Jeśli chodzi o zabezpieczenie stadionów, ważny jest element identyfikacji twarzy. Imprezy masowe wymuszają wręcz konkretną rozdzielczość kamer na tyle dużą, by identyfikacja mogła być skuteczna.
Jedną z najlepszych ofert w tej materii ma firma Axis Communications. Produkuje ona m.in. kamery Q1659 o rozdzielczości 20 megapikseli z możliwością zastosowania wymiennej optyki, w tym obiektywów o długich ogniskowych lub szerokokątnych, w zależności od koncepcji projektu. Dzięki takim kamerom udało się na przykład wytropić zwyrodnialców, którzy kilka miesięcy temu na w plaży we włoskim kurorcie Rimini zgwałcili Polkę, a jej partnera dotkliwie pobili.
Urządzenia tej formy objęły monitoringiem m.in. nowoczesny stadion w Kołobrzegu. Najważniejszą funkcją systemu nadzoru na naszym stadionie jest zwiększenie bezpieczeństwa przebywających na nim osób oraz, co warto podkreślić, możliwości związane z łatwą identyfikacją sprawców wykroczeń, rozbojów czy zakłócania przebiegu imprez- oceniają włodarze miasta.
Takich obiektów, które objęte są "opieką" urządzeniami Axis Communications, lidera na sieciowych systemów dozorowych jest więcej. W związku z dynamicznym rozwojem w Polsce firma postanonowiła otworzyć swoją nową siedzibę w Warszawie. W uroczystości wziął udział Ray Mauritsson, szef Axis Communications, który odwiedził nasz kraj po raz pierwszy.- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dynamiki rozwoju rynku sieciowych systemów wizyjnych w Polsce i w tej części Europy.
- Miniony rok był dla nas bardzo udany. Zanotowaliśmy rekordowe wyniki sprzedaży, zwiększyliśmy liczbę pracowników, najsilniejszy nacisk kładąc na inwestycje w dział badań i rozwoju oraz sprzedaży. Przed nami rok pełen wyzwań i kontynuacja stabilnego wzrostu. Mam nadzieję, że dzięki doskonałej partnerskiej współpracy zakończymy go kolejnym sukcesem – powiedział Ray Mauritsson.
