III Kongres ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju - Europa” już 31 stycznia 2024 r. Transmisja na żywo

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
31 stycznia 2024 r. w Warszawie odbędzie się III Kongres ESG zatytułowany "Liderzy zrównoważonego rozwoju - Europa".

Spis treści

Oto najważniejsze punkty kongresu, który odbędzie się po raz trzeci.

Główne wyzwania ESG

„Gdy mówimy o zrównoważonym rozwoju, w pierwszej kolejności myślimy o transformacji energetycznej, przeciwdziałaniom zmianom klimatycznym i zielonej rewolucji przemysłowej. Jednak niemniej istotne od kwestii środowiskowych są te związane ze społeczną odpowiedzialnością. W celu zaspokojenia potrzeb społeczeństwa, poprawy jakości naszego życia – musimy przede wszystkim zdefiniować problemy, a następnie przystąpić do ich rozwiązywania. Gdy to zrobimy, może okazać się, że czynnik „S” stanowi podstawę także dla „E” i „G”. Nie wprowadzimy rozwiązań mających zatrzymać zmiany klimatyczne, jeśli nie odniesiemy się do kwestii społecznych."

Społeczna odpowiedzialność biznesu w czasach AI

Ważnym zagadnieniem jest odpowiedzialność biznesu w kontekście rosnącego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI). Dyskusje skoncentrują się na pytaniach, jak: "Czy AI powinna brać udział w rekrutacji? Czy można analizować nastrój pracowników, kontrahentów i klientów dzięki technice rozpoznawania twarzy? Jakie są pozytywne przykłady wykorzystywania AI w bankowości, przemyśle, budownictwie, rolnictwie, ochronie zdrowia, w kulturze, w działaniach na rzecz środowiska naturalnego? Czy ludzie będą jeszcze potrzebni?"

Zrównoważona konsumpcja i Gospodarka Obiegu Zamkniętego

"Nadmierna konsumpcja jest poważnym problemem, z którym zmaga się współczesny świat. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest bardzo szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Możemy mówić o marnotrawstwie – szczególnie widać to w branży e-commerce: tony plastiku, za dużych opakowań, ogromne ilości transportowanego powietrza, opakowania jednorazowe. Toniemy w śmieciach, a przecież odpady mogą i powinny być powtórnie wykorzystane. Jak mądrze zarządzać zasobami? W jaki sposób zatrzymać marnotrawstwo surowców? Jakie rozwiązania należy wprowadzić, by polepszyć stan naszej planety?"

Wykluczeni – jak zlikwidować nierówności?

Zaledwie 1/3 Polaków uważa, że różne grupy społeczne mogą czuć się dobrze, że jesteśmy otwarci i tolerancyjni. Jakie są grupy najbardziej wykluczone? W Polsce mamy 3 miliony osób z niepełnosprawnościami, przy czym 2,5 mln z nich nie pracuje. Kolejnym tematem jest dyskryminacja ze względu na wiek. Ageizm pomijamy tak długo, dopóki sam nas osobiście nie dotknie. Jak zbudować prawdziwie włączającą organizację, w której każdy potencjał jest należycie wykorzystany? Jakie bariery napotykają osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami na drodze kariery? Jak skutecznie eliminować nierówności w zatrudnieniu? Według szacunków Banku Światowego likwidacja nierówności na rynku pracy może zaowocować wzrostem zamożności o 14 proc. w skali świata.

Kto zyska, a kto straci na ESG - jak przekonać nieprzekonanych?

"ESG ma swoich entuzjastów i zdecydowanych przeciwników. Czy można znaleźć wspólny mianownik? Czy mówimy o tym samym, ale w różny sposób? Jak dostrzec korzyści unikając zagrożeń? Jak wykorzystać szansę?"

Siła ESG - jak wdrażanie ESG prowadzi do innowacyjności i konkurencyjności

"Firmy coraz większą wagę przywiązują do aspektów środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym (ESG). Podejmowanie działań związanych z ESG pozwala im sprostać rosnącym oczekiwaniom interesariuszy, zmieniającym się przepisom oraz rosnącym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem. ESG staje się impulsem do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji procesów i zmniejszenia marnotrawstwa, a także do kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Czy ESG pozwoli firmom zyskać przewagę? Jakie innowacje związane z ESG mogą przynieść sukces firmie?"

Po zakończeniu formalnej części III Kongresu ESG, uczestnicy będą mieć możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń podczas sesji networkingowej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: III Kongres ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju - Europa” już 31 stycznia 2024 r. Transmisja na żywo - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu