Fundusz Infini już w Białymstoku

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
Grzegorz Suszczenia (od lewej) i Paweł Łuszyński z Hacka Design podczas dyskusji z Ernestem Wawryniukiem, wiceprezesem Infini
Grzegorz Suszczenia (od lewej) i Paweł Łuszyński z Hacka Design podczas dyskusji z Ernestem Wawryniukiem, wiceprezesem Infini Wojciech Wojtkielewicz
Wykłada pieniądze na rozwinięcie projektów, których efektem może być przynoszący dochody biznes. Będzie można przychodzić na konsultacje z jego ekspertami na Politechnice Białostockiej.

Gdy realizujemy własny pomysł, często wydaje się nam, że robimy to w najlepszy sposób. Tymczasem bardzo przydatne jest spojrzenie z zewnątrz. Sprowadzenie nas na ziemię, powiedzenie: Halo! To jeszcze nie jest to, co może się sprzedać. Albo odwrotnie, usłyszymy, że tak, można już myśleć nad wdrożeniem obmyślonego przez nas rozwiązania - Grzegorz Suszczenia z agencji marketingowej Hacka Design wyjaśnia, dlaczego we wtorek przyszedł na pilotażowy dyżur funduszu Infini zorganizowany w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej.

- Często myślimy też, że jak mamy dobry pomysł, to szybko zaczniemy na nim zarabiać. A tymczasem trzeba jeszcze przejść etap wdrożeń, przemyśleć rozwiązania logistyczne, obliczyć, ilu ludzi będzie przy tym pracować i określić koszty. Gdy one przewyższają nasze możliwośći, stajemy przed wyzwaniem, jaką drogą osiągnąć cel - wylicza Paweł Łuszyński także z Hacka Design. - My pomyśleliśmy, że w rozwiązaniu takich problemów może pomóc właśnie Infini.

- Jesteśmy ogniwem łączącym biznes z nauką. Funduszem zalążkowym, działającym na tym najwcześniejszym etapie, kiedy nie ma jeszcze gotowego pomysłu biznesowego - tłumaczy Ernest Wawryniuk, wiceprezes Infini. - Jest za to jego zalążek, podstawa naukowa, pomysł, czy wyniki badań uprawdopodobniające wykonalność techniczną projektu. Naszym zadaniem jest danie pieniędzy na jego realizację oraz wsparcie merytoryczne .

- Nie finansujemy badań dla samych badań. Wykładamy pieniądze na rozwinięcie danego projektu, ale jego efektem ma być przynoszący dochody biznes - podkreśla wiceprezes Wawryniuk.

Fundusze, jakimi dysponuje Infini pochodzą w 80 procentach z programu Bridge Alfa prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a w 20 proc. od inwestorów prywatnych. Program Bridge Alfa ma na celu wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz innych form ich transferu do gospodarki, a także pobudzanie inwestowania przez przedsiębiorców w działalność badawczo-rozwojową. Fundusz w zamian za inwestycję obejmuje udziały mniejszościowe w spółce celowej oraz zapewnia wsparcie merytoryczne i biznesowe.

Działania Infini w Białymstoku będą związane ze współpracą podjętą przez fundusz z Politechniką Białostocką i Instytutem Innowacji i Technologii PB. Konsultacje z ekspertami funduszu będą w roku 2017 odbywały się przy Zwierzynieckiej 10 w każdy czwartek w godzinach 10-14:30. Zainteresowany może pojawić się na nich bez potrzeby umawiania spotkania i przedyskutować swój projekt w zakresie jego komercjalizacji.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fundusz Infini już w Białymstoku - Kurier Poranny

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu