W trakcie Giełdy każdy przedsiębiorca otrzyma możliwość przeprowadzenia rozmowy z innym przedsiębiorcą z Polski lub Niemiec, będzie miał możliwość spotkać przedstawicieli administracji publicznej i organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości w obu krajach, którzy będą służyć zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z ekspertami HR, którzy opowiedzą o rynku pracy, zarówno polskim, jak i niemieckim, podpowiedzą jak założyć firmę w Niemczech oraz jak skutecznie szukać pracowników po obu stronach granicy.
Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorców, zarówno tych, którzy działają na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym, głównie z branż IT, logistyka, OZE, ochrona środowiska.
Każde spotkanie będzie trwało piętnaście minut i będzie doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami.
- Podczas tego krótkiego spotkania przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoją ofertę oraz wymienić się wizytówkami. – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – W zeszłym roku w Giełdzie Kooperacyjnej wzięło udział prawie stu przedsiębiorców z Polski i Niemiec. Pytań o kolejną edycję mieliśmy sporo, dostawaliśmy znaki od przedsiębiorców, że jest potrzebna, więc nie mieliśmy wątpliwości, że trzeba zorganizować ją ponownie.
Zgłoszenie udziału w Konferencji oraz w Giełdzie Kooperacyjnej „Partnerschaft und Business” będzie możliwe poprzez przesłanie maila na adres: [email protected] lub faksem na numer: 91 424 5120. W odpowiedzi kandydat otrzyma kartę zgłoszeniową z dalszą instrukcją.
Giełdę organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Strategicznym partnerem tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej została Izba Przemysłowo-Handlowa Neubrandenburg Wschodniej Meklemburgii Pomorza-Przedniego.
