Przez kolejne lata lista laureatów rosła, powiększały na niej swój udział firmy młode i coraz częściej związane z szeroko rozumianą branżą IT.
22 maja podczas gali tegorocznej edycji Innowacji przypomnimy laureatów z ubiegłych lat. Przyjrzymy się ich rozwojowi, popatrzymy na miejsce, jakie zajmują obecnie na mapie gospodarczej regionu. Gala będzie jednak przede wszystkim okazją do uhonorowania zwycięzców tej jubileuszowej, 10. edycji.
W tym roku wprowadziliśmy kilka istotnych zmian, które uwzględniają zmiany i trendy zachodzące w gospodarce.
Nowe kategorie
Przede wszystkim rozszerzamy kategorie, w których będą przyznawane nagrody. Poza zgłoszeniami dla firm prowadzących działalność w zakresie Usługi oraz Produkcja można się w tym roku pochwalić także osiągnięciami w branży Rozwiązania cyfrowe.
Nie ma ograniczenia, że firma musi się zgłosić tylko w jednej z tych kategorii: jeżeli prowadzi zarówno działalność usługową, jak i produkcyjną, zapraszamy do wypełnienia dwóch ankiet. Jeżeli jeszcze do tego ma na koncie innowacyjne rozwiązanie cyfrowe - może startować w Innowacjach także w tym zakresie.
W tym roku wprowadziliśmy także kategorię pod nazwą Innowacja społeczna.
Jest to propozycja skierowana do instytucji otoczenia biznesu, szkół, uczelni, organizacji społecznych i instytucji publicznych, które albo wprowadziły u siebie innowacyjne rozwiązania, albo swoimi pomysłami wspierają innowacje w swoim otoczeniu.
W poprzednich latach przykładem takich wyróżnionych w rankingu inicjatyw była np. mobilna aplikacja „Granica” wdrożona przez Służbę Celną czy nowy kierunek studiów na Politechnice Białostockiej - Zarządzanie i inżynieria usług; koncepcja kształcenia powiązanego z potrzebami rynku.
Od tego roku jest to nowa, pełnoprawna kategoria nagradzana w rankingu. Uznaliśmy bowiem, że coraz większy wpływ na innowacyjność gospodarki i polepszanie jakości życia mieszkańców regionu mają inicjatywy i rozwiązania nie tylko stricte biznesowe. Należy więc wspierać i promować te najciekawsze, żeby nimi inspirować kolejne.
Zasady niezmienne
Niezmienne zostają następujące zasady rankingu:
- udział w nim jest bezpłatny;
- dotyczy firm czy instytucji z woj. podlaskiego;
- nagrody dla przedsiębiorstw przyznawane są w kategorii firm mikro, małych, średnich i dużych;
- zgłaszać można zarówno innowacje produktowe, jak i marketingowe czy organizacyjne wdrożone w 2016 roku;
- podstawą oceny jest nadesłana ankieta (Kapituła zastrzega sobie możliwość wizyty w przedsiębiorstwie czy instytucji w celu lepszego poznania jej działalności).
Odrębne nagrody przyznawane są także w kategorii
- Młodzi dynamiczni (dla firmy działającej krócej niż trzy lata; wiek przedsiębiorców nie ma znaczenia),
- Wynalazca Roku.
Partnerami merytorycznymi rankingu jest NOT Białystok, BPN-T i Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. Przedstawiciele tych instytucji - wraz z przedstawicielem Kuriera Porannego - tworzą Kapitułę rankingu.
Edytowalne ankiety znajdą Państwo poniżej. Czekamy na nie do 19 kwietnia.
Ankieta dla firm do zastosowania w kategorii Usługi, Produkcja, Rozwiązania cyfrowe
Ankieta do zastosowania w kategorii Innowacje społeczne
Kontakt:
Maryla Pawlak-Żalikowska
tel. 85 7489 552
Innowacje 2007
Innowacje 2008
Innowacje 2009
Innowacje 2010
Innowacje 2011
Innowacje 2012
Innowacje 2013
2014
Innowacje 2015

