Jakie sklepy będą otwarte w Poniedziałek Wielkanocny? Zrobisz tam zakupy podczas świąt wielkanocnych

Bartłomiej Ciepielewski
W Poniedziałek Wielkanocny czynne będą sklepy osiedlowe oraz franczyzowe takie jak FreshMarket, Odido, Żabka czy Lewiatan
W Poniedziałek Wielkanocny czynne będą sklepy osiedlowe oraz franczyzowe takie jak FreshMarket, Odido, Żabka czy Lewiatan Lucyna Nenow / Polska Press
W Poniedziałek Wielkanocny na zakupy wybierzemy się tylko do niektórych sklepów. Ze względu na zakaz handlu zamknięte będą supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Stokrotka, Aldi czy Auchan. Gdzie zatem w lany poniedziałek sklepy będą otwarte?

Spis treści

Poniedziałek Wielkanocny - co z zakazem handlu?

Drugi dzień świąt Wielkanocy, czyli Poniedziałek Wielkanocny, znany też jako śmigus-dyngus to dzień ustawowo wolny od pracy. Zakaz handlu w okresie wielkanocnym obowiązuje od soboty 8 kwietnia (godz. 14:00) aż do wtorku (11 kwietnia).

Teoretycznie zrobienie zakupów w tym czasie będzie sporym wyzwaniem, jednak w rzeczywistości okazuje się, że wiele sklepów pozostaje otwartych. To bowiem jedna z niewielu okazji na spory zarobek, ze względu na zamknięcie wszystkich dużych sieci handlowych.

Gdzie można pójść na zakupy w Poniedziałek Wielkanocny?

Lany poniedziałek, tak samo, jak Wielkanoc, to dzień wolny od pracy, co oznacza, że zamknięte pozostają nie tylko biura, urzędy i szkoły, ale także większość sklepów. W tym dniu mogą pracować tylko właściciele lub franczyzobiorcy niektórych, niewielkich sklepów. Oznacza to, że nieczynne będą supermarkety takie jak Auchan, Biedronka, Kaufland, Lidl, Topaz oraz Aldi.

Na zakupy w Poniedziałek Wielkanocny możemy wybrać się natomiast do niektórych sklepów następujących sieci franczyzowych:

  • Lewiatan,
  • Żabka,
  • Carrefour Express,
  • Fresh Market,
  • Odido.

Godziny otwarcia sklepów w lany poniedziałek mogą się różnić od tych obowiązujących poza okresem świątecznym. W większości przypadków wymienione wyżej sklepy będą czynne w godzinach od 10:00 do 18:00.

Ustawa o zakazie handlu nie obejmuje też restauracji, stacji paliw, kwiaciarni, placówek pocztowych, lodziarni czy sklepów z pamiątkami. Decyzja ws. otwarcia tych punktów będzie zależała jednak od właściciela.

Przedsiębiorcy, którzy złamią zakaz handlu, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 1000 do nawet 100 tys. złotych. W niektórych przypadkach sąd może też nałożyć karę ograniczenia wolności. Wszelkie przypadki łamania tych przepisów można zgłaszać telefonicznie do Państwowej Inspekcji Pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
minister
ZA CO?????
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu