Lufthansa już szuka pracowników do zakładu pod Środą Śląską

Mateusz Różański
Thomas Böttger odbiera zezwolenie z rąk Witolda Lecha Idczaka, prezesa LSSE
Thomas Böttger odbiera zezwolenie z rąk Witolda Lecha Idczaka, prezesa LSSE LSSE
W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej koło Środy Śląskiej pracę znajdzie około 500 osób. Potentat lotniczy zapowiada współpracę z Politechniką Wrocławską i lokalnymi szkołami technicznymi.

Na portalach branżowych pojawiły się już pierwsze ogłoszenia firm rekrutujących dla spółki XEOS, czyli gigantów branży lotniczej - GE Aviation i Lufthansy, która niebawem ruszy z budową swojej nowej fabryki na Dolnym Śląsku. W tym tygodniu prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Witold Lech Idczak wręczył Thomasowi Böttgerowi, dyrektorowi zarządzającemu XEOS, zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE, podstrefa Środa Śląska.

- Wybraliśmy Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną jako najlepszy region dla naszej inwestycji ze względu na dostępność szerokiej i wykwalifikowanej kadry, ale również bardzo dobre warunki infrastrukturalne. I to się potwierdza. Każdego dnia dostajemy CV od kolejnych kandydatów. Wielu z nich to doskonale wykwalifikowani specjaliści - zapewnia Thomas Böttger, dyrektor zarządzający i członek zarządu XEOS.

Firma na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestuje 250 mln euro. Inwestor zapewnia, że wybuduje światowej klasy centrum serwisowania silników lotniczych i stworzy około 500 nowych miejsc pracy. Spółka planuje ściśle współpracować z Politechniką Wrocławską oraz lokalnymi szkołami i uczelniami technicznymi (również legnickimi), w których wykształcenie zdobędzie nowe pokolenie specjalistów. Wmurowanie kamienia węgielnego planowane jest na marzec 2017 roku, natomiast zakład ma ruszyć już we wrześniu 2018 roku.

- Wybranie przez GE i Lufthansę Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jako miejsca, w którym ulokuje kluczową dla rozwoju polskiej gospodarki inwestycję pokazuje, że nasz region jest gotowy i otwarty na innowacje oraz najnowocześniejsze technologie - mówi Witold Lech Idczak, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mamy nadzieję, że nazwa XEOS stanie się synonimem branży lotniczej w Polsce. To historyczna inwestycja, która może wywołać efekt domina - w postaci kolejnych supernowoczesnych, zaawansowanych technologicznie inwestycji - a my jako LSSE chcemy tworzyć jak najlepszy klimat dla inwestorów - dodaje prezes.

Głównym przeznaczeniem zakładu będzie serwisowanie silników typu GEnx-2B, a w kolejnych latach również typu GE9X. Aktualnie w komercyjnym użyciu przez 18 operatorów lotniczych na całym świecie jest prawie 500 silników GEnx-2B, które wylatały już w sumie 5 mln godzin.

- Przewagą naszego regionu są chętni do pracy, młodzi ludzie kształcący się w szkołach i uczelniach technicznych. Dzięki tej inwestycji wykształcenie i umiejętności praktyczne zdobędzie nowe pokolenie świetnych specjalistów. Co więcej takie inwestycje jak XEOS ściągną talenty nie tylko z regionu, ale także z całego kraju. Dzięki temu nasz region może stać się jednym z najważniejszych centrów innowacji. Dlatego to dla nas ogromy zaszczyt, że jako LSSE możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu wyjaśnia Krzysztof Sadowski, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka zadeklarowała również stworzenie nowoczesnego centrum szkoleniowego dla swoich pracowników z branży lotniczej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 32

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jojo
smrud i do tego jeszcze imigrantow i bomba gotowa
M
Mikołaj
Na jaki adres składać CV
K
Kiero 1958
Tutaj będą mieli bliżej. Na razie wozi się te silniki do zaporoża i tam testuje. Średnio raz w miesiącu jadą na trasie Lipsk Zaporoże. Tutaj 2/3 trasy przewozu mniej. A wszystko transport drogowy, więc łatwo policzyć co się opłaca.
P
Pod napieciem
Zmiany kierunku w szczerym polu. Po nitce (po drucie) do klebka (radnego)."Troche" sie to wydluzylo. Zaplaci podatnik? Odbioraca pradu? Samo sie to nie zrobilo.
K
Krokiet
Okoliczni będą mieć prace.Sprzątanie,ochrona.
C
C&A
Na Niemców pracuje pół świata,z Polską włącznie. Niezależnie od tego jak to kto rozumie.
e
energetyk
wydluza trase lini i nie prowadzi jej po prostej ale tak zeby szla przez pola radnego? Dziwne.
Dobrze ze "jeziora" nie przenosili.
k
kuba
Te murzyn jaka polska mysl technolgiczna morze niemiecka oczyscic niemcy i wszystkie truciciele wypiepszyc do polski, wazna informacja oni nie placa podatkow bo sa zwolnieni a jeszcze polski rzad daje im 50 mil eur o ekologi nawet nie mow bo nie masz pojecia jaki to szkodnik.
E
Elvis
Dobry troll nie jest zły. Gratki
m
misiek
Nic cię szkoła nie naóczyła, mechanika pisze się przez "ch", pochodzi od słowa mech, gdyż mechanik, tak jak mech w lesie leży na ziemi i naprawia samohody albo samoloty
A
Andrzej
Nareszcie polska myśl techniczna, polskie innowacje, wpływy z podatków, czyste środowisko, ekologia i praca dla wykształconych Polaków. Wyszliśmy z Murzyńskości
K
Kuba
Jaka niemcy otwieraja fabryke w fabryce cos sie produkuje a nie naprawia stare silniki i testuje tonami paliwa ludzie nie dajcie sie omamic oni na darmo nie otwieraja w POLSCE tego warsztatu jeszcze POLSKI rzad daje im 50 mil eur.
K
Kuba
Jak chcesz kogos nazwac idjota to musisz zaczac od siebie bo nie potrafisz sam myslec normalny czlowiek odroznia co jest zle a co dobre u ciebie tego nie ma jestes ograniczony albo twoj szef kaze ci tak pisac .
k
k
Ręce opadają jak się czyta komentarze takich ekonomicznych idiotów
N
NIE
NIE
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu