" ze staszowa nie potrafi napisać nic oprócz dorzynek i imprez okolicznościowych ze p. Wiecek musi wspomagać !!!!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu