Odwiedzający strefę mogą poszerzyć wiedzę dotyczącą energii, bioróżnorodności świata zwierząt oraz surowców naturalnych i wielu aspektów związanych z ekosystemem. Co dokładnie czeka na uczestników? Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak VR, będą mogli nauczyć się prawidłowego segregowania śmieci i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami.
Z kolei generator Van de Graaffa pozwoli poznać jak działa ładunek elektrostatyczny. Dla młodzieży została zaprojektowana także strefa z quizami dotyczącymi 4 żywiołów i ich wykorzystania jako odnawialnych źródeł energii, a dla najmłodszych strefa z multimedialną kolorowanką. To tylko część z nieszablonowych form edukacji w mobilnej strefie nauki.
– Planeta Energii to program, który od lat edukuje najmłodszych poprzez nowatorskie metody. Fundacja ORLEN angażując się w ten projekt, postanowiła dotrzeć do dzieci, młodzieży i rodziców w całej Polsce. Poprzez zabawę i szereg doświadczeń pragniemy zachęcić młode osoby do poznania i zagłębienia się w kwestie dotyczące planety, zrównoważonego rozwoju oraz do podejmowania inicjatyw mogących pomóc w ochronie naturalnego środowiska – mówi Katarzyna Różycka, prezes Fundacji ORLEN.
Program Planeta Energii istnieje już od 2010 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Jak wskazują organizatorzy, Planeta Energii jest nie tylko platformą edukacyjną, ale także konkursem edukacyjnym, ogłaszanym co roku dla szkół podstawowych. W zabawie edukacyjnej można zdobyć wspaniałe nagrody dla klas, indywidualnych osób oraz nauczycieli.
Lista miejscowości, w których w najbliższym czasie pojawimy się z naszą mobilną strefą nauki:
- 7.09 Łeba
- 8.09 Słupsk
- 9.09 Koszalin
- 10.09 Kołobrzeg
- 11.09 Białogard
- 12.09 Chojnice
- 13.09 Wałcz
- 14.09 Stargard
- 15.09 Myślibórz
