Trwa ustawianie samochodów i dopinanie ekspozycji na ostatni guzik. Za kilka dni Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie zamierza otworzyć swoje drzwi dla zwiedzających. W sprzedaży internetowej są już bilety. Pierwsze dostępne wejściówki dostaniecie na 19 czerwca (środa).
450 zabytkowych pojazdów pod Wrocławiem
W środku, na powierzchni ponad 7 tys. metrów kwadratowych, znajduje się 300 samochodów i 150 motocykli polskich i zagranicznych producentów. Samych "maluchów" jest prawie 50 sztuk. To nie wszystko, bo kolekcję uzupełniają także: warszawy, syrenki, fiaty, polonezy, fordy, mazdy, volkswageny, mercedesy i wiele innych. Wiele z nich to jedyne w swoim rodzaju egzemplarze.
- To będzie jedno z większych muzeów motoryzacji w Polsce i w tej części Europy. Zgromadziliśmy wiele samochodów, motocykli i rowerów. Są samochody fabrycznie nowe, bez przebiegu, czy ostatnie egzemplarze poloneza i malucha. Udało nam się sprowadzić także samochody znanych ludzi, w tym papieża Benedykta XVI, Edwarda Gierka czy Boba Marleya. Posiadamy także model pierwszego quada z lat 60., który został skonstruowany przez osobę prywatną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zapewnia Tomasz Jurczak, założyciel Muzeum Motoryzacji Wena i organizator Rajdu Koguta.
Zobacz w galerii zdjęcia Muzeum Motoryzacji w Oławie. Kolekcja pojazdów jest naprawdę gigantyczna >>

Izba pamięci Rajdu Koguta i wystawa „Życie w PRL-u”
- W naszym muzeum upamiętnimy także Rajd Koguta. To moje charytatywne przedsięwzięcie, w którym co roku startuje wiele osób z polski i zagranicy. Po kilku edycjach zebraliśmy już ponad 8 mln złotych. Dlatego w muzeum znajdzie się Izba Pamięci Rajdu Koguta, gdzie pokażemy uczestników i relacje z poszczególnych edycji. To ma zadziałać motywacyjnie, zmobilizować do pomocy potrzebującym - dodaje Tomasz Jurczak.
Zobacz też:
W muzeum powstała także wystawa „Życie w PRL-u". Odtworzono mieszkanie z tego okresu, na regałach zgromadzono cały przekrój przedmiotów codziennego użytku. Kolekcja zaczyna się od baterii i proszków do prania z Polleny, a kończy na sprzętach muzycznych z Diory i Unitry. Jak twierdzi Tomasz Jurczak, osoby wychowane w latach 70. i 80. uronią niejedną łzę, gdy zaczną wspominać.
Zobacz w galerii zdjęcia Muzeum Motoryzacji w Oławie. Kolekcja pojazdów jest naprawdę gigantyczna >>
Lada dzień otwarcie Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie. To naj...