Sztuczna inteligencja na dobre zagościła w naszej rzeczywistości. Może przybierać różne formy i funkcje, od tych mało skomplikowanych, po bardzo złożone. Nic więc dziwnego, że najnowszy numer „Obserwatora finansowego” traktuje właśnie o tym zjawisku. Jakie konkretnie tematy związane ze sztuczną inteligencją są w nim poruszane?
Jan Klimaszewski w swoim tekście poszuka odpowiedzi na pytanie, które z pewnością nurtuje wielu z nas: czy roboty nas zastąpią, czy może do nas dołączą?
W artykule Grażyny Śleszyńskiej można z kolei przeczytać o tym, że sztuczna inteligencja redefiniuje pojęcia pracy.
Ciekawe podejście do tematu AI zaprezentował Mirosław Ciesielski, który pyta: czy sztuczna inteligencja jest wroga, czy przyjazna dla klimatu?
Poza tym w tym numerze czytelnicy znajdą również tematy związane z bankowością i gospodarką, m..in. ciekawy tekst prof. Tomasza Grzegorza Grossego o tym, czy euro zniszczy Unię Europejską.
Ciekawych odpowiedzi na pytanie, czy w przyszłości będzie rządził człowiek, czy AI, zachęcamy do lektury fragmentu podcastu Rafała Wosia i Tomasza Wypycha. Całość podcastu dostępna jest na kanale „Obserwatora finansowego” w serwisie Spotify po zeskanowaniu kodu QR widniejącego pod artykułem.
Na łamach czasopisma umieszczono także inne QR-kody, które pozwalają łatwo dotrzeć do wywiadów na kanale YouTube „Obserwatora finansowego”.
„Obserwator finansowy” jest magazynem wydawanym przez Narodowy Bank Polski, skierowanym do ekonomistów, finansistów, ludzi biznesu, a także studentów kierunków ekonomicznych i wszystkich zainteresowanych tematyką ekonomiczną. W każdym numerze na czytelników czekają analizy najważniejszych tematów gospodarczych z Polski i ze świata, raporty, wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin oraz teksty przybliżające najnowsze kierunki i trendy rozwoju gospodarki i myśli ekonomicznej.
Magazyn można nabyć w cenie 7,95 zł na wybranych stacjach paliw ORLEN, w salonach EMPIK oraz wybranych punktach sieci RUCH oraz KOLPORTER, a także w sklepach Relay, InMedio, 1-Minute, Świat Prasy.
